Pérová perinka

guliver19
24. jan 2022

Ahojte, tie ktore ste pouzivali paperovu perinku, dokedy sa da realne vyuzit rozmer 80x80?Tie ostatne vacsie rozmery sa mi zdaju obrovske. Viem ze neskor sa tie perinky daju pouzit aj ako normalna perina na zakryvanie, ale aj tak si myslim ze by mohol rozmer 80x80 byt postacujuci do polroka veku babatka, ci? 😊Prosim dajte vediet ktore mate skusenost. Dakujem

buberova
24. jan 2022

?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buberova
24. jan 2022

@bambulienka25 vidíš ako rýchlo sa táto diskusia zmenila... Z jednoduchého ! máme celú diskusiu 🙂

kataina
24. jan 2022

velmi kratko, dieťa rychlo rastie, takže max 3 mesiace, ked je babo male. Ked sa narodi velke tak možno 1 mesiac

guliver19
autor
24. jan 2022

@kataina to naozaaaj? Tak budem musiet asi minimalne tu 85x85 objednat asi vsak?Len ked si to tak na metri nameriam tak sa mi to zda obrovske. Aktualne ma maly vyse dva mesiace a dva tyzdne, a nie je to prave drobcek.. Tal zvolim asi vacsi rozmer. Dakujem za tvoj prispevok👍

mina17
24. jan 2022

@guliver19 môj bol väčšie bábo letné ale v kočíku chcel spqť len v perovej perinke zakriť sa ho dalo do 3mesiaca viazala som ho na noc do 8 mesiacov lebo inak plakal ak by som mala mať zimné dieťa tak určite by som zvolila väčšiu

mamina0078
24. jan 2022

Ty chces do Pol roka davat babatko do perinky? Neviem, ci je to najlepsie rozhodnutie ale ako myslis. V tom pripade by som zobrala co najvacsou velkost.

guliver19
autor
24. jan 2022

@mina17 no maly ma teraz dva mesiace a dva tyzdne, takze zvolim asi tu 85x85.tiez si myslim ze sa bude chciet dlho viazat, lebo aj momentalne je to tak a vzdy sa ukludni ked je zviazany

guliver19
autor
24. jan 2022

@mamina0078 ano kde vidis problem? Aj vyssie prispievatelka pise ze viazala do 8meho mesiaca lebo si to dietatko vyzadovalo.

ajka0207
24. jan 2022

@guliver19 myslím si že ani do tej 85*85 sa ti nevojde dlhšie ako do 4 mesiaca. Potom už zvyknú viazať tak že nohy trčia a zviazu len ruky.

mina17
24. jan 2022

@guliver19 neviem či by nebola vhodná aj 100x100 ak chceš viazať aj nožičky môj mal potom už von nožičky alebo ak si zdatnejšia v šiti vieš si urobiť doma a neminieš toľko mne šila mamina z nového vankúša z jysku vyšla ma na 20e perinka .... ono sa to vraj neodporuča viazať dieťa do perinky ... naša pediatrička a rehabilitačná zas odporučali perovu lebo sa prispôsobí telu dieťatka nie ako tie čo teraz sa daju všade kúpiť

guliver19
autor
24. jan 2022

@mina17 dakujem ti za prispevok. Mne sa s tym nechce babrat zial, ale ty mas sikovnu maminku😊. Tie doporucania su rozne ano, ale asi by sa mala kazda matka riadit tym co sedi jej dietku.Myslim ked ho budem zavinievat do toho veku pol roka bude to ok..