Potrebujem poštolky a detskú váhu?

branodominika
21. jan 2015

Zdravim mamicky,
mala by som nejake otazocky a prosim o pomoc.
1, co su postolky, na co presne sluzia a kolko potrebujeme?
2, detska vaha = treba ju mat doma?
3, lampa= zevraj treba nejaku vyhrevnu lampu nad prebalovaci pult? ked sa mi narodi mala v maji, myslim ze je to zbytocne... ci?

Nechcem kupovat zbytocnosti a urcite nie veci do ´foroty´....

DAKUJEEEEEEEM 😉

pribinak
21. jan 2015

Váhu ani lampu nekupuj, co sa týka postoliek - take gumenne zavinovacie nohavičky na plienku, tak vo veku 4-8 týždňov pôjdeš s babom na sono klbikov a tam ti ortopéd povie ci ich máš dávať alebo nie. Vela bab ich dáva pre istotu, jedny si kúp a uvidis vo ti povedia v pôrodnici, stoja tak okolo 2e, taky ten komunisticky štýl
Co sa týka váhy, tak babo ti prevážia na poradni, ta váha je fajn, ak je bábätko narodené predčasne a tam sa to priberanie musí viac sledovať, alebo ak ma nejake metabolické ochorenie ci ťažkosti

Výhrevnu lampu nad prebalovací pult? To som este nepočula

pemizb
21. jan 2015

postolky....nohavicky na siroke balenie...nepotrebujes....dnesna medicina tvrdi ze staci balit do plienok....potom ti na sone, ked budu kontrolovat jadierka povedia ci je to ok, alebo prides este raz, pripadne ti povedia ze mas balit nasiroko...vtedy to budes riesit...inak nie.
detsku vahu netreba....vazit ti ju budu aj u lekara....uvidis ci doetatko prosperuje alebo nie. nemusis ju vyslovene mat....je to len pre pokoj matky....a teda v niektorych pripadoch ju treba....pre deti skor narodene, ktore matka prikrmuje...aby vedela kolko vypije mliecka od mamky a kolko treba dorobit umeleho mlieka.
lampa? netreba...ver ze prezije aj bez toho...verim ze u vas doma nemrzne a ze aj ked bude chladnejsie, tak rychlo prebalis a nenechas dieta hole.....tu minutku vydrzi aj bez lampy....tak co? som ti ale usetrila prachov, vsak? 😉

gretocka
21. jan 2015

ahoj, no napisem ti za seba:
1. postolky su tie nohavicky na siroke balenie. Ja som ich nepouzila ani pri jednom dietati, takze som mala len jedny pri prvorodenom synovi a pouzila ich asi dva tyzdne. Po prvej kontrole klbikov, ked bolo vsetko ok sme uz nebalili.
2. podla mna netreba. Pri synovi doktorka respektovala jeho vahu a nestresovala ma. Pri dcerke ina doktorka ma aj tak kazde dva tyzdne volala na prevazenie, takze doma sme nevazili.
3. Netusim na co by mala sluzit vyhrevna lampa. Son sa narodil v byte ktory bol rohovy a spodny, teplota v miestostiach nikdy nedosiahla viac ako 22 stuponov, tam sme ho aj kupali aj prebalovali a nikdy chory nebol. Skor by som ti radila moc dietatko neprehrievat, takze z mojho pohladu vyhodene peniaze a kontraproduktivny postup.

sednaja
21. jan 2015

@branodominika nič z uvedeného nepotrebuješ.....dokonca o "potrebách číslo 2 a 3" som ani nepočula

moni73
21. jan 2015

ja sa prihovaram za postolky 🙂 . sestra je v zahranici, postolky nepoznaju a zda sa mi, ze je tam viac ludi s problemami. mozno si to len nahovaram 😀 . sestra ma dvoch synov, nepouzivala a su ok, ja 1 dceru pouzivala a tiez je ok.
inak, ak by si sa rozhodla pre, budes potrebovat aj par latkovych plienok.
zvysne dve? nepotrebne. 😎

matrix87
21. jan 2015

my sme nemali ani jedno a vsetko je v pohode... dokonca nas na sone klbikov chvalili, ze ake fajne nozicky ma maly a to sme ho vobec nebalili podla nich...

sissy27
21. jan 2015

@branodominika poštolkami nič nepokazíš a ani finančne ťa nezruinujú, po prvej kontrole u ortopéda uvidíš, či bude ešte treba alebo nie, na začiatok stačia jedny v najmenšej veľkosti... váhu je zbytočné kupovať a výhrevná lampa? tak pre chameleóna alebo korytnačku treba, ale pre dieťa určite nie 😀 btw. tiež to počujem prvýkrát ale nechýbalo mi to...

vevesh
21. jan 2015

@branodominika rodila som v zahranici, takze,
vyhrevnu lampu - sme mali v porodnici, pa mi hovorila, ze bez toho mi dietatko ochorie a bude nepokojne pri prebalovani, prezliekani... 🙄 nemala som, nepotrebovala som, deti boli uplne pokojne aj bez lampy a ani neochoreli (a ani deti znamych)
Postolky (nohavicky na siroke balenie) tu neexistuju, nasiroko sa nebali, nemaju ziadne "preventivne " metody...
Vaha - nebola potrebna, da sa kedykolvek prenajat z lekarne, pripadne nudzove riesenie - odvazit na normalnej vahe,kt. Meria stotiny..

katarinamarkova
21. jan 2015

@branodominika
1- to su tie nohavicky na balenie nasiroko - pri prvom som balila do prvej kontroly kde sa potvrdilo ze je vsetko OK, pri druhom a tretom robili sono klbikov uz v porodnici a boli uz vyvinute, tak som nebalila, takze je to na 80% nepotrebna vec
2 - nie 🙂 netreba
3 - len ak mas doma tesne nad nulou 🙂 inak je to zbytocnost

zabina27
21. jan 2015

@branodominika nam postolky kupila svokra, ja som to ani nechcela, vravela som, ze ak bude treba, kupim to rychlo a aj vhodnu velkost. vobec som ich ani nepouzila a keby aj nahodou pri kontrole u ortopeda povedali, ze treba, tak aj tak by malemu uz boli male... takze nechaj tak, pripadne si pozri obchody, kde to maju a keby v porodnici povedia, ze treba, muz rychlo kupi.
o vyhrevnej lampe som teda nepocula, ale zo zaciatku sme obcas, ked boli studensie dni, pri kupani v kuchyni prikurili elektrickym ohrievacom, tiez som ho vyuzila na jesen, ked bola akasi porucha a 3 dni sa v meste nekurilo. tiez mame majoveho drobca.
a vahu mi nakoniec mamina kupila, ja som mala problemy s dojcenim, nakoniec som dojcila len chvilocku, ale ja som bola kludnejsia, ked som vedela, kolko maly spapal, ci place, ze je este hladny, alebo pre nieco ine... kym som vahu nemala, som bola nervozna ako pes a mozno aj maly bol zo mna, takze mne vaha pomohla, aj ked som ju asi len 2 tyzdne pouzivala, potom zobrali muza do nemocnice a ja som prisla o mlieko, ale inak by som sa asi snazila dojcit a pomohla by mi aj dalej. ale tiez to nekupuj dopredu, mozno budes mat vela vela mlieka a bude ti to len zavadzat, tiez sa to, ak by si potrebovala, da kupit rychlo.
tiez som ti usetrila peniazky 🙂

albao
21. jan 2015

Vsetko co si napisala by som nekupovala ... potom mi taketo veci iba zavadzali a bolo mi luto ich vyhodit. Lepsie ani nekupit 😉

januliku
21. jan 2015

@branodominika Nekupuj, nevyuzijes nic z toho.

tatiana1985
21. jan 2015

vsetko zbytocnosti...teda resp. postolky sme nosili prvy mesiac a dost

safranka
21. jan 2015

Poštolky som pri 1. použivala 7 mesiacov, lebo mal problém, ale pri dcére len 3. Ostatné netreba.

miku1
21. jan 2015

@branodominika Poštolky som deťom dávala od narodenia, kým lekár nepovedal, že už netreba. Staršia nosila do 6 mesiacov, mladšia 3 mesiace. Mala som tak 6 ks. Váhu ani lampu nekupuj, zbytočnosť. Taktiež aj kôš na plienky.

domak2
21. jan 2015

@branodominika baby ti tu uz odpovedali , ale ver tomu ze je ovela viac zbytocnosti, ale na to prides casom 😀
mne nebolo treba ani detsku postielku, nakolko mala sa nastahovala po par dnoch ku mne, aby sa aspon niekto v dome vyspal, ani cestovnu- revala tam ako pavian, prebalovaciu podlozku- prebalila som kde prislo, penovu vlozku do vanicky- akurat mi vycucla vsetku vodu 😀, samponiky, geliky, kremiky- nakoniec som stavila na co najmenej a co najprirodnejsie, velmi skoro som si kupila satku, takze aj kocik som kludne mohla kupit praktickejsi a lacnejsi, odsavacky, flasticky, sterilizatory....nakoniec sa mi podarilo dojcit, takze som ich mohla vyhodit. Po mojich skusenostiach, kupuj ked treba, prezeraj net a uplne sa mi zmenil pohlad na veci z druhej ruky 🙂

branodominika
autor
21. jan 2015

@pemizb heehhehehe to ano, dakujem 😉

linda9
21. jan 2015

Nic z uvedeneho nepotrebujes ;)

branodominika
autor
21. jan 2015

@domak2 dakujem. Tiez som neni zastancom najnovsich, najdrahsich a najvychytanejsich veci. Vsetko co mam som kupila pouzite a vobec by clovek nepovedal ze to nieje nove. Takze dost peniazkov usetrenych. Vecicky som kupovala v akcii z Tesca, malinka aj tak rychlo vyrastie alebo v sekaci a hlavne tu na MK. Odsavacky a sterilizatori riesit nebudeme, dohodli sme sa s partnerom presne ako hovoris, kupovat budeme ked treba. Mozno sa mi podari kupit par zbytocnosti,ale tomu sa asi prvorodicky nevyhnu ☹
a ta spongijka do vanicky neeee???? lebo prave z toho som uplne ze hotova 🙂
cestovnu postielku neriesim, ani by som to nemala kde dat kedze zatial budeme byvat u nasich v spani, ktorur si prerobime kym postavime domcek... takze miesto na somariny nebude 😀

a vam ostatnym taktiez mooooooooooooooc dakujem za rady a nazory 😉 😉 😉

fra
21. jan 2015

@branodominika my sme nikdy nemali prakticky nič (okrem kočíka, postieľky, šatky a detskej stoličky)- mali sme 4 deti a nikdy sme žiadnu odsávačku, vyhrevnu lampu, detskú váhu, absolutne žiadne flaše, žiadne cumlíky, ohrádku, chodítko, vysielačku dokonca ani vaničku (kúpali sme v umyvadle) nemali, uplne v pohode sa všetci 4 obišli bez toho všetkého 🙂 poštolky ano, ale to je zaležitosť 2€...

ribera
21. jan 2015

uplne presny prispevok by som napisala ako @pribinak, takze sa nejdem obtazovat 🙂

roamers
21. jan 2015

Vseeetko zbytocne 😉

martina040611
21. jan 2015

Vahu a lampu urcite nie, ak budes pouzivat latkove plienky tak postolky netreba, pouzijes aj vrchne nohavicky, ak jednorazove plienky tak si jedny mozes kupit na balenie na siroko.

ukulela
21. jan 2015

@branodominika dvojka a trojka kravina. co sa tyka postoliek a sirokeho balenia, zalezi,ako sa rozhodnes, mna z porodnice vyprevadzali s tym, ze lepsie je preventivne balit na siroko. ortoped pri prvom sone /4 tyzdne/ povedal, ze maly ma klbiky OK, ale ze este do 6 tyzdna mam preventivne balit nasiroko a potom uz netreba. takze ja som balila ako povedali (nie stale, ale napr. na papierku som dala jednu latkovku a postolky. latkovky mam nohavickove plienky, tie sa mi zdali dost siroke same o sebe, na tie som postolky nedavala🙂
nas balili nasiroko vsetkych, teraz sa uz od toho upusta, no co doktor to iny nazor. a aj co mamicky,to iny nazor. ale ja som si povedala,ze radsej preventivne, kym lekar nepovie, ze vsetko je ok, ako potom neskor riesit nejaky problem. stali tusim ani nei 2 euro, mala som len jedny - tu najmensiu velkost - a stacilo. prestala som balit, ked z nich vyrastol a dalsie som uz nekupovala.

ericap
21. jan 2015

nieeee :D

zdena12345
22. jan 2015

postolky som davala kedze som "zdedila" kym som kupila vrchne nohavicky na latkove plienky. inak nemam nic dokonca ani prebalovaciu podlozku a zijeme.

damoska
24. mar 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ak tou dětskou váhou myslíš kojenecku vahu, tak my sme ju mali. Tuto sme mali https://www.mikrovahy.sk/jscale/116-vaha-jscale-baby-nest-716165162742.html