Prečo je oblečenie pre dievčatká také nepraktické?

lujza123
23. okt 2012

Mám 3 r dcérku a zohnať jej veci ktoré sú síce dievčenské ale zároveň aj pohodlné a funkčné je niekedy veľký problém. Napríklad zimná bunda. Prečo sú chlapčenské bundy všetky dlhé pod zadok, teplé, rukávy aj spodok sú na gumičku aby sa tam nedostal sneh. Zohnať niečo podobné v dievčenskej verzii je umenie. V tom istom obchode vedia byť bundy pre baby ovela tenšie, krátke...čo ako malé dievčatká sa po snehu neválajú ale sedia doma?
Alebo také nohavičky a tielká. Napríklad v tescu majú všetky dievčenské nohavičky nepríjemnú pichlavú čipku okolo otvorov na nohy, sú ušité z nejakej handroviny čo sa po dvoch praniach rozpadne. Zato chlapčenské sú bez čipiek, krásne farebné, z hrubšej látky. Prečo nemôžu vyrábať rovnako pohodlné veci aj pre dievčatá ? Minule som prešla celý Trenčín v márnej snahe kúpiť jej normálne nohavičky. Veselé, farebné a bavlnené...bez čipiek a neviem čoho.
Chcela som malej kúpiť zateplené nohavice ...samozrejme všetko dievčenské ovela tenšie, menší výber.
Nehovoriac o tom že zohnať niečo čo vyzerá dievčensky a nieje to rúžové alebo fialové je problém. Nechápem prečo sa takouto hlúpou módou musia riadiť už aj malé deti.

mawka
24. okt 2012

@anjelicek26 prave pozeram online shop c&a a ano, su tam rifle xl detskej velkosti, ale ani jedna miera. cize mam kupit macku vo vreci alebo ist do rakuska, nemecka osobne a zistit, ze to nesedi? alebo mam napisat do online shopu, nech mi premeraju celu kolekciu? ma poslu vies kam.... a to uz by z nemecka nebolo drahsie postovne, ale riadna palka. ako keby som nemala nic ine na robote len behat po rakusku a nemecku a ba minimalne a obhanat shopy. mozno sa najde mamina, ktora oblieka baculate dieta aj vo svojom okoli a da tip

mawka
24. okt 2012

@anjelicek26 ja neutocim, len ty mas fakt radu na vsetko, ale niekedy sa mina ucinkom. poznas nejaku kocku z MK, ktora sa tym zaobera? tak budem vdacna za kontakt na nu. btw, pisala som hned, ze sa tazko zhana, treba citat prispevky poriadne 😉

rainee
24. okt 2012

@mawka a ked kupis vacsie 3/4gate tak su jej neni dobre ako dlhe? ako som pisala my to tak niekedy robievame, tiez u leginkach. ale celkovo mi tie veci pridu strasne kratke a uzke 😝

mawka
24. okt 2012

@rainee ved to, ze uzke. co som kupila vacsie cislo, to uz jej zase padalo zo zadku 😠 a kratke aj tricka, ako hula tanecnica, pupok von, ani jej krize s tym nezakryjem, vsetko vylieza z teplakov.

rainee
24. okt 2012

@mawka bohuzial, kupit vacsie triko a ohrnut rukavy alebo tie tunicky a s gatami ako pisem 😉 a ked padaju hod opasok a bude to ok, nemali by byt moc siroke hore.

mawka
24. okt 2012

@rainee zajtra idem kukat 3/4 nohavky pre malu. mozno aj dobre nakupim, to uz bude sezonny vypredaj 😀

anjelicek26
24. okt 2012

@mawka - veru utocis... chcela si radu, nepaci sa ti...nabuduce napis, kto ti moze poradit a aku odpoved cakas, aby sme ti naaahodou nevyhoveli a nedrazdili ta...hned hladas, preco to nejde miesto toho kuknut na bazari maminu, co predava nove veci z C&A.... nie hladat ti ju JA nebudem, rob si predsalen trosku robotu... plus ja za to, ze mas take dietatko nemozem... viem ake je to, ked clovek padne velkostne mimo tabuliek (ja vyskou), je to narocnejsie, chce to viacej casu na hladanie oblecenia, , je to drahsie (skracovanie, zuzovanie takmer vsetkeho) ale vzdy to ide. Mozno by stalo za uvahu pozhanat v tvojom okoli krajcirku, co jej spravi veci na mieru.. Nosit pozahrnane oblecenie vyzera totiz rovnako smiesne, ako veci primale..

rainee
24. okt 2012

@mawka inak skus popozerat tesco a kik, sa mi zdalo ze tam maju celkom pekne a vacsie vecicky, aj oteplovacky 😉 ale kukni aj na bazariku, mozno najdes este nieco vhodnejsie a este aj usetris peniazky bez behaciek 😉

simca06022011
24. okt 2012

@mawka podla mna ked im napises aky maju novavice pas a pod, tak ti budu vediet poradit... a ked jej vyliezaju tricka z teplacikov a nohavic, tak mozes malej vzdy zohnat tuniky alebo svetriku dlhsie. Ja som chora ked vidim deti s holymi krizami (sice mame sme frflali co s tym neda pokoj :P ) a tak malej tiez kupujem vsetko dlhsie. Alebo elasticke materialy.. teraz napr. som jej kupila rolaky v slovenke az 104 velkost, su jej dost dlhe a rukav vyhrniem a nikde jej nedostava, rovnako sa daju kupit aj elasticke teplaky. S riflickami to bude vzdy tazke, aj ked si ich v obchode priamo vyskusa. Ale existuju aj opasky ;) alebo nohavice na traky...

mawka
24. okt 2012

@rainee v kiku som nieco kupila - teplejsie leginy, mohli by mat uplne take zimne teple, to by bolo super, tie holywoodky, co ju netlacia okolo lytka, podkolienky, tricka s ohrnutymi rukavmi, ako inak. a jeden rolak, co su rukavy ako tak ok a je aj dlhy, som kupila 5 😀 no tak este teda nohavice a svetriky-mikiny. nohavicky objednavam od jednej pani z mma, ale na 7-8 rokov, to sedi, predtym som vydrazila 5-6 boli male. je to znacka barbie a su celkom fajn. predava ich samozrejme nove, 3 ks v baleni, ale vzdy len jednu velkost, tak cakam, kedy zase bude mat.

jasmika
24. okt 2012

@lujza123 mám tiež dievčatko...len ja proste nemusím ked vidím vycukríkované dievčatká v ružovej... ja mojej malej kupujem aj chlapčenské veci... ked je to pekné a pohodlné tak ma je fuk či to je dievčenské alebo chlapčenské...Napríklad len také pančušky.. ked vidím tie umelé čínske tak nechápem ked vidím ako to kamarátka obliekla novorodencovi.. však ja si všetko predstavím ako by som sa ja v tom cítila... a tieto umelé čínske obtiahnuté neviem čo by som si teda na seba nedala..ona v tom dávala dieťa aj spať... Našťastie ešte sa dajú kúpiť tie pravé slovenské pásikavé pančušky..v ktorých sme tuším ešte aj my behali.. a v tom nemám problém dať malú aj spať... dúfam že ich neprestanú vyrábať lebo by to bola obrovská škoda... 😀

mawka
24. okt 2012

@simca06022011 teplaky v pohode, lebo maju elasticky pas 🙂 natelniky som kupila tiez v slovenke, teda podobny obchod, tam maju dlhe, to ano, ale uz neboli tricka dlhe. mala mi nechce opasky, ked sedi, stazuje sa, ze ju to tlaci. inak ani maly dlho nezniesol opasky kvoli tlaceniu, teraz si uz zvykol. traky sme mali klasicke, ale furt sa jej odopina na traku ten pliesok, vies co myslim. kde su casy nasich trakov, ktore vydrzali aj polstorocie 😀

rainee
24. okt 2012

@mawka my mame gatky z tesca FF na 4-.5 rokov a zatial su dobre, vynimocne 🙂 gate na traky vobec nemozeme nosit+ tiez sme mali problem s bodynkami a overalmi lebo ruky nohy dlhe a trup kratky (hlavne ked bola este vyplenkovana) ☹ ale vzdy sa da nieco vymysliet neboj 🙂 inak rifle vobec nie su dobre pre decka podla mna lebo su nepohodlne, ja skor kukam elasticke gate alebo elasticke mencestraky, aj ked zatial kym nie je v skolke si vystacime hlavne s teplakmi a leginami.
tiez ma ide slahnut ked si zhanam veci pre seba lebo mi je dobre od L-XXL, 44-48, zalezi od strihu, takze bez vyskusania to nejde, netrufla by som si objednat nic cez net.... celkovo mam pocit ze je to vsetko robene pre konfekcne chuducke postavy ci dospeli alebo decka, a nie kazdy ma to stastie mat taku postavu.

mawka
24. okt 2012

@jasmika hej, tie su najlepsie a najviac vydrzia 🙂 cinske su cista umelina. zvykla som od loany kupovat, ale tam sa hore vzdy povolila gumka a bolo to take vytahane. ale v lidli sa mi osvedcili aj ponozky aj pancuchy, len to treba vycihat, lebo hned je to prec 🙂

rainee
24. okt 2012

@jasmika hej chvalabohu ze ich este vyrabaju lebo vsade okrem slovenky su len umelinove resp.kombinovana bavlna a to tiez nemusime...len su tusim po 10cm dlzkach co je dost velky rozdiel a maju moc velke a siroke chodila podla mna, inak super.

rainee
24. okt 2012

@mawka v lidli je to katastrofa ked neprides v pondelok o 7 tak uz nic nezozenies lebo dodaju len par kusov ak vobec 😒

mawka
24. okt 2012

@rainee na seba mi najviac sedi F&F a George a Evie. presne aj ja mam konfekciu od 44-48 😀 ako kedy a ako co. a vytaca ma aj pri mne, ze potrebujem bluzku a tiez vsetko kratke, musim tiez patrat, aby som kupila dlhsiu, co je aspon do pol zadku

mawka
24. okt 2012

@rainee ano, chcela som naposledy kardigan v mojej velkosti a nezohnala som uz o osmej rano 😠

rainee
24. okt 2012

@mawka takze preto si tiez kupujem predlzene tricka a tuniky, ale to by som kupovala aj keby som bola stihla lebo neznasam ked dvihnem ruku a vyleze mi pupek 😀

jasmika
24. okt 2012

@mawka neviem aké sa dajú v lidli kúpiť .. to som nekukala...ja stále kupujem tie isté len hociaké farby a samozrejme čoraz väčšie čísla...a tieto sú super,lebo dokonca na také malé detičky ešte nejaké pol ročné sú tie pančušky aj s trakami..a to je veľká výhoda...ale tak každá maminka by mala mať taký cit čo je pre dieťa pohodlné a čo nie... tú čínu by som teda zďaleka obchádzala..aspoň čo sa pančušiek týka.. niektoré výrobky majú aj v pohode 😀

radecica
24. okt 2012

@kvetinka211 krasne nohavice -mate s tymto obchodikom skusenosti?

mawka
24. okt 2012

@jasmika v lidli su fajn, ale ako pise @rainee tak to aby si tam stepovala od rana, ono to je hned prec, lebo su fakt dobre. a anooo, tie s trackami nase klasikus pancusky su super, cinske ee, jednak je to sama umelina a vnutri trcia nitky, no nepohodlne su.

simca06022011
24. okt 2012

@radecica ja som si ich akurat objednala aj s nejakou tunikou z tade, tak uvidim kedy pridu 🙂

INak baby, tak ja mam malu dlhanu co nosi velke veci ale taketo problemy som este nezazila. Najvacsi problem je ze sa zo vsetkeho vyzlecie 🙂)) K pancuskam, NAJLEPSIE su z beponu hrube frote pancuchy, nedam na ne dopustit.. su drahe ale vydrzia a su krasne. Nase obycajne su podla mna tenke a este k tomu sa rychlo vygulickuju a vytahaju. Teda aspon ja nie som spokojna s nimi. A opasky pre taketo male deti sa robia latkove aby netlacili, aspon mi mame vzdy iba taky uvazovaci.

jasmika
24. okt 2012

@mawka no pressne..a ešte som videla niektorým detičkám že im z toho aj tie gumky občas trčia 😖 😖 😖 😖

radecica
24. okt 2012

@simca06022011 tie frote pancusky su super, aj my ich mame🙂 Mozno aj ja skusim ten obchodik, snad bude velkost sediet.

rainee
24. okt 2012

@mawka este ma napadlo ze veci z HM su celkom velke, dokocna jednu tuniku c.80 sme este v lete nosili ako 2,5rocni a jedny leginy mame c.74 dodnes ako trojstvrtove, to su ale vynimky 😀

zewa11
24. okt 2012

@rainee my body na 2-4mes.sme nosili do roka a to je malý maco 😀

erika71
24. okt 2012

@lujza123 - u nás sú dva kvalitné obchody s detskými odevami, jedno sa zameriava skôr na to, čo chcú ľudia, pre dievčatá je to ružová, fialová , bordová - lebo to pýtajú . Pre chlapcov béžová , modrá, hnedá. A druhý obchod je taký neutrálny, tam je menej tej ružovej. Oba sú ale kvalitné, drahé obchody. A potom je dosť čínskych obchodov, kde už tiež je možné nakúpiťaj bavlnené veci pre deti, ale pomaly sa ceny šplhajú tam, kde v kvalitných predajniach. Napr. mám pomaly 12 ročného syna a nevedela som na neho mesiace kúpiť normálne ,obyčajné rifle, lebo: V drahom obchode už tú veľkosť nemajú, lebo on je taký č. 168. Ani dieťa ani dospelák. A v čínskom mali iba bedrové a stáli 22 eur. Pánske najmenšie číslo mu ešte nesedí v normálnej predajni. . A potom nohavice sú už takmer všetky bedrové. Nenávidí ich, lebo má vonku zadok, keď si čupne. Dcérka ich tiež nechce obliecť ,lebo má vonku chrbát a zadok. Ja osobne ich neznášam . V KIK som asi nikdy nič nevedela na dcérku kúpiť, lebo všetko jej bolo uzučké. A v Takko taktiež . Je to pre chudučké deti. Takže zostáva drahý obchod, čo si nie každý môže dovoliť. My nemáme HM, CA, a podobné obchody. Apotom tiež nie sú cenovo výhodné. Iba výpredaje. A tie nie každý stihne sledovať. No ale veľmi som sarozpísala. Pravda je taká, že na syna mám veľký problém kúpiť šaty za dostupnú cenu a aby neboli polyesterové , elastanovské blbé materiály. Aj tak je v puberte a potí sa za dvoch aj keď nič nerobí. Na dcérku viem kúpiť ,ale tiež len v drahej predajni, lebo do lacnejších šiat pchajú všade ten polyester a elastan a má z nich vyrážky. takže keď nestíha človek výpredaje ,tak nakupuje bohužiaľ len podľa penažkov v peňaženke.A nie podľa toho, čo by chcel. No a nakoniec dodám, že máme ešte predajňu Slovenka , s bavlneným tovarom, ale tam sú ceny veľmi vysoké ,a pre menšie detičky tam niet "pekných šiat, proste sú také obyčajné s jednou kvetinkou , či psíkom. Ale cenovo nedostupné pre maminky na materskej.

simca06022011
24. okt 2012

@erika71 pozeram ze ste z Komarna, tak na sezonne nakupy oblecka si skocte do Madarska. My sme z ich ponukou spokojni (vlastne vsetci si kupujeme veci hlavne tam a malej to co potrebuje este kupujem u nas v ZV). A synovi by som uz naozaj dala skusat potom viac znaciek panskych XS velkosti. Musim zistit u brata, kde chodi na nakupy 🙂))
Slovenka ma klasicku kolekciu, su tam hlavne funkcne veci co treba.. ziadne trendy tam uz nenajdete.. A nie je slovenka ako slovenka... co som zistila ked som bola v Slovenke v trencine, v BB a v ZV... kvalita, material a aj sortiment = velky rozdiel

kvetinka211
24. okt 2012

@radecica vcera som si prave bola po zasielku, vsetko prebehlo ok, poslali na dobierku krasne nohavice, dnes sme ich uz aj vyskusali vonku 🙂 Kedze uz jedny take mam len v inej farbe a o cislo mensie, tak ma nemalo co prekvapit. Podla mna jedny z najkvalitnejsich zateplenych nohavic momentalne na trhu ... a tesim sa ze je to slovenska firma ...