Predpis detských topánočiek

evelin71
29. máj 2013

Naša 14 mes. dcéra začala stúpať trošku na stredy nožičiek, tak nás lekárka odporučila k ortopedovi, ten nám predpísal topánky a vložky do nich a poslal nás k mernému technikovi Protetiky - dvere hneď vedľa, iné možnosti nám neponúkol /iné značky a pod/. Povedal, že nie je to nič vážne, chodí tak väčšina detí a už je iba na rodičovi či si to všimne alebo nie. Tak sme tam išli, topánky nám odmeral, zaplatili sme 20 Eur a povedl, že prídu kurierom, prišli po mesiaci, avšak boli zle namerané, museli sme za ním cestovať znovu, nebol tam, o ďalší týždeň zase, opäť sme čakali na opravu topánok ďalší mesiac, teraz prišli a dcére sú len len. /čiže skoro malé/

Veľmi ma to naštvalo, vyhadzujú ľuďom peniaze z vačku, lekár inú možnosť ako protetiku nedoporučil, cestovali sme s dieťaťom 3x zbytočne....

Chcela by som vás poprosiť o radu, či mal niekto s týmto skúsenosť, či lekársky predpis platí aj na iné topánky ako protetiku a rada by som to tiež poslala na preverenie na nejakú inštitúciu, pretože mám zdravotníctvo plné zuby ako s nami zametajú. ☹

katy1979
29. máj 2013

S tym predpisom mozes ist kamkolvek kde robia ortopedicku obuv

sisaha
29. máj 2013

@evelin71 my sme tiez tak dostali sandalky na recept. Okrem toho, ze vyzeraju des a otras a teda mala ich ma iba do skolky, som rozhodnuta uz viac nedavat predpisovat. Takisto nam povedali, ze ta klenba je na hranici a vela deti tak chodi. Takze kupim iba ortopedicke vlozky do topanok za cca 5 eur a tieto uzasne smradlave topanky nasiaknute od lepidla si mozu nechat.

evelin71
autor
29. máj 2013

presne tak, nieto, že vyzerajú otrasne,sú veľmi ťažké, zle v nich chodí a tie vložky čo jej vyrobili oni, sa nedajú dať do žiadnych topánok, pretože tam nezmestí nožičku, zbytočne vyhodené peniaze

aurorag
29. máj 2013

A poznate niekto aj ine firmy, ktore robia detske topanky na mieru, napr. na ploche nohy?
Tiez sme dostali ortop. vlozky, ale vojdu len do ciziem, cize v lete uplne zbytocne.

uglybetty1234
29. máj 2013

ahojte, my sme v lete pre maleho kupovali take tie sandale na suche zipsy na kazdom pruhu, tam sa mu ta ortopedicka vlozka zmestila. A inak v lekarnach ponukaju priamo aj ortopedicku obuv pre deticky, treba si to pobehat. Este ma napadlo, ze naposledy som malemu kupila ortopedicke papuce v Deichmane za 5 euro ( s takym tym kopcekom).

katy1979
29. máj 2013

@evelin71 vlozku z povodnych topanok musis vytrhnut a potom dat do nich ortopedicku vlozku. potom ich obuje.

evelin71
autor
29. máj 2013

@evelin71 len pre ukážku, pôvodne vyrobené, doručené pred mesiacom /nožičku má akurát-ani chudá ani tlstá/

evelin71
autor
29. máj 2013

doručené teraz

evelin71
autor
29. máj 2013

@katy1979 aj to sme skúšali, ale len len sme tam nožičku narvali 😢

aurorag
29. máj 2013

ja mam tiez taku skusenost, ze nikam mi vlozka nevosla.... a naposledy som v normalnych obuvach ani nevedela zohnat vytvarovane topanky , vsetky boli uplne ploche, takisto aj znackove tenisky - uplne na figu!!! 😖

ludeja
31. máj 2013

podľa vlastnej skúsenosti ...v predajniach obuvi ťažko nájdete obuv s ortopedickou stielkou, skúste hľadať v lekárňach a vo výdajniach zdravotníckych pomôcok...je však pravda, že nie v každom meste sú predajne s ortopedickou obuvou. 😒 .

aurorag
21. jún 2013

Dnes som bola skusit - merne miesto - Protetika.... Bez lek. poukazu by tie topanky stali 200 EUR!!!! s poukazom je doplatok 17 EUR. takze najprv pekne k ortopedovi.... a cakacie doby su aj 3 mesiace. Takze s letnymi topankami sa mozem rozlucit. asi dam urobit rovno jesenne, aj ked 3 mesiace!!!!! mozno jej uz budu rovno male.... a mame narok max. 2x rocne.

aurav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brnka
9. júl 2013

@aurorag my mame sandalky-prezuvky aj vlozky na mieru od firmy Neoprot. Sandalky su sice vysoke a tazke, ale maly velmi neprotestuje pri ich noseni. A cakacie doby urcite nie su 3 mesiace..... ta Protetika je nejaka pomylena - aj topanky predavaju sezonu vopred 😕 😝

saemi
16. júl 2014

no my budeme mať teraz tieto isté. som zvedavá ako ich vyrobia nám...
@evelin71

saemi
15. aug 2014

@evelin71 pozri co usili nam a vlozky ani neposlali
@aurorag

simsalabim
16. aug 2014

@saemi to snad nie je pravda! Okamzite by som ziadala vratenie penazi!

saemi
16. aug 2014

@simsalabim ved idem v stredu riešiť vtedy chodí technička

ssussie
16. aug 2014

Pozyvam ta do skupinky https://www.modrykonik.sk/group/4501/ . Na zapade uz toto ani nesiju pre deti splochymi nozickami. My sme sa vybrali touto cestou pred mesiacom a uz vidim rozdiel 🙂

ssussie
16. aug 2014

@evelin71 vid vyssie, som ta zabudla oznacit 🙂

zuza123
16. aug 2014

@saemi
@evelin71 baby tie topánočky vyzerajú fakt strašne, chudatka deti, ja by som to dala nosiť tým "študovaným" čo na tom zarábajú take strašne peniaze, hore vyššie vás ssussie pozýva do skupinky o bosonohých detičkách, určite sa pridajte a otvoria sa vám nové možnosti a tiež aj pre vaše detičky, držím palce aby ste boli čím skôr fit 😉

saemi
16. aug 2014

@zuza123 ja som v tej skupine bola a dala som tuto foto tam ze co usili a jedna tam mala blbu poznamku ze toto tu nemieni pozerat a taketo mamicky by mali opustit skupinu...
Dik

zuza123
16. aug 2014

@saemi ale prosím ťa za to že jedna niečo napíše...v živote sa s tým vždy stretneš, že ludia rozmýšlaju inak ako ty, treba len ruku nad nimi hodiť, nikde nič nebude ideálne, ale samozrejme odomna to bola len rada, už urob ako chceš

saemi
16. aug 2014

@zuza123 mala som zlú náladu tak som odišla zo skupiny..
vieš čo úplne súhlasím s chodením na boso...boli sm aj u fyzioterapeutičky, ktorá je za chodenie na boso...
ale pre miu to nie je vhodné..keďže jej padajú členky...

zuza123
16. aug 2014

@saemi pevne verím, že sa jej nožičky daju čím skôr do poriadku, držím palce 😵 😵

saemi
16. aug 2014

@zuza123 si zlatá 🙂 díky...
potom pridám foto nových sandal. že ako sa im podarili

zuza123
16. aug 2014

😉 😉 😉 ok, celkom som aj zvedavá

jelus
16. aug 2014

Dobry vecer,pridam vam nasu skusenost.Od malicka sme synovi zacali kupovat Protetika topanocky s domnenim,ze pre neho robime to najlepsie.Samozrejme aj po dome mal papucky s klenbou.Ked bol bosi,vsimla som si ako ma nozicky do x,ma ich ploche.V troch rokoch nas doktorka poslala k ortopedovi,predpisal nam sandalky(od Neoprot),ale nosime ich len po dome,su tazke a vyzeraju ako kopyta.Nam ich nastastie aspon dobre zmerala,mam pocit ze su mu az velke.Teraz opat si chceme ist dat predpisat topanocky na jesen aj vlozky,ale uz neviem co mam robit.(doplacali sme 16.60).Co by bolo pre neho najlepsie.Ortop.sa vyjadril,ze to nic hrozne nie je,ze nozka a klenba sa formuje po dovrseni troch rokov.Tie "topanocky naboso" su dost drahe.Ozaj som bola cely zivot v tom,ze s klenbou topanky a pevnou patou su to najlepsie na ploche nohy.Maleho som nechavala aj behat boseho po trave,piesok mu vadil.

kikuska8
17. aug 2014

Ahojte. Co sa tyka ortopedov: napr. na ploche nohy kazu cvicit, dvihat vreckovky a gulicky prstami cize POSILNOVAT nohu - klenbu. A potom ju "zavru" do " lyziarky"? Naco potom to cvicenie, ked v tej ortop.obuvi opat ochabne??? Zamyslite sa. Klenba je proste sval! Preto to posilnovanie. To ako keby chcete mat pevny zadok, nadvihnete ho nejakymi nohavicami, ale ani po pol roku nebude pevny! Urobia to len hodiny v posilnovni 😀
Detska nozka sa potrebuje naucit ako zapajat prsty, drzat balans a vela ineho. Ked ju obujete do hrubej UZKEJ podrazky pričom ani clenok poriadne neohne, prichadza o interakciu s podlahou a spravne pohybove navyky. Skuste sa pozriet ako pracuju prsty na detskej nozke, ked stoji na podlahe. Prsty sa uplne "zabaraju" do podlahy. Preto je velmi dolezita tenka podrazka a aj sirka obuvi v oblasti prstov a hlavne pre detsku nohu, ktora sa vyvyja veeelmi rychlo. O tej sirke obuvi vravim z vlastnej skusenosti kedze mam halyxy a pritlaceny malicek 😔
Barefoot obuv mozno vypada aj s nadmerkom ako plutva, ale radsej zdrave ako na imidz nie? Lebo niekedy co vidim deturencom na nohach. Prsty trciace z Rak papuciek, zo sandalkov...
Sorry za ten dlhy roman, ale chcem pomoct a ukazat aj inu cestu 🙂
Studia: http://www.unshod.org/pfbc/pfmedresearch.htm

http://www.nohynaboso.cz/detail-bose-detske-noh...

kikuska8
17. aug 2014

Oprava *haluxy