Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

daisyr
1. júl 2014

@sinala dobrý 😉

já jsem asi po 1,5 h, kdy jsem si to sepisovala, zjistila, že tam nemám ještě vůbec u ničeho terezitu a už mi zbývalo jen asi 5-6 fotek, tak jsem myslela, že mě klepne 😀 😀 Tak jsem tam jen přehodila asi 2 nebo 3 čísla a nechala to být, protože to bych se do toho už zamotala ještě více 😀

caramilla
1. júl 2014

Jediná možnost, jak je možné, že @sinala má tolik bodů je, že diskutuje a šije pod více nickama a přihlásila se do soutěže 7x, jinak nechápu! 😝 A teda gratuluju, jsem zvědavá zda tě někdo kromě koki trumfne 😀 Já mám celých 6 b, což na to, že jsem nad tím strávila 3h docela poctivé práce, je fakt ostuda. A nemůžu kvůli tomu vůbec nic dělat, furt na to myslím, kdo teda byl kdo, pošlete rychle všichni tipovačky, ať už vím výsledky 😀 Jestli ono to není tím, že jsem nad tím moc přemýšlela a brala jako 100%, že všichni 100% mlžili 😀

caramilla
1. júl 2014

@daisyr jako přiradit terezitu bylo pro mě taky peklo, protože já prostě nevěděla, jak moc mlžila, tak jsem ji 3x přepisovala, jsem zvědavá, zda alespoň jedna z těch 3 možností platí. 😝 To samé bordino. No, prostě kam se hrabe Poirot 😀

petkasv
1. júl 2014

Až nebudete vědět co s odstřižky z Lille 😀

zojec
1. júl 2014

@caramilla my sme na to isli podobne.. tiez som spekulovala , spekulovala a nakoniec taka hanba :D si hovorim, toto by mohla byt terezita, ale co ak je to terezitin pajc? a tak to islo so vsetkymi, ale teda na teba som nemala ani jeden tip 😀 😀
koki, ratas tam aj nase vytvory? :D ci som tipla 4 alebo len 3ks :D :D

barcav
1. júl 2014

@petkasv to je super, můžu se zeptat jaká je velikost čtverečku ?

pajoslava
1. júl 2014

Ahoj vsem, mela bych na Vas takovy dotaz - shanim vyrobce latek, ktere prodejci na mimibazaru oznacuji jako Ceske latky. At hledam jak hledam, nikde jsem proste nic nenasla. Chtela bych si koupit neco za velkoobchodni ceny, protoze potrebuji ted vetsi mnozstvi, ale ti co to na MMB prodavaji mi samozrejme vyrobce ci dodavatele neprozradi... Ale hlavne, ze oznaceni je ceske. Nemate prosim nekdo nejaky kontakt ci zkusenost s odberem latek ve velkoobchode ci primo od vyrobce? Jedna se mi o bavlnene latky s puntiky a paraplicky. Napriklad viz foto. Pokud nektera z Vas vite a poradite mi, budu Vam strasne vdecna! S hledanim na netu uz proste koncim, protoze vyrobce co jsem nasla, tak tam tyto latky v nabidce nemaji ☹ Tak nevim ☹

sufik1
1. júl 2014

@koki_melo hele nemohla bys udělat ještě po skončení soutěže malou statistiku??????
stačí výtvor, který uhodlo nejvíc lidí a výtvor, který uhodlo nejmíň lidí. Docela by mě to zajímalo...

caramilla
1. júl 2014

@zojec No, přesně, já kalkulovala s tím, kdo má jaký smysl pro humor při pajcování, kdo je schopen napajcovat dobře cizí fotku, kdo by šil nebo nešil podle svého oblíbeného střihu a tak. A vlastně jsem to přiřazovala dost naopak a asi to byla teda chyba 😀

caramilla
1. júl 2014

@sufik1 mě by zajímalo kolik lidí uhodlo který výtvor, udělala bych k fotkám počet osob, co ho uhodly, to by koki v tabulce mít měla 😀 No a fotku, kterou uhodlo nejméně lidí, by se mohla jmenovat kamufláž roku 😀

petkasv
1. júl 2014

@barcav Baru to vůbec netuším, není to moje dílo 🙂
http://nicibiene.blogspot.cz/ tady píše 13x13

caramilla
1. júl 2014

@barcav hele, soudě podle těch vzorů bych řekla, že jsou ty čtverečky dost velké, tak 10 x 10 cm, možná i 15...

caramilla
1. júl 2014

@petkasv je, tak jsem to trefila 13 je přesně mezi 10 a 15 😀

terezita
1. júl 2014

@pajoslava ty první jsou myslím od loty. Lota.cezet

terezita
1. júl 2014

A ja si říkala,ze me prohlidnete.. No ja myslela,ze vim aramillu,ale když koki psala,ze zrovna ta taky mlzila,tak vůbec netusim 😁 no a anastazii jsem si taky tipla a az pak si všimla,ze ta tam není 😊

anastazieb
1. júl 2014

@terezita já jsem tak mlžila, až jsem nic neušila 😀

caramilla
1. júl 2014

@anastazieb vidiš, nic jsi neušila a přesto tam jsi 😀 😀 😀 😀

terezita
1. júl 2014

@anastazieb tys mlzila uplne nejlíp 😁

caramilla
1. júl 2014

@terezita to bude pak fakt legrace v tom, jak dalece kdo mlžil a měl by se vybrat vítěz v mlžení 😀

anastazieb
1. júl 2014

@terezita @caramilla já myslím, že jste všechny mlžily dokonale, protože fakt jsem to detailně prohlížela, vy dvě jste takové celkem lehce poznatelné, bych řekla, ale nic, co by mně přímo k vám trklo, jsem neobjevila 😀

sinala
1. júl 2014

@caramilla ale třeba Tebe jsem vůbec nevěděla k čemu přiřadit 😀

caramilla
1. júl 2014

@anastazieb a jak víš, že jsi mě poznala, já si nejsem u nikoho jistá, že jsem ho poznala 😀

bury
1. júl 2014

Tahle soutěž se fakt povedla 🙂 já si byla jistá u 3 a zbytek tipovala a jak je vidět, měla jsem na to jít víc vědecky 😀

laeela
2. júl 2014

@caramilla já nemohla identifikovat ani tebe ani terezitu.
A to jsem si říkala, že vás natuty poznám. 😀
Já myslím ušila taky něco ne úplně typického, tak nevím, jestli jsem byla uhodnuta. Tuším, že jsem byla zaměňována a asi i tuším s kým 🙂.
Každopádně jsem se hodně pobavila a o to jde. 😀

katka82
2. júl 2014

@anastazieb 😀 tak to by mi taky zajímalo jak jsi @caramilla s @terezita poznala páč já teda jsem úplně mimo 😀 😀
ale teda abyste věděli jak mam plnou hlavu těch tipovaček tak se mi dneska v noci zdálo jak na jiné diskusi hádáme mezi fotkama do plavek oblečenejch dětí 😀 😀

crawler
2. júl 2014

No já měla taky teda asi blbou strategii - vzhledem k 5 bodům😀 Já šla podle stylu focení- říkala jsem si, že když někdo neumí moc fotit a mívá v diskuzi fotky rozostřené, tak těžko pošle do soutěže profi fotku, pak u těch, co mi tahle metoda nepomohla jsem přemýšlela, kdo má děti jak staré a jaké pohlaví a říkala jsem si, no tahle by přece nešila 2 sukně, když má jen kluky, na takový srandičky není čas 😀 apod...no a takhle jsem přišla k 5 bodíkům🙂 Těším se na výsledky a statistiku, kdo koho uhodnul😀

anastazieb
2. júl 2014

Já jsem myslela @caramilla a @terezita poznatelne, když sijou normálně, v te soutezi prave absolutne ne 😀 Takhle jsem to myslela.

palosek
2. júl 2014

@sinala dobrý pozorovací talent, gratuluji. 😉 Já to ted, po 2,5hodinovém bádání, odeslala...ale růžově to nevidím..... 😝
@crawler tak na to budu podobně, ne-li huř 🙂 Taky jsem koukala víc na jiné věci než na šití :D
@katka82 u car a terez jsem si právě nebyla vůbec jistá, pač zrovna ony mohly mlžit...vtipálkové :D
@caramilla u tebe jsem teda fakt váhala...jestli hodíš famozní dílo, nebo jen tak něco narychlo spíchneš 😝 To samé i @borodino jestli recy nebo veledílo...... 😀 😀

crawler
2. júl 2014

Holky, kdyby se vám chtělo zahlasovat a třeba podpořit 😵

http://www.fler.cz/blog/panter-fler-foto-krajin...

sufik1
2. júl 2014

@crawler kurňa a moje tam zas není 😝