Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

koki_melo
29. júl 2014

@caramilla Trika luxus, hezky vyladěný, obdivuju mintové kalhoty, nám by vydržely čisté asi tak 3 sekundy. A opice je nádherná!!!
Triko naštve ☹ já teď objevila kaz na došitých šatech...grrrr...na předním díle.

caramilla
29. júl 2014

@koki_melo ty jsou z takka za 90 Kč 😀 Mína je miluje, ale moc je nevynosila, rychle vyrostla, dneska jsem čuměla, jak jí ještě v červnu volný kalhoty jsou najednou přes zadek těsný, holčička nám přibrala a asi hlavně vytahla, jak nenosila teď měsíc rifle, tak je to hrozně vidět...
Koukám, že je dneska den zkur... PD 😢 Víš co, kdyby tam šla našít alespoň aplikace! ☹

koki_melo
29. júl 2014

@caramilla a teď koukám na párací videa a ten zbytek, co máš na YT a Jasmí na plese je skvělá. Babička byla velmi velmi statečná, jak s Jasmínkou poskakovala, tak jsem se málem počůrala a vzbudila si děti 😀

koki_melo
29. júl 2014

@caramilla Jooo, jsem na tom stejně, je to na sukni, takže tam leda můžu lípnou knedl, až budu jíst rajskou...no nic, co už, je to jen kus hadru. Mína mi teď zvedla náladu 😀.

caramilla
29. júl 2014

@koki_melo dneska je den fleků, právě jsem se snažila vyprat cákanec od ostružin ze svého milovaného šátku Donau a nejde to:( To jsem zase chtěla být aktivní a s dítětem v šátku jsem lezla po 6m šlahounech naší ostřužiny 😝

koki_melo
29. júl 2014

@caramilla na tohle prej kyselina citronová. Nebo jsem ještě četla střídavě sůl-citron-sůl-citron. Snad to pustí! Hlavně, žes jej nezatrhla, to je hned.

caramilla
29. júl 2014

@koki_melo no, trochu to zesvětlalo, teď na to už nemám nervy, ale zítra to kdyžtak ješt ězkusím, já myslím, že to postupným praním pustí. Zato ten flek na lille vypadá, jako by tam udělala flek ta barva z toho potisku, to se nehne vůbec vůbec vůbec ☹

kamishek
30. júl 2014

@bury triko ukázat, jsem zvědavá 🙂
@terezita já ti asi moc nepomůžu, mi OL bere všechny jehly, co jsem tam zatím zkoušela - Schmetz, Akra, Organ... jediné, kdy mi stávkoval, bylo, když jsem tam měla špatné nitě - ty se škubaly a někdy, jak tam bylo něco jako uzlík, tak ohly tu jehlu tak, až ji zlomily... jinak bez problémů
@caramilla trika krásné, Mína krásná, fotky krásné 😵 flek už tak krásný není 😖 za párací videa děkuji, rozšířila jsem si své šicí obzory 😵

petkasv
30. júl 2014

@caramilla mýdlo Imse Vimse je v něm, kys.citronové samotné bych se na šátek bála 😉

katka82
30. júl 2014

@caramilla krásný trika 😵 ty dvojtý rukávy taky dělám bo to pak nevypadá jako pyžamo 😀 ty fleky to je teda k naštvání 😒 na ten ostružinovej bych zkusila žlučové mýdlo- to mi pomohlo se všema flekama 😉

kuna
30. júl 2014

@jitu22 to musím zkusit (párání), já pářu tím způsobem, jak kdysi dávala odkaz @animal s tím rozdílem, že přeřezávám z lícové strany, jde do líp. Vždy po cca 3cm a pak se to rozpadne. Ale je pravda, že fleece atd. s tím jde blbě.

kuna
30. júl 2014

@caramilla nádhera, musím do takka pro kaťata 🙂. A zkoušela jsi ten flek žlučákem a pak dát po vyprání na sluníčko? Mně takto pustí 99% fleků, buď už po tom žlučáku, nebo pak to dodělá slunko. A důležité je vyprat v pračce na dlouhý program, takže zaprat mýdlem, dát do pračky na program, co má aspoň 2h na 40C (nebo pokud to snese, tak víc) a pak na to slunko. Držím, ať se to vypere!

caramilla
30. júl 2014

@katka82 žluč. mýdlo moc nepomohlo, resp. trochu to zesvětlalo. Ono to praním podle mě časem pustí, a naštěstí ten velký flek je v tom donau v tom hnědém pruhu, tak to není tak moc vidět. Ono taky asi hodně pomůže sluníčko, až se ukáže 😀 Jo, koukám, že to píše @kuna - jo jo, mě tahle metoda taky funguje 😀
Já fleky máčím dlouho v umyvadle.
Na té zelinkavé sukni od Adély jsem si udělala maličké fleky od borůvek, asi jak to Mína a Šimon roznestli různě po bytě na pusách, rukách a nohách. Měla jsem za to, že se borůvky vyprat nedají, sukni jsem máčela asi hodinu v lázni s trochou ecoveru na jemné prádlo a říkala jsem si, že to určitě nepustí a normálně jsem ty fleky po hodině nenašla, to jsem byla velmi mile překvapena 😀 Na adély věci se totiž nesmí používat ani normální prášky, žlučák už vůbec ne a ani pračka 😝

caramilla
30. júl 2014

@kuna fakt ti to de od animal z lícové strany? Mě to nešlo, já to zkoušela a mě se to nerozpadne. Asi to fakt nechňápu, jakto, že tobě se to rozpadne 😀 😀 😀 😀 😀

alenf
30. júl 2014

baby mám dosť zipsov 50,70,75cm dlžky,farebné,ak sa dakomu hodia,napíšte mi ip.🙂

sinala
30. júl 2014

@caramilla flek z ostružin, borůvek - střídat praní mýdlem a citronem, flek postupně mizí a po této kůře ho dát vyprat do pračky na dlouhý program jak píše @kuna a je po fleku.

snowwitch
30. júl 2014

@caramilla Trička jsou krásný, ale mě hrozně pobavilo, jak Mína špulí pusu, roste ti doma druhá Hanychová 😀 Flek mě mrzí.....ale já si na fotce ničeho nevšimla.

Tak a trocha spamu ode mě...je to všechno ušité na konci června, ale nebyla jsem schopná to nafotit....Takže fotky mizerné z dnešního pošmourného rána naším mizerným foťákem a navíc na samospoušť, což ovšem neomlouvá můj zjev 😀. No, a fialový kabátek je tak na DD, protože vypadá jak pytel brambor 😕
A ještě má první kabelka, pro neteř. Díky @sinala za návod, udělala velikou radost.

caramilla
30. júl 2014

@snowwitch no, to mě pos... to bříško!!!! I ty jedna! Co to sem dáváš! Mám ti nafotit svoje strije na voní posteli? 😠

caramilla
30. júl 2014

@sinala a nebude ten flek pryč i s barvama toho šátku? 😀 😀 😀 Zatím je tam vidět, ale v pruhách se to ztratí, tak to zatím neřeším a počkám, až si s ním poradí zub času.
A díky všem za tipy, zase jsem moudřejší 😀

sinala
30. júl 2014

@caramilla tak to nevím, jak je šátek moc stálobarevný

sinala
30. júl 2014

máme doma tablet jednou vyzkoušený http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051... kdyby měl někdo zájem za 3000 Kč + pošta, více info v IP.

koki_melo
30. júl 2014

@snowwitch krása, šaty nejlepčí, hned po břichu!

snowwitch
30. júl 2014

@caramilla Si mě pobavila. Já mám taky strie, ale na bocích, tak to není skoro vidět....a navíc, mám od porodu 2 roky. Kdybych po 4 měsících vypadala jako ty, tak si hvízdám....No, a taky ti tiše závidím tvé vnady, protože mě nějak utekly...(Babičko, můžu si hrát s tvými prsy? Ano, Pepíčku, ale nechoď moc daleko)
@koki_melo Díky 😉 Od tebe mě chvála břicha obzvláště těší...a šatů samozřejmě taky 😀

caramilla
30. júl 2014

@snowwitch tak já nevím, ale na fotkách vnady vypadají tak akorát 😀 A nezapomeň, že svoje trika fotím s podprdou VS add 2cup, to dělá fakt hodně, neboj, taky je mám vykojený, ale jak kojím, tak je to ještě v limitu, až dokojím, bude to asi mazec 😀
Možná taky závidím to opálený břicho, já letos s břichem na sluníčko nemůžu, aby mi zesvětlaly strie, takže jsem celá opálená (neopaluju se, ale při práci na zahradě a na výletech se nemažu) a jen břicho mám bílý jak sýr😀

snowwitch
30. júl 2014

@caramilla To bude ono, opálení dělá své 😉

terezita
30. júl 2014

@snowwitch teda takovým nrichem tu provokovat! 😀 muzu se zeptat co je to za střih,ty druhé sazy? Tuuuze libi!

snowwitch
30. júl 2014

@terezita Střih není....Přes prsa je přetočený pruh (lichoběžník), jako šije @petkasv , ale neodhadla jsem velikost a potřebovala bych do toho mnohem větší vnady 😀 Tak jsem to pak nějak zmenšovala (zevnitř to vypadá hrozně). A na to je našitý tunel z celé šíře látky a nažabičkované....byl to takovej pokus.

terezita
30. júl 2014

@snowwitch aha,dost dobrej pokus!

bury
30. júl 2014

@snowwitch - jsem do teď netušila, že existuje lichoběžník 😝 😀 😀 Ty druhý šaty jsou úžasný 😉 no a břicho taky .... ale máš pravdu, jak je to opálený, tak to vypadá líp, jak sejr 🙂

koki_melo
30. júl 2014

@snowwitch ty šaty vypadaj skvěle, navíc k tomu opálení... A jestli to byl jen pokus, tak smekám!!! Přemýšlím teď nad jedněmi podobnými, s křížením na prsou a i když mám střih, tak se celkem bojím toho šití.