Smrdia mu nožičky. Čo s tým robiť?

kvetinkap
24. jan 2010

Moj maly bude mat rok. Uz chodi,tak sme najskor kupili tie klasicke vysoke topanocky.Velmi sa mu v tom potili nozicky a samozrejme aj smrdeli. Ked som ho vyzula,mal uplne mokre pancusky. Tak som skusila kupit papucky,ale este asi horsie. Mate s tym niekto skusenost? Co urobit,aby mu nesmrdeli ,nepotili sa nozicky? Dakujem

amdeis
26. jan 2010

Ahojte. No my sme ako pre papucky pouzili sandalky s vysokou castou na clenok (kotnik). Su kozene s otvormi a chlapcom sa pekne luftuje nozicka. Stale ich pouzivame ako papucky na doma. Pokial ale deti chodia po makkom tak chodia bez topanociek, iba na tvrdom (podlaha) im davam topanocky (teda sandaliky). Mame stastie, ze nedaleko nas v obuve predavaju kvalitne kozene topanocky. NIe su najlacnejsie ale tym, ze kupujeme vsetko 2x tak nam dava dost peknu zlavu pani predavacka. Latkovo gumene nekupujem lebo to su take smradotvorne a pototvorne nepriedusne strasidla.
Inak aj syn Sahron Stone(ovej) mal smrdiace a potiace sa nohy tak mu ta chcela dat napichat botoxove injekcie do chodidiel. 😨 😅

dadis
26. jan 2010

Starsiemu Matkovi davam na doma sandalky Tripos - kozene, s pevnou patou, nozky sa mu v nich nepotia, aj ked pancusky urcite nema 100% bavlna - su elasticke. Raz sme mali papucky Rak - nikdy viac, vobec v tom nedrzala pata, zacal vykrivovat nozky dovnutra. Saske som uz kupila na prve korocky topanocky Pediped: http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir... ...pretoze som sa sklamala u Matka v tom nazore, ze od zaciatku treba pevnu obuv - od zaciatku chodil v znackovych topankach (Protetiky, Tripos), neviem ake normy splnali, ani lacne teda neboli (minuly tyzden som mu kupovala sandalky na doma za 27€), raz sme kupili papucky za 6 eur (v lete, ked uz sandalky nosil von) a bac ho - vtedy bolo vidiet, ze nozky sa mu vykrivuju dovnutra - tak potom babo rad, kde sa stala chyba...urcite hra v tom svoju rolu aj genetika...ale, zda sa mi rozumnejsi(i prirodzenejsi) argument, ze nozicka pri prvych krockoch ma byt co mozno najviac "slobodna", na boso najlepsie, aby sa zapajali vsetky svalove skupiny nohy...nie ju nasilu obmedzovat a samozrejme...nasilu nestavat atd...suma sumarum, tak za rok dam vediet, ake ma Saska nozky.. 😖

megee
26. jan 2010

no malej právě od chvíle co začal chodit chodí v ponožkách amusím říct že chodí dobře nožičky nevytáčí a taky se dost brzy naučil chodit i po špičkách 😉 takže já jsem prostě zastánce ponožek 🙂 ale je to jen a jen můj názor

jankapiknova
26. jan 2010

Nasmu malemu sa tiez potia nozicky az ich ma niekedy mokre,a to mame papucky s volnymi prstami,myslela som ze ked sa mu bude vetrat ze nebudu sa potit ale tiez sa potia,tak rozmyslam ze kupim nieco ine nez klasicke papucky. Mate niejake rady co nosit na doma? skusala som ponozky s protismikovym alenevie moc v tom chodit,je zvyknuty na papuce
😉

shaula
26. jan 2010

Janka - skloňuje se to tu ve všech pádech - SANDÁLKY 😉