Spací vak s nôžkami - za a proti

ligyakovak_gmail
15. sep 2022

Ahojte, len by som potrebovala poradit ci sa oplati kupit dietatu (1r) spaci vak s nozkami na zimu. Som prvo mama a detskych veci je na internete vela a jasne ze ani to moje dieta sa samo neprikryje :D. Doteraz vak mal a spaval v nom podla teploty. Je uz zacinajuci chodec ale postielka este nie je otvorena. Uz mi pride ze mu je maly a nema taky rozsah na nozky aky by potreboval pri otacani a hemleseni. Zamota sa don ako do deky. ALE mame radi spanok v 20 C to je na tenke pyzamko malo. Pripadne mi kludne poradte aj znacku.

dakujem

amelia89
15. sep 2022

@ligyakovak_gmail My sme presli z normalneho na nozickovy tiez okolo roku. Nas syn sa neprikryje tak bolo treba. Mal hrubsi a potom na jar sme kupili tenky. V lete spal bez neho. No za mna osobne ano oplati sa lebo inak by spal neprikryty a ano nozickovy lebo ked uz sa vedel aj postavit a neskor chodit tak by len nervacil v tom normalnom.

my mame odtialto
https://www.kaarsgaren.sk/spacie-vrecia/

axixi
15. sep 2022

Super vec, lebo inak bude spinkať "odkopaný". Už som videla spinkať vo vaku aj 4 ročné deti 🙂 Nožičkový vak sme nemali, môže to byť fajn, ale záleží asi aj na polohe pri spánku. Na boku to môže trošku zavadzať, ale pokiaľ spí na chrbáte či brušku, tak určite lepšie kvôli pohybu po zobudení.

horalka1986
15. sep 2022

Moja mala do 3 rokov spaci vak s nozkami a ziadne proti som nenasla. Nemala holy chrbat, bola volna, mohla v tom chodit a nedavala si v noci dole plienku.😂

andreatytler
16. sep 2022

@ligyakovak_gmail Mne tam vadi ze z toho trcia bose nohy. My pouzivame klasicky este aj teraz ked ma 2.5 roka. Naucil sa v tom velmi bobre chodit a aspon nemohol vyliezt z postielky ked bol mensi.

kataka10
16. sep 2022

@ligyakovak_gmail my sme pouzivali toddiebag, maly ho mal rad. Ale na nozicky sme mu davali ponozky nie tie zahyby.

beata_k
16. sep 2022

@ligyakovak_gmail Skus este pozriet polovicny spaci vak. Je len do pasa. Takze ak sa bude velmi krutit, tak sa mu na tom pase bude otacat a nezamota sa ako do deky.

hanaxxx
16. sep 2022

@ligyakovak_gmail my mame asi od 5tich mesiacov nozickovy. Asi dva tyzdne sme mali bez noziciek, taky perinovy hrubsi, ale maly sa potom zacal otacat na bok a na brucho pri spani a ten vak mu vadil, nevedel sa potom vymotat, zacal revat. Kupila som celorocny z merina znacka vacice. Vam by ale na zimu bolo treba zimny, lebo 20 stupnov je dost malo, my mame takmer stale v spalni aspon 23 stupnov (bytovka). Vacice su dost drahe, ale vak vydrzi dlho a na fb je skupina, kde ho vies potom este aj predat za stale vysoku cenu (70-80euro). Nas stal tusim 110.

bubuzu
16. sep 2022

Môžem sa spýtať, aký je rozdiel v tom, či bude spať dieťa v takom nožičkovom vaku alebo len v overale (pyžamo a na to ešte overal)? Nie je to vlastne to isté?

hanaxxx
16. sep 2022

@bubuzu vak je hrubsi, resp teplejsi (aspon ten na zimu by taky mal byt) a je pohodlny, to znamena je sirsi ako je sirka 'dietata', aj o dost dlhsi, preto vydrzi aj dlho, lebo dieta do neho dorasta. Kebyze chcem dat mojmu taky overal, tak musim zobrat vacsie cislo a to zas mu bude na nohach prilis dlhe ,bude to tahat za sebou, realne sa v tom nebude dat chodit, zatial co vak ma na spodku noh taku manzetu a ta to drzi, aby nozicka vaku nesklzla dolu z nohy dietata.