V čom spinkajú vaše bábätká?

18. feb 2023

Ahojte, idem sa poradiť. V noci máme v spálni kde spí 8 mesačné babo okolo 21°C. Spinka v spacom vaku, pod to mu davam bodyčko s dlhym rukavom, pyžamove tenke nohavice a tenke bavlnene ponožky.. V noci citim ze má studené ručičky a nos.. Ale ked mu dam body s dlhym rukavom a na to pyžamo s dlhym rukavom a na to spací vak, pripadá mi to moc..

zorkahorka
18. feb 2023

Podla mna je to akurát. Max cezen prehod detsku deku este

ildiko36
18. feb 2023

Môje deti maju sice pomali 2r a 5r ale od malička mali len body a daake tenké nohavice a ponozky, starsí a tenke pižamo..Hneď ako ich zakrijem si to odkopú alebo sa zobudia.Spaci vak neznesie ani jeden, ako sa otáčaju v posteli sa do toho zamocú a zacnú plakať.tiež mam 21stupnov v dome

marianarem
18. feb 2023

Podla mna, keby mu bola zima, tak by sa budil alebo nepokojne spal. Pripada mi primerane obleceny.

annalena
18. feb 2023

Spi pokojne, nebudi sa... podla mna primerane obleceny, ak to teda nieje letny spaci vak, ale celorocny/zimny. Moji tiez tak spavali, tenke pyzamko a celorocny vak, mavame 20-21 stupnov.

basulaak
18. feb 2023

My mame teplejsie v dome a napriek tom ho obliekam dlhodobo tielko, pyzamko, spaci vak celorocny. Ked byvala zima sem tam som ho este prikryla paplonikom. Pocitovo mi ale pride niekedy chladno. Nikdy nie je spoteny. Kym takto nespaval maval chladny zatylok. A to mi tu ukazuje aj 23,5 stupna a predsa. Ma 21 mes

mercy13
18. feb 2023

Moj mal tak isto studene ruky, ako pises, ta ista kombinacia, u nas 20°C, prehodila som cez spaci vak tensiu deku, a bolo to potom v pohode.. ale mala som tensi vak, ak kupis trosku hrubsi, bude stacit len ten

lenkakravcova
18. feb 2023

Záleží na tom, aký je vak hrubý. Keď tenký alebo stredný, tak by so dala ešte dole na posteľ deku.

vevapeto
18. feb 2023

Keď má teplé bruško tak OK. Ja by som ho zas zbytočne neprehrievala.

54tinka54
18. feb 2023

Tak môžeš mu skúsiť dať tielkové body, pyzamovy overal a na to vak.

katesocka
18. feb 2023

Studené ruky a nos neznamenajú, že je dieťaťu zima. Treba skúsiť na zátylku. Inak moja má mesiac a spí v pyzamkovom overali a v spacom vaku. Syn v 8 mesiacoch spával rovnako.

lorin29
18. feb 2023

Vyskúšaj vždy ci ma teeply zatylok.. Ak ano tak mu je dobre🙂

beata_k
18. feb 2023

Spaci vak s rukavmi, pyzamo a deku na nom. Ruky a nos ma teple. Ked nema deku, tak ich ma studene. Mne by sa tiez nepacilo mat studene ruky ked spim.

jj298
18. feb 2023

Moj 4 mesacny spi v bodycku s dlhym rukavom a ponozkach..je v perinke ktoru ma rozviazanu a pod paplonom..v izbe mame 20 stupnov

patka06
18. feb 2023

Do spacieho vaku som nikdy nedávala nohavice, len body s dlhým rukávom, vak bol bez rukávov v izbe max 20 - 21 Stupňpv
K tomu, čo obliekaš by som nič nepridávala, studené ruky a nos nevadia, dôležitý je pokojný spánok.

spacik_s
26. feb 2023

U nás máme cca 21° a iba speem overal na spanie a perinka. V zime + ponožky.

rk123
26. feb 2023

zavisi od toho aky tog ma spaci vak. my mame v spalni medzi 18-19 stupnov, dcera ma pyzamko s dlhym rukavom a spaci vak tog3. ked sa otepli na 20 davam spaci vak tog2.5.
ruky a tvar ma studenu tiez, ale to nic neznamena, treba skusat zatylok alebo brusko. ak je teple, je to ok.