Volím správny systém látkových plienok?

hviezdickka
18. feb 2016

Ahojte, mamicky 🙂 vela som citala o latkovych plienockach, je to naozaj kopa informacii.. rozhodla som sa pouzivat vrchne nepremokave nohavicky a do toho poskladanu bavlnenu plienocku na tvar obdlznika.. bude to stacit? je to spravna volba? mam nieco pridat/vymenit? dakujem velmi pekne

behulka
2. apr 2016

@hviezdickka ak budeš mať 40 ks klasických štvorcových plienok, viacvrstvové už nepotrebuješ 🙂 S tromi vrchnými nohavičkami je toto minimálna výbava. Keď tak si môžeš prikúpiť pár vkladačiek z bambusu na noc a na čas, kedy sa Ti nedá dlhšie prebaliť - ten saje omnoho lepšie než bavlna.

hviezdickka
autor
5. apr 2016

@behulka dakujem 🙂

mamicky, este som nasla na internete Bambinex separacne plienky

http://pleny.heureka.cz/bambinex-separacni-plen...

viem, ze su aj take jednorazove tie separacne plienky, no ja chcem take, co sa daju vyprat.. odporucate kupit? ak ano, kolko? v baleni je 10 ks. dakujem

hviezdickka
autor
26. apr 2016

ahojte, dievcata.. uz som konecne zmaturovala a plienocky objednala.. dnes dorazili, som vsak strasne sklamana.. neviem, ci som objednala zlu gramaz (inu, resp. vyssiu som na nete nenasla) a teda si za to mozem sama alebo dnes sa uz len taketo plienky vyrabaju?

pripajam vam sem fotky.. tie plienky 114 g/m2, 80x80 cm to chcem len na pusku a pod hlavicku. su vsak uplne priesvitne tie plienocky ako obvaz a su aj uplne jemnucke.. ja ani neviem, ci to vydrzi nejake to pranie ☹

objednala som aj 140 g/m2, 80x80 cm s tymi chcem latkovat (novosklad a do neho dam viacvrstvovu Kikko plienocku), su trosku menej priesvitne a nie su az take jemnucke ako tie 114 g/m2.. ale aj tak, ziadna slava..

potom este pripajam foto takych malych plienociek z Tesca.. tie su sice tiez priesvitnejsie, su vsak ovela ovela pevnejsie.. pocitam, ze aj to pranie preziju 😀

dakujem za vasu pomoc

hviezdickka
autor
30. máj 2016

ahojte, dievcata 🙂 dnes mi prislie plienocky pre maleho.. objednala som vsetky KIKKO.. som maximalne spokojna!

pre porovnanie - objednala som aj biele 80x80 cm, ktore som objednala pred tym od inej firmy (foto v predoslom prispevku).. nedaju sa porovnat, ako som predpokladala.. maju rovnaku gramaz, no vobec nie su ako obvaz! su priesvitnejsie, no su pevne usite... skutocne, rozdiel je obrovsky!