Ako sa nakopnúť?

21. jan 2022

Ahojte, mam novu prácu cca 2 mesiace. Vstávam každé ráno asi o 5tej,potom cestujem dosť zlou cestou asi 45 minút do prace kde sa celý deň nezastavím, potom zas zla cesta domov. Práca kolegovia, šéf, plat všetko je fajn len som totálne bez energie. Nevládzem, zaspávam o ôsmej, zo života nemam nič. Poradíte niečo ako sa nakopnúť? Nechcem to vzdať

vitriolka
21. jan 2022

cestujes busom ci autom? sprijemnit si cestu-audiokniha…co robis cez vikendy? vypadnut mimo domu, turistika, uplne zmenit prostredie na ten vikend. vyhladat nejaku novu aktivitu. toto pomohlo mne.

autor
21. jan 2022

@vitriolka cestujem autom, ta cesta je dosť zla, sama zákruta, cez les takže zver, po tme idem z domu po tme domov. Cez víkend nemám energiu na nič, ledva doma niečo porobím aj to sa musím veľmi premahat.

loliki
21. jan 2022

Zvykáš si, to je v pohode. O 5ej vstávať je v pohode a zaspať o 20ej ideálne. Ja som zaspala ešte aj poobede, kým som si zvykla. Koenzým Q10, magnézium, práca je dobrá, šľachtí človeka. 🙂 Možno si nájdeš ubytovanie bližšie.

autor
21. jan 2022

@loliki áno, viem ze je to náročnejšie lebo sa zaucam len mam pocit ze nemám vôbec žiadny život. Proste nič nevládzem, ráno ledva vstanem, poobede padám na nos

loliki
21. jan 2022

A vieš koľkí takto žijeme? Za pár mesiacov si už zvykneš a budeš v pohode.

autor
21. jan 2022

@loliki ale ja viem ze tak žije veľa ľudí, ja nie som typ co sa vzdáva, preto hľadám tipy ako nabrať energiu

loliki
21. jan 2022

Už som spomenula. Beh, sprcha. Čo vlastne robíš?

mondolina
21. jan 2022

bude to lepšie keď sa začnú dni predlžovať a bude viac svetla. aj ráno aj poobede.

marcellka32
22. jan 2022

Ráno si vezmi čaj do termosky (kávu), dobré raňajky sú dôležité, po celom dni si planuj niečo čo ťa teší, neviem čo rada robíš ako relax (kniha, šport, pes, deti, varenie, pecenie-niekoho je to relax, kamošky, niečo tá musí predsa baviť)

momoqui
22. jan 2022

Ahoj. Ja som tiez zacal v novej praci. Ajked nemusim absolvovat taku cestu rano a poobede ako ty, je to narocne. Do toho deti. Pockaj este 2-3 mesiace a zvyknes si. Kup si nejake vyzivove doplnky na energiu, proti unave, atd. Pripadne sa skus prestahovat blizsie k praci, ak ke to mozne. Nepises ze by si mala rodinu a deti takze ja by som to zvazila

momoqui
22. jan 2022

A ako pisali dievcata. Ked prides domov chod sa prejst von, alebo nejaky iny sport. Mne velmi pomaha na dodanie energie povyt vonku - prechadzka rychla chodza beh korcule hocico … mam dni kedy sa mi to nepodari a som vtedy viac vycerpana.

autor
22. jan 2022

@loliki je to administratíva ale úplne mimo toho co som robila predtým takže sa učím všetko od začiatku. Je to pre mňa náročné, veľa informácii, v noci sa poriadne nevyspim od stresu takže som non stop unavená

loliki
22. jan 2022

A máš aj rodinu, deti? Ak sa dá, treba si dopriať spánok. Psychika to potrebuje + vitamíny, minerály, káva.

mamina321
22. jan 2022

Ja som takto začínala min rok v novej práci po RD, prvé tri mesiace som ani nespavala, v noci som sa budila a účtovala 🤦‍♀️😂 a po troch mesiacoch to išlo k lepšiemu, aj energiu som už mala, aj som vedela čo už robím a aj rana neboli take tmavé, a domov tiez za svetla.
Uvidis že na jar , v lete bude lepšie, teraz aj tou zimou, tmavými dňami, plus nové veci v robote.,. Dáš to 👍

marca12
22. jan 2022

Skus vydrzat a mozno na jar to bude lepsie,ked budes chodit za svetla aj do roboty,aj domov. Tieto zimne mesiace su dost ubijajuce. Cez vikend sa premoz na prechadzku a idealne by bolo aj v tyzdni aspon po dva vecery ist na vzduch,to velmi prospieva

medulienka81
22. jan 2022

Vstávam 4:10, chystám deťom desiatu aj sebe. Cesta do práce, 2 mesiace sa učím v novom odbore. Po práci domácnosť, deti riešime učivo úlohy, cvičím.. Chystám si obed do práce a až potom cítim únavu a idem spať. Myslím ze každý normálny pracujúci človek má tieto pocity ako ty a to ma ešte aj rodinu..