Ako sa stať pedagogickým asistentom?

sanny2993
7. apr 2024

Ahojte. Mám skončenú SŠ aj II stupeň VŠ - nie pedagogicku. Ako sa môžem stať pedagogickým asistentom ?

kacena4
7. apr 2024

napises si zadost motivacny list posled do skol a cakas, kym sa dockas odporucam nastudovat si info o zdravotych znevyhodneniach ktore mozes v skole "stretnut" od autizmu, DMO, mentalnej retardacii az po "obyvycne" poruchy ucenia. cim viac kurzov/webinarov absolvujes budes mat sirsi rozhlad. ako prilohu daj do motivacneho listu. + budes si musiet dorobit pedagogicky smer. osobne odporucam VŠ specialna pedagogika bc. 3 roky studia v danom odbore ti otvoria kazde dvere ako specialnemu pedagogovi (hoci si mozes spravit akukolvek nadstavbu na strednej pedagogickej skole, ale tam sa nestuduje asistent ale ucitelka v MŠ a vychovavatelstvo a to je mimo obor)

domkakvet
7. apr 2024

@sanny2993 treba ti pedagogicke minimum, trva dva roky.

sanny2993
autor
7. apr 2024

@kacena4 špeciálnu pedagogiku mám absolvovanú v rámci odboru, mám skončenu andragogiku, ale to pedagogické minimum si musím teda dorobiť 🤔

kacena4
8. apr 2024

@sanny2993 aku mas strednu a vysoku? ako myslis ze specialnu mas v ramci odboru? pises ze mas nepedagogicku