Ako si nájsť prácu pri malých detičkách?

babulka82
25. aug 2015

prosim ako a kde ste si hladali pracu ked mate male detičky ? o chvilu mi bude končit materska asi po 7 rokoch by som mala ist znovu do prace. Robila som predtym v zahraniči vo fabrike alebo ako čašnička,prace sa nebojim a vtedy mi nezaležalo ake su smeny ,nočne atd. bolo mi to jedno. No teraz mam hrozu z toho ako sa zaradim ,v odbore ktore som vyučena som nerobila asi 15 rokov a ani to nechcem robit ,nemam žiadnu prax. Vobec neviem kde začat ,manžel robi rozne neda sa mu prisposobit mi.Prace sa nebojim ale neviem ani kde začat,potrebujem hlavne dobru pracovnu dobu .Ako ste si hladali pracu vy? Dajte nejake tipy.dakujem

prasiatko30
25. aug 2015

Hm ja byt tebou tak by som bola zacala uz pred tym s nejakym kurzom alebo skolu na zvysenie kvalifikacie aby si mala sancu najst si robotu v nejakom povolani kde sa nepracuje na smeny alebo potom snazit sa robit sama pre seba kde si buds moct stanovit ty svoj pracovny cas. Casnicka a fabrika tam sa zvycajne pracuje na zmeny to mas komplikovane - alebo si budes musiet najst babysitterku aby ti vykryla presne tie casy ked ty budes musiet byt v robote a tvoj muz tiez - pokial nemas ochotne babky alebo ine pribuzenstvo tak to budes musiet platit

babulka82
autor
25. aug 2015

@prasiatko30 na študium by som tiež potrebovala vela času a tiež by som to časovo nestihala kedže mi nema kto vždy postražit deti a dalšia vec som v malom meste takže aj vela ludi s lepšou kvalifikaciou sa nema kde uplatnit.

prasiatko30
25. aug 2015

@babulka82 ono je to komplikovane ale mas v podstate tri moznosti 1. bud si najdes hocijaku pracu s tym ze budes mat nejaku pomoc ktorej zaplatis, 2. Vytvoris si ty vlastne pracovne miesto podla tvojich schopnosti a zrucnosti a budes pracovat kedy to tebe bude vyhovovat a 3. Vykasles sa na robotu aj na sudium a budes vedena ako nezamestnana a budes v podstate zena v domacnosti

babulka82
autor
25. aug 2015

@prasiatko30 len v tom 3 pripade nič nedostanem žiadne peniažky a dalšia vec už sa chcem trošku zaradit medzi ludi ,lebo ma to doma nebavi,nemam žiadne kontakty tym že som dlho doma.POdnikanie ,no neviem ,všetkeho je prsyteny trh fakt ma nič normalne zatiel nenapada.

janickacrazy
25. aug 2015

@babulka82 Tak s malými deťmi je vždy problém nájsť si takú prácu, aby si všetko stíhala, aj do školky zaviesť a podobne. Nepíšeš, či máš niekde na blízku ochotnú babku alebo niekoho, kto by ti napr. dieťa vyzdvihol zo školky, ak ty nebudeš stíhať. Ja som robila aj pri malých deťoch tak, že ráno som vstávala o 4, o 4:40 mi šiel autobus do iného mesta, práca začínala o 6 a končila som o 14:30, no kým som prišla domov, bolo 16:00, takže som musela mať zabezpečené ráno niekoho k deťom aj poobede. Našťastie moj ocko bol ochotný vodiť malého do školky a tiež svokra bola už na dochodku, takže sa to dalo. Ale u každého je situácia iná, keby som nemala ocka a svokru, tak by som si musela niekoho platiť, dajakú študentku alebo dochodkynu. Ale aj tak lepšie ísť do práce ako sedieťa doma.

babulka82
autor
25. aug 2015

@janickacrazy jedine moja mama ale ta ma zdr. problemy nie vždy može .A existiju aj take opatrovatelky ktore by som si ohlasila kedy ja potrebujem ? Nie vždy každy den.Lebo v podstate manžel napr. zaniest ale nie vziat zo školky tak by som to riešila takto.

janickacrazy
25. aug 2015

@babulka82 Tak určite nájdeš dáku opatrovateľku, či už mamičku na materskej alebo ochotnú dochodkynu, vždy sa to nejako dá zariadiť.

prasiatko30
25. aug 2015

@babulka82 vsak ty si musis hladat takeho cloveka co by mu to vyhovovalo - taku babysitterku, mozno 20 ludi ti povie ze im to nevyhovuje a mozno nejakej studentke alebo dochodkyni to vyhovovat bude.

siska53
25. aug 2015

@babulka82 ja som sla po 5r.,ale do inej.podobnej ako som robila,lebo z povodnej som dostala vypoved. Ja som sa hlavne snazila si najst pracu nie daleko od domu,mne to ale tak nesurilo,lebo kebu coby,stale som mohla byt na najvyssej podpore. Hladala som cez profesiu. Skratenz uvazky som nenasla take,ze by boli pre mna vhodne..
Ale podarilo sa mi zamestnant sa kontinualne cize na uradz prace som nestravila ani jeden den..
Mam prac.dobu sice na smeny ale este prijatelne.smeny,no my mame vyhodu starych rodicov,kedze muz dlho robi (na 98%) a ja ked mam tie neskorsie smeny,tak nam idu po.ne.
Platovo som vyrazne klesla,ale zas v porovnani s byvalou robotou vidim vyhodu v tom, ze to ma blizsie,zvacsa stihnem ist aj po deti. Ak mam nadcas,tak mi ho zaplatia a celkovo sa mi to zda trosku kludnejsie..

babulka82
autor
26. aug 2015

@siska53 jedine co mi bude vyhovovat bude asi miesto nejakej predavacky kde je pracovna doba do nejakej 16 max.17 hod. Alebo potom nejake 4 hodiny denne ak by niekto potreboval.

janickacrazy
26. aug 2015

@babulka82 niekde treba začať, ved tam nemusíš byť 10 rokov, deti rastú a budú čoraz samostatnejšie, neskor si možeš nájsť dačo lepšie 🙂

peter1212
1. nov 2015

Baby, skúste pozrieť tu: http://www.jobee.sk/praca/

erulka77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecil36
3. nov 2015

@erulka77 ako toto suvisi s temou?

erulka77
3. nov 2015

@cecil36 ponuka pracovat aj pri detičkach

cecil36
4. nov 2015

@erulka77 aaale no srandistka 😀

erulka77
4. nov 2015

@cecil36 no dobre aj tak som si vsimla ze moje prispevky sa vymazavaju 😒 ☹

moni244
4. nov 2015

@babulka82 no predavacky v dnesnej dobe tiez pracuju na smeny a do vecera. Ja som si nasla pracu v Mcdonalde, smeny si planujem podla manzela, ked je doma,ja v praci a takto sa striedame, teraz zacala mala so skolkou,tak budem moct robit viac a aj v case, ked je manzel vpraci

erulka77
4. nov 2015

@cecil36 mozem vam poslat fotku vlastnu fotku ako dokz toho comu a venujem akemu predaju lebo zakaznicky su tak ocarene ze tomu ani nechcu verit

erulka77
4. nov 2015
cecil36
4. nov 2015

@erulka77 nie,daujem

erulka77
4. nov 2015

@cecil36 v poriadku pekny dník

katarinaina
4. nov 2015

@babulka82 ja pracujem z domu... podnikat som zacala ked sa mi narodila prva dcera a teraz po siedmych rokoch, ked mladsia dcerka nastupila do skolky, zacala som pracovat intenzivnejsie, teda 8 hodin denne. Viem si naplanovat cas tak aby som stihala deti, pretoze manzel sa vo svojej praci nemoze velmi prisposobovat. Ked som pracovala popri materskej tak sa mi casto stavalo, ze ma ostatne mamicky ale aj rodina z manzelovej strany odsudzovala... vraj sa mam venovat iba detom. Detom som sa venovala plnohodnotne ale vo volnych chvilach som pracovala na tom aby som sa po materskej dokazala vratit do prace naplno. Teraz z tohto profitujem, mam slobodu a velmi uspokojivy prijem, napriek tomu ze to ma nasledovne nevyhody: neistota /v ktorej praci je dnes istota, okrem statnej spravy/ a to ze pracujem obcas aj cez vikend alebo vecer, ked deti zaspia. Myslim, ze ak sa chces zapojit do pracovného procesu, musis ponuknut zamestnavatelovi nieco co ini potencionalni zamestnanci nemaju, potom sa ti zamestnavatel bude trosku prisposobovat. Myslim tiez, ze ked povies ze nevies v com podnikat, ze vsetko tu je... to je presne pristup aky ta odsudzuje na neuspech. Nehladaj preco to nejde, hladaj ako to urobit aby to fungovalo. Prajem vela úspechov!!! 😵