Aký dlhý čas ste boli po RD nezamestnané?

xlucia
16. aug 2011

...aky dlhy cas ste boli po rodicovskej nezamestnane? ako dlho vam trvalo najst si pracu? a akymi problemami ste sa stretli pri hladani prace a potom pri nastupe? a pracujete v obore, alebo nieco uplne nove?

kburgerin
16. aug 2011

ja som nezamestnana dsva roky

lencici
16. aug 2011

zatial som nezamestnaná rok a 1 mesiac...a asi ešte dlho budem, hlavne z toho dôvodu že moja malá odkedy nastúpila do škôlky je často chorľavá :-/ za ten rok som poslala nespočetné množstvo žiadostí a bez výsledku... V dnešnej dobe je ťažké zamestnať sa bez známosti (aspoň v mojom okolí to tak je)

xlucia
autor
16. aug 2011

@kburgerin a ako to zvladate financne a hlavne ty psychicky? cele dni si doma, alebo chodis na nejake kurzy?

xlucia
autor
16. aug 2011

@lencici a neda sa ti ist na predlzenu rodicovsku zo zdrav. dovodov malej?

lencici
16. aug 2011

xlucia asi ani veľmi nie. malej budu vyberať nosnú mandľu ale až na jeseň. Potom by to už malo byť fajn, aspoň dúfam. U nás je to strašne komplikované, lebo manžel je pracovne dosť mimo a ja na zmeny nemôžem robiť. Len niekam do kancelárie..a na to nemám prax ani známosti...Našťastie manžel pekne zarobí ale z toho že som už 4 roky doma mi poriadne je.e

keenfan
17. aug 2011

Ahojte,
ja som tiez doma uz cez tri roky a rada by som sa zamestnala a maleho dala do skolky, k detom-do kolektivu. Mne tiez treba kolektiv-i ked ten pracovny. Reagujem na ponuky ako diva, ale zatial nikto nic 😒 Uz zacinam mat obavy ci sa zamestnanam vobec tento rok este 😲 Rada by som zostala pracovat v obore, uvidime...A ake problemy? Neviem ci su to problemy, skor tie podmienky su narocne, aj poziadavky sa za ten cas co som doma zvysili, chcu odbornost, prax a ovladanie viac ako jedneho jazyka.
@lencici to mne tiez uz...ja som chcela ist robit uz ovela skor, ale nejak sa to takto vyvrbilo tak som ostala doma, ale uz by som isla do roboty prave preto ze ta izolovanost ma nebavi a aj na malom vidim ze chce ine ako stale to iste so mnou 😖

maca793
17. aug 2011

@lencici
no to som v šoku prečo si si nevybavila predlženú md zo zdravotných dôvodov? ja som ti o ňu požiadala mesiac pred 3 nar. malej tú mi schválili na 1 rok a potom som si znova dala žiadosť a som doma do 6 roku malej. tiež má nejaké zdravotné problémy ale našťastie už nebýva tak často chorá ako kedysi do roka aj 20x. teraz sotva 3x. ale aj mne sa to už kráti ešte rok a hajde do roboty ale mám tušáka že prvý krok pôjde na úrad práce a to si neviem predstaviť ako budem platiť byt, školu.... 😠 lebo robotu by som brala len na jednu smenu lebo na2 smeny robiť nemôžem deti by nemali s kým ostať doma a samé ich nechcem nechávať

lencici
18. aug 2011

maca793 nechcela som si to vybaviť lebo by som nemohla malú dať vôbec do škôlky a netušila som že bude tak často chorá. A pritom ju školky a detičky veľmi bavia. A výhoda toho že by som si dala preďlženú je len v tom, že by som sa nemusela chodiť hlásiť na úrad práce. Známa má dvojičky a tie sú tiež vždy choré a na úrade práce jej povedali že spätne si o predlženie nemôže požiadať. ..

xlucia
autor
18. aug 2011

@lencici spatne nie, ale poziadat mozes aj teraz, ked je stale chora

lencici
18. aug 2011

xlucia ale ja o to požiadať nechcem, nevidím v tom žiadnu výhodu.

tintinka
18. aug 2011

@lencici pokial viem, tak budes dostavat rodicak a mala ti moze chodit do skolky na 4 hodiny denne

lencici
18. aug 2011

tintinka tak to som nevedela na úrade mi povedali, že výhoda je len to, že sa nebudem musieť chodiť hlásiť a že mala nebude môcť chodiť do škôlky. Ale ďakujem za info opýtam sa najbližšie keď tam pôjdem.

janka5861
18. aug 2011

@lencici teraz ked mas predlzenu matersku uz moze chodit mala na cely den do skolky , ty mozes chodit do prace a do konca mozes mat aj zivnost ......

lencici
18. aug 2011

janka5861 ďakujem za info...

ollski
18. aug 2011

Ahojte, ja mam po ukonceni RD uz presne 5m, no pracu som si zacala hladat az teraz od juna, lebo by som drobcov nemala kam dat cez leto, mm je na tyzdnovkach, stari rodicia v praci...no zacinam sa vazne desit toho, ze v sept nacupkaju do skolky a ja budem sama doma ☹ ??? bola som na par pohovoroch, no nic z toho...pevne verim a dufam, ze sa este tento rok zamestnam, nech sa nam konecne lahsie dycha po financnej stranke, no ked vidim ponuky prace a naroky, tak ma optimizmus opusta ...a este tie pohlady...uz 4 a pol roka ste doma?? 😝 😝 😝 🤐
tak vela stastia nam pri hladani prajem 😉 😉 !!

maca793
18. aug 2011

@lencici
do škôlky môže chodiť na 4 hodiny moja tak chodí a je to super aspoň si doobeda porobím v klude čo treba

xlucia
autor
24. aug 2011

@ollski ja sa tohoto tiez desim.mladsieho mi nevzali do skolky, nemam ho kam dat. no a potom tie naroky... vsade kopu veci co vyzaduju , milion jazykov, ale ak to aj niekto vie... ja nie, zial, nezaplatia to. vyberove konania s plynulou anglictinou su uz aj na upratovacku... a zena po materskej je brana ako posledny odpad, neschoplny, bez mozgu

pitik
24. aug 2011

@lencici pri predlzenej RD zo zdravotnych dovodov moze chodit do skolky na cly den a mozes podla noveho zakona od 1.1.2011 aj pracovat

xlucia
autor
25. aug 2011

@pitik ak ma predlzenu rodicovsku a dieta je na pol dna v skolke a mama doma to chapem.aleak je v skolke na cely den, preco ma potom mama predlzenu rodicovsku, detto ak pracuje? nerozumiem

pitik
25. aug 2011

@xlucia neviem, ale tak je urobeny novy zakon. ja som bola najskor so synom doma, potom som ho dala na pol dna a na posledne 2 mesiace niektore dni na cely den, kedze sme do skolky dochadzali, bolo to pre mna jednoduchsie brat ich oboch naraz a dcera mala v skolke pocas odpocinku kruzky. Ale kopu casu bol aj doma, kedze choroby ho neobisli.

desszi
25. aug 2011

@maca793 chcem sa opytat, co vsetko bolo potrebne k tej ziadosti o predlzenie materskej? Ja mam synceka s velmi prisnou dietou a na rok by mal ist do skolky, tiez uvazujem, zeby som ho dala len na pol dna. My vsak nemame ziadne specialne vysetrenia (myslim gastro a imunologia), dietu dodrziavam na zaklade urcitych alternativnych odporucani a jeho zdravotny stav sa tym vyrazne zlepsil a zlepsuje. Staci ked mi to potvrdi pediater? Lebo vlacit syna po vysetreniach kvoli peciatkam urcite nemienim. Dakujem 🙂
A este som chcela, tu ziadost podavas na UPSVaR?

tatolu
25. aug 2011

@desszi Žiadosť podávaš na UPSVaR. No okrem pediatra potrebuješ aj nálezy od odborných lekárov, maximálne 3 mesiace staré. UPSVaR má vlastných posudkových lekárov a posudzujú stav dieťatka rôzne - aj podľa kraja, mesta a pod. Ak dáš vyjadrenie iba pediatra nemusia Ti predĺženú RP schváliť 😔

desszi
25. aug 2011

@tatolu dakujem, aj som si myslela, ze to nebude asi az take jednoduche. Takze zdravotny stav musia posudit ich posudkovi lekari ale na zaklade vysledkov od odbornych lekarov chapem to spravne?

tatolu
26. aug 2011

@desszi Asi tak 😉

kburgerin
4. sep 2011

je to tazkomoj partner je kamionista tak som stale sama dva roky som na urade prace a uz ma to vobec nebavi ::::::::::::::nemam pracu ani vela kamosiek nemam a mam stoho aj depresiu

pingu1
4. sep 2011

ahojte. este tak tomu nie je, ale aj ja budem ten pripad. ja dam dobrovolne vypoved, lebo chodila som neskoro domov z prace a to si pri dietati nemozem dovolit.

kburgerin
4. sep 2011

NO TO MAS PRAVDU JE TO TAZKE

andrejka1974
8. sep 2011

ahojte tak ja som doma uz 18 rokov momentalne mi konci posledna rodicovska dovolenka my sme sa z manzelom dohodli ze zostanem pri detoch tak som zostala a nelutujem deti su pod dozorom a su stastne ze maju vzdy niekoho po ruke ked treba pomoct

stastnamamulka
19. sep 2011

@andrejka1974 mas moj obdiv 🙂 ja mam este pred sebou platenu dovolenku 😀 😀 😀 skoro tri roky,ale uz daaaavno som sa rozlucila s tym,ze ma niekedy niekto zamestna(s 3detmi hahahaha),takze asi najskor,ak boh da,zamestnam sama seba 😎

mataharyy
20. sep 2011

@xlucia protože když je často dítě choré, tak s ním matka zůstává doma, tak v okamžiku kdy je zdravé není důvod aby nemohlo dítě být ve školce a matka v práci 😉