Asistent učiteľa

sim318
28. aug 2020

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či potrebujem na prácu asistenta učiteľa ukončenú strednú školu s pedagogickým zameraním alebo nie? Veľmi pekne ďakujem za odpovede 🙂

eva233
28. aug 2020

aj vysokú školu s pedag. zameraním II.stupňa

mimulaaa
28. aug 2020

To nie je pravda, nie je nutnosť mať vysokú školu, samozrejme, záleží od miesta kde sa hlásiš, no zo zákona -podľa všetkého- nie je nutné mať ukončené vzdelanie pedagogického charakteru. Robila som asist.učiteľa s ukončeným stredoškolským vzdelaním s maturitou na škole úplne iného zamerania ako je pedagogické, nebola som ani študentkou žiadnej vysokej školy. Bolo to síce pred piatimi rokmi, ale zhodou okolností, na danú ZŠ aktuálne opäť prijímajú asist.učiteľa a opäť sú podmienky uvádzané len takto : ukončené úplné stredoškolské vzdelanie alebo vysokoškolské prvého stupňa. Z toho mi vyplýva, že to bude zrejme rovnako ako za "mojich" čias. (Nie som odborník v tejto téme, takže neručím za svoje vyjadrenia, len s tým mám skúsenosť, ktorá Ti možno pomôže🙂 )

ivuska00
28. aug 2020

Čo viem ja, tak projekt, ktorý teraz schválili niektorým školám (u nás), majú v podmienkach, že asistent musí mať pg. zameranie....tak neviem, musíš si zistiť..

sim318
autor
28. aug 2020

@mimulaaa Ďakujem za reakciu 🙂 preto sa pýtam lebo väčšina inzeratov ktoré som len tak pozerala uvádza ukončené stredoškolské vzdelanie...a ja mám ukončenú strednú zdravotnícku tak som chcela vedieť či mám nejakú šancu že ma príjmu a či sa vôbec oplatí žiadať o tu prácu 🙂

ivuska00
28. aug 2020

@sim318 určite vyskúšaj, za to nič nedáš 🙂 A možno sa ozvú 🙂 Viem aj, že tie "ženy", ktoré robia asistentky, si musia dorobiť pg. minimum.... ale to len v okolí, čo viem... Aj ja som si dávala žiadosti na asistentku 🙂

sim318
autor
28. aug 2020

@ivuska00 ďakujem pekne 🙂 vyskúšam to teda a možno sa zadarí

kacena4
28. aug 2020

@sim318 ahojko ked si do googla nahodis podmieky... vyhodi ti to... ale ano musis mat strednu skolu s maturitou (hociaku) a pedagogicke minimum ak nemas pedagogicku skolu https://www.istp.sk/export-pozicie/50022/pedago...

mimulaaa
28. aug 2020

@sim318 určite sa oplatí vyskúšať to, ja som to robila dva roky bez pedag.vzdelania, naozaj možno záleží od požiadaviek, aké má daná škola... určite skús, je to dobrá práca. 🙂 držím palce

reni1512
1. aug 2021

Dobry den, viete mi poradit ako ziskat pracu Pedag.asistenta, ak mam skoncenu VŠ ale v uplne inej oblasti.. potrebujem nejake externe studium? Alebo nemusim mat pedagogicke vzdelanie? Dakujem

meryfri
25. nov 2022

pozdravujem...ja mám iný problém a prosím o radu...som učiteľka 1. st., mám 43 ročnú prax...z toho 24 r. na 1. st. a robím asistentku žiakovi na 1. st. ..,,kde mám byť podľa platovej tabuľky? vďaka

kacena4
26. nov 2022

@meryfri nie ako ucitel ale ako max bc sa uznava tusim 6 trieda

aurelia2000
26. nov 2022

@meryfri zaregistruj sa bezplatne na skolskyportal.sk/forum. tam ti bezplatne poradí odborníčka na platy v školstve. Alebo tam možno nájdeš odpoveď, keď trochu prečítaš, čo sa pýtali iní.