Chcem byť učiteľkou na prvom stupni základnej školy

lucka2001
10. aug 2021

Ahojte, chcela by sa na niečo spýtať...momentálne mám skončenú Obchodnú akadémiu a plánujem ísť ďalej na výšku. Ak by som chcela byť učiteľkou na prvom stupni ZŠ, musím najprv študovať 3 roky Predškolskú a elementárnu pedagogika a potom následne ďalšie 2 roky Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie.... a to je všetko? A taktiež by ma zaujímalo, či by som mohla robiť potom učiteľku aj napríklad v Česku, ak by som výšku vyštudovala na Slovensku?

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matus7030
10. aug 2021

@lucka2001 mám vyštudované učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. To, že si z obchodnej nevidím ako problém. Študuje sa presne ako hovoriš, 3 roky PEP a 2 roky UPV. V Čechách by si mohla učiť v prípade, že si spravíš aj štátnicu z českého jazyka.

anonymka11
17. máj 2022

Ahojte chcem sa opýtať mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku bc špeciálnu pedagogiku Mgr pokiaľ by som chcela učiť na základnej škole 1 až 4 ročník je potrebné si dorobiť ešte nejaké rozširujúce vzdelanie ale s týmto vzdelaním to nie je potrebné dakujem

matus7030
17. máj 2022

@anonymka11 je potrebné dorobiť si UPV - učiteľstvo pre primárne vzdelávanie, denne sa študuje klasicky ako 2-ročné magisterské štúdium. Predpokladám, že vrámci špec ped ste nemali štátnice z MAT a SJL. Tie sú potrebné na výučbu na 1.stupni.

nnikka
17. máj 2022

@anonymka11 ahoj ak mas specialnu pedagogiku mozes ucit na 1-4 . Kludne. Ak si nie si ista vyziadaj si stanovisko z ministerstva skolstva, ale urcite mozes ucit na 1-4

nnikka
17. máj 2022

@anonymka11 pise sa to aj v prilohe vyhlasky 1/2020 MŠ

anonymka11
18. máj 2022

@nnikka ďakujem za odpoveď pokiaľ si chcem byť teda istá tak mám napísať alebo zavolať priamo na ministerstvo a tam mi táto info bude poskytnutá áno? Ďakujem

nnikka
18. máj 2022

@anonymka11 áno, stačí tam napísať e-mail. Mali by do 30 dní odpovedať.