Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chcem začať podnikať

emqfashion
17. jan 2021

Ahojte baby,
Potrebujem od Vás radu, chcela by som začať podnikať v oblasti detského oblečenia s visačkami 😊
Neviete mi poradiť ako jednoducho finančne začať? 😉
Viem, bude to celkom drahé aj tak ale chcem, aby sa jednalo iba o online eshop 😀
Poradíte mi prosím, mám toho naozaj plnú hlavu, ale neviem, ako začať 😅
Ďakujem každej jednej vopred 💕

kikaaa444
17. jan 2021

@leuchtturm prepac ale nie to nehrozí 😀 taký človek nie je náhodne úspešný , taký človek je inteligenty, riadne zmýšľajúci šikovný a neviem aký mohla by som pokračovať ☺️ A človek ktorý sa pýta základnú otázku podnikania na modrom koniku určite úspešný nebude . Nechcem tým samozrejme autorku uraziť . A držím jej palce ale takýmto postojom to ďaleko nedotiahne . Ta slečna vôbec nemá plan , ale že žiadny . Nevie si ho sama vytvoriť tak zrejme v tomto prípade sa nestane že raz bude zarábať mesacne viac ako ja za rok keďže si nevie dať rady s tým na čo sa pýta . Jedine v čom ma jasno je , s čím by chcela podnikať . A to je tak všetko o inom nemá šajnu

leuchtturm
17. jan 2021

@kikaaa444 by si sa divila, co vsetko uspesne podnika a ma to daleko od inteligencie. Ty si tiez neprisla do skoly a uz si vsetko vedela. Ale chapem, na socialnych sietach si mozes pohladkat svoje ego.

kikaaa444
17. jan 2021

@leuchtturm lenze podnikanie sa nenaučíš “ je to ako talent “ podnikanie musíš mat v povahe . Bud na na to si alebo nie . Každopádne budúci podnikateľ by nemal pýtať rady na modrom koniku . A nepíšem to jedina , je tu viacej takých komentárov takze viacerí s súhlasíme s rovnakým názorom okrem teba . Neviem teda čo skačes len do mna 😀 ja si určite ego nehladkam napísala som že autorku uraziť nechcem 🙂

simca06022011
17. jan 2021

No plan neplan.. podnikatel vyuzije v prvom rade prilezitost. Cize ked vidi, ze nieco nie je.. donesie to... Ty mas pradstavu, ze chces eshop citujem "s detskym oblecenim s visackami" a to je prosim ta co? No celkom takto to nefunguje, bud najdes znacku alebo tovar co chyba alebo najdes dodavatela na tovar, ktory tu sice je ale vies ho ziskat za vyhodnejsie ceny... Ak mas takyto zdroj, vies co kde z kade... tak hor sa do toho.
A ako zacat: 1)zivnost 2)tovar 3)eshop... uplne bez financii to nepojde. Aj ak budes mat trpezlivych odberatelov, co teraz vobec nie su.. ludia su nauceni dostat objednavk rychlo a hned... tak nebude pre teba rentabilne objedanvat si tovar po par kusoch, kedze cena dopravy nie je zanedbatelna polozka. Na tovar teda iste bude treba viac penazi 4) reklama.. aj google ti postaci, alebo weby cielene pre tvojich potencionalnych zakaznikov, facebook...
A treba si uvedomit, obchody s oblecenim su velky risk... nemyslism si, ze v "malom" dokazu niekoho uzivit. Je tam velke riziko vratenia tovaru, vidim to na sebe, ked objednavam oblecenie, kolkokrat objedanam 5 veci a 5 aj vratim... cize vzdy budes mat veci vratene, na sklade, plus kazda vec ma kopu velkosti, vela variant... Ucto som robila zienke co mala butiky a veru nemozem povedat, ze by to nejak super islo... nakoniec najviac predavala pomocou bazosa, FB stranky obchodu atd... a bola stastna ked vacsinu predala predtym ako zavrela, posldne veci isli niekam na charitu.

Na zaciatku vobec nepotrebujes pocitacove skladove systemy, ani uctovne systemy.. a dokonca nepotrebujes ani uctovnicku na nejake pausalne ukony, ale treba sa s nou uz na zaciatku poradit co mas robit, sledovat... ale potom az ked prekrocis obrat DPH (co moze byt aj nikdy), alebo na spracovanie uctovnictva pre danove priznanie, nikde fakt staci doniest dokaldy raz za rok. AK nebudes predavat v hotovosti, netreba ti ani ekasu, netreba ti v podstate nic, iba software na faktury a eshop. Ked sa ti to rozbehne budes riesit a rozsirovat dalsie veci.
Na zaciatku su potrebne iba tie 4 veci... a porada s uctovnickou.

sara07
17. jan 2021

@kikaaa444 kto vie o čom píšeš ten vie, sa ako bavím .. ale tak si polietaju a bude

sandricka2011
5. feb 2021

Milé mamičky.
Mám pre vás skvelú pracovnu ponuku z domova. Ja som.v akadémii len pár týždňov a mám krásne výsledky 🤩 Ak by ste mali záujem o bližšie informácie, stačí mi poslať správu. 👌👩‍💻