Dovolenka platená postupne

19. jún 2021

Prosím vás je taká možnosť niekde v cestovke alebo nejaká rezervácia kde sa dá platiť dovolenka postupne ? Napríklad ak chcem nejaké exotiku na december alebo januar a začala by som to platiť už teraz mesačne dopredu? Aby to potom naraz nebolo veľa a šetriť doma nato neviem lebo sa poznám a minula by som to. Máte s niečim takýmto skúsenosti ? Ďakujem

elizabet173
19. jún 2021

nepočula som o tom nikdy, ale zriaď si popri svojom účte šetriaci a nech ti tam mesačne odchádza istá suma. Nerozumiem, ako dospelá osoba nedokáže narábať s financiami. To nemáš ani teraz žiadnu finančnú rezervu?

autor
19. jún 2021

@elizabet173 mám 21 rokov nie 50.

poopsie
19. jún 2021

Úžasný nápad finančne gramotného človeka 🤣a čo keď cestovka skrachuje? Nebudeš mať ani prniaze ani dovolenku

autor
19. jún 2021

@poopsie viem že niečo take existuje len neviem presne kde sa to tak robí ale napríklad luxusne plavby loďou sa dajú takto platiť.

meluela
19. jún 2021

Vsak normalne si zisti, kolko ta vysnivana dovolenka stoji, vydel poctom mesiacov kolko ostava a pis si to do zosita alebo si na to sprav pokladnicku. To sa da aj v 21 rokoch 🙂

petamich
19. jún 2021

tak ono vsade platis zalohu a vies si vybrat v akej vyske a nasledne sa doplaca zvysok - cisto teoreticky je to o dohode medzi tebou a cestovkou ak sa s nimi v zmluve dohodnes, ze im to zaplatis na x-krat a budu s tym suhlasit 🤷‍♀️ len to je pre nich byrokracia navyse ale mozno v nejakych mensich by sa dohodnut dalo

niektore cestovky ponukaju zajazdy na splatky - len neviem ci to vtedy nie je cez splatkovu spolocnost, co je hlupost

najjednoduchsie by si fakt mala kazdy mesiac si odkladat bokom ak to ale nevies, skus sa obratit na nejaku cestovku - do zmluvy sa da dat vsetko

na luxusnej plavbe lodou som bola a platili sme rovnako ako inde zalohu + 30 dni pred odchodom doplatok 🙂 ale moze to byt tiez individualne

buberova
19. jún 2021

Takže sa sťažuješ že si nevieš našetriť lebo máš 21 rokov, nie 50 ale na exotické dovolenky v januári chceš chodiť ako keby si mala dosť peňazí.. 🙂 možno bude rozumnejšie prečítať si základy finančnej gramotnosti, vytvoriť si rezervu na 3-6 mesačné výdavky, šetriť a investovať, a potom chodiť na exotické dovolenky 🙂

vendulka80
19. jún 2021

A o akej sume hovoríme? Lebo kazdy ma ine chápanie luxusnej dovolenky. Osobne by som si založila nejaky termínovaný účet odkiaľ sa peniaze nedaju vybrať zo dňa na den a len tak. Alebo peniaze davat rodičom aby odkladali za teba. A do budúcna trosku popracovať na finančnej gramotnosti lebo ist do exotiky a nemat potom ani na chleba nie je teda bohvie co.

elizabet173
19. jún 2021

aký je v tom rozdiel, či máš 21 alebo 50? Ak by si mala 14, ok, ale v tvojom veku žije veľa žien samostatne a je odkázaných len na seba, prípadne majú ešte aj dieťa a nikoho po ruke.

marci77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
19. jún 2021

Pozri lepsie je si zaplatit last minute, hlavne teraz vsade corona, riziko, ze v decembri bude zas nejaka vlna je dost vysoke a nepoletis nikam a peniaze v haji... odkladaj si do prasiatka alebo na setriaci ucet sumu, ktoru si predstavujes a potom uvidis, aka bude situacia. Vidis sama v anglicku, ze ludia su ockovani a covid maju stale takze covidu sa nevyhnes ani tymto, len miernejsi priebeh. A ked bude nasa krajina nahodou prave vtedy zas cervena - tak karanteny na oba smery, dovolenku si neuzijes...teraz je blbost dopredu nieco platit...pockaj ako sa to vyvinie.

meluela
19. jún 2021

@marci77 to teda dost nesuhlasim, na lodiach je to cista otrocina, clovek prd vidi a ma otrasne pracovne podmienky. to radsej brigadovat cez rok a potom si uzit hoci aj low-cost cestovanie v klude a nie niekde umyvat riady

sisa_s
19. jún 2021

Dost divny pristup, ludia, co chodia do exotiky v zime, maju povacsine nasetrene tisice eur, nie, ze sa rozhodnu a po stovke to budu odkladat v cestovke, kym nasetria 🤔

ninusa221
19. jún 2021

Počuj ako ja mam tiez 21 a dofču som riesila minuly rok ( Tunis ) som to rezervovaná a o tyzden korona supeeer😂 ale v invii platis na 3 krat hned musis dat zálohu potom dajme tomu o mesiac a potom doplatis pred dovolenkou. Vyslo nas to 500€ letenky , all inclusive a nádherný hotel😃 tento rok chorvatsko velmi lacne a to sa plati na 2 krat kedze sme to zanedbávali teraz 🙂

gugugaga123
19. jún 2021

Nie.

ovaaa
20. jún 2021

@meluela Závisí aká spoločnosť a pozícia.Carnaval Cruise lines je úplná pohoda...popri práci sa starajú o zamestnancov....