Ešte rok budem na materskej a už rozmýšľam ohľadom práce

natalia1619
21. sep 2023

Ahojte, som na materskej ešte rok, ale pomaly začínam rozmýšľať co potom. U nás v okolí teda moc práce na jednu zmenu není, a teda rozmýšľam nad nejakým kurzom. Mate s tým skúsenosti? Všade hľadajú IT, má niekto skúsenosť s nejakym kurzom? Po skončení kurzu sľubujú 100% robotu. A samozrejme aj vysoký plat. Pripadne aké iné kurzy sa oplatí pozrieť? Je nejaký nárok na preplatenie z úradu práce? Ďakujem za každú odpoved

luccija
21. sep 2023

@natalia1619 taký čo ťa bude baviť🙂úrad práce robil vyše roka projekt nestrat prácu, ale kurzy musia byť ukončené myslím, že do októbra?to už nestihnes.Zalezi čo si predtým robila...

natalia1619
autor
21. sep 2023

@luccija to je problém ze neviem co by ma bavilo. Krátka história mam ukončený gympel, bola som na matfyze 1,5r ale neucila som sa(na strednej som nemusela a potom som na výške na to doplatila), odišla som von, viem angličtinu na vysokej úrovni, žila som v Londýne 5r, začínala ako čašníčka potom manažérka restiky. Vrátili sme sa s mužom, robila som v špedičke 2r, teraz som 4.rok na materskej s druhou dcérou. Som skôr typ na čísla, ale nemám problém ani s prácou s ľuďmi.

anjelicek26
21. sep 2023

@natalia1619 takze vsetko a nic... gympel bez specializacie a prechodne joby, jazyk vie velmi dobre dnes kazdy druhy, ako bonus styri roky doma..IT kurz je vhodny pre cloveka,ktory sa tomu roky venuje ako nadstavba nad jeho vseobecny rozhlad a zrucnosti... ja ti neviem,ja by som sla nazad na vysku...

natalia1619
autor
21. sep 2023

@anjelicek26 presne si to zhrnula... ved to je ten problem, až na ten jazyk, by si sa čudovala ale tu v okolí ani manažéri nevedia poriadne po anglicky.

anjelicek26
21. sep 2023

@natalia1619 urad prace robi aj poradenstvo pokial viem. Skus to vyuzit. Drzim palce nech najdes nieco,co ti skutocne sadne👍

natalia1619
autor
21. sep 2023

@anjelicek26 ďakujem si zlata.

laurikagab
21. sep 2023

@natalia1619 mam podobny ‘zivotopis’ ako ty😊 robila som v corporate na kvalite..ale nenasla som sa tam..teraz robim v dopravnej firme-aj spedicne..aj stale projekty a som spokojna, sice som tam len 2 roky.Nechces sa vratit do spedicky? Ja tam tiez vyuzivam jazyk..

anjelicek26
21. sep 2023

@laurikagab logistika ano, tam je dost velky boom... keby sla aj IT kurzom na ten smer, islo by to... len neviem, ake tam byvaju pracovne casy. Co ma nasa firma vyrobu, robia chalani z logistiky klasika 8-16...

natalia1619
autor
21. sep 2023

@laurikagab až tak ma to nebavilo, hlavne byť stále k dispozícii. Telefón stále pri sebe, volali večer, sviatok, víkend. Mam to v zálohe jasne.

luccija
21. sep 2023

@natalia1619 ja som tiež robila roky na špedícii, logistike mňa to veľmi bavilo plus využijes jazyk.
Neviem podľa mňa sa kurz oplatí skôr tomu čo sa chce rekvalifikovat na pedikúru, kozmetiku a podobne služby...a byť SZČO či opatrovateľský kurz a pod .
Nepozerala som kde bývaš aké máš možnosti s IT kurzom, ale k tomu treba mať vzťah.

natalia1619
autor
21. sep 2023

@luccija okres ZM. Musím si to dobre premyslieť že čo a ako, aby to malo aj budúcnosť.

laurikagab
21. sep 2023

@natalia1619 aha, tak my riesime len od pondelka do piatku, v piatok su soferi uz doma okolo obeda, tak uz nemusime riesit, sem tam nieco vyskoci aj po pracovnom case, ale neni to pravidlo..asi robim v dobrej spedicke😊

laurikagab
21. sep 2023

@luccija a co teraz robis? po kolkych rokoch ta prestala bavit spedicka

laurikagab
21. sep 2023

@anjelicek26 ja robim od 7:30-15 hod..ked som robila v corporate, tak na logistike obcas potiahli, ale tiez to zvladali vsetko v pracovnom case..cize musi hladat nieco kde robia len rannnu zmenu.

luccija
21. sep 2023

@laurikagab po 8 r potom som bola 2 r v colnom sklade, potom rok štátna správa a odtiaľ na materskú...toto bolo pred 15 r😛teraz som mimo dopravy z domu administratíva