Je legálne predávať fake oblečenie?

olinecka53
27. feb 2024

Ahojte , je tu niekto kto ma skúsenosti s e-shopom ??

Dostala som sa k možnosti predávať “značkové”(fake) oblečienie.

Je to vôbec legálne ??

Ďakujem za každú odpoved.

klarissa25
27. feb 2024

To je hlavne trápne predávať také oblečenie. A ešte trápnejsie ho kupovat alebo podporovať akúkoľvek jeho vyrobu

olinecka53
autor
27. feb 2024

@klarissa25 nato som sa nepýtala 🙆🏻‍♀️

lakebabe
27. feb 2024

@olinecka53 legálne oficiálne to nie je kamoška také predáva z Budapešti ale na čierno ma na fb záloženy obchod ale oficiálne podnikanie s fejkami nie.

maranta_leuconeura
27. feb 2024

Nie, nie je to legalne.

faux
27. feb 2024

Ak predávaš značkové oblečenie, ktoré nie je originálne, ale falošné, porušuješ zákon o ochrane spotrebiteľa a zákon o ochrane práv a právnych záujmov. Podľa týchto zákonov musíš dodávať spotrebiteľom kvalitné a originálne výrobky, ktoré odpovedajú kvalite a originálnej podmienke výroby. Ak predávaš napodobeniny značkového oblečenia, môžeš byť obvinená z podvodu, predaja falošných dokladov alebo porušovania autorských práv.

avonladyba
27. feb 2024

Tak to už dá sedliacky rozum, že predávať fejky legálne nie je.

mmirka02
27. feb 2024

Asi malo pozeráš správy ,každú chvíľu niekomu zhabaju fejky a ešte aj pokutu dostaneš

anavianavi
27. feb 2024

ja teda neviem naisto, ale ak by si predavala fake ako original, to je nelegalne. ale ak by si predavala napodobeninu ako obycajny tovar tak to legalne asi je. Napriklad adibas namiesto adidas, ktory neprezentujes ako adidas je asi v poriadku.

lakebabe
28. feb 2024

@anavianavi nie je je to považované za falšovanie a keď ti na to prídu taj ti to zhabu a máš pokutu ale veľa báb to cez fb predáva a nič sa nestalo

gabika0825
28. feb 2024

@olinecka53 nepredavala by som to. Hrozí ti pokuta ak tá niekto nahlási. Preto väčšinou takto predávajú baby na instagrame cez zamknuté profily. Už len to že pri chanel kabelke je cena 50€ je viac než jasne že je to fake. Nikdy by som si to nekúpila. Radšej si kúpim kabelku niekde v Hm -ku cenovo dostupnú a nemusím si na seba vesat fake. A nemyslím si že z toho budeš mat nejaký profit, keďže podľa mna minimum ľudí by si kúpilo fake

lakebabe
28. feb 2024

@gabika0825 by si bola prekvapená kupcov to ma kamarátka to vozi z Maďarska a hlavne oblečenie jej ide na kila aj u nich celá dedina chodí vo fejkovom guccim ale nestalo by mi to za ten stres

gabika0825
28. feb 2024

@lakebabe tak to je len smutne 🥲 keďže to že sú to faky dosť vidno 😀

lakebabe
28. feb 2024

@gabika0825 je ale tak takí jednoduchsi ľudia sú celi šťastní že sú v Adidase za päť eur že po dedine im to staci

anavianavi
28. feb 2024

@lakebabe vies to urcite, alebo si to myslis?
Falzifikat originalu je nelegalny, ale napr. Adibas sa za Adidas nevydava. Je to ina znacka, napodobenina, nie falzifikat. Pochybujem, ze tu vsetci ti obchodnici (Rusi, Cinania a ini) predavaju nelegalne a nic sa nedeje.

lakebabe
28. feb 2024

@anavianavi áno je to nelegálne, preto keď sa robia z finančnej polície razie na veľkosklady čínskych obchodov a na trznice tovar im zhabu a pália. Su za to velmi velke pokuty. Akékoľvek napodobňovanie loga značky ktorá má autorské práva je nelegálne

alickapusinka
28. feb 2024

Aby jedného pekného dňa neprišli TI zaklopať colná polícia a daňový úrad. Zhabú TI tovar a dostaneš vysoku pokutu.