Je pre mňa lepšia podpora či maródka?

01jessica13
3. máj 2018

Dobrý deň , chcela by som sa opýtať co je pre mna lepšie .. podpora alebo pn? Som tehotná a konci mi zmluva teraz koncom mája .. zamestanavatel o tom vie ale nevyjadril sa mi k tomu ci mi ju predĺžia alebo nie .. tak si myslím že mi ju nepredĺžia .. 3 krát som sa bola pýtať a nič mi k tomu nepovedali iba toľko že to ešte neriešia .. a teraz neviem co mam spraviť .. ci ist na PN alebo istá na podporu aby som vedela .. a ak na Pn tak kedy ? Predtým než mi skončí zmluva alebo až po ? Ďakujem za odpovede ..

petrastrbanikova
3. máj 2018

Za mna pn podporu si mozes vybrat aj potom 😉

halci
3. máj 2018

ak vam gynekolog da pn, tak chodte. len mozu vas prist skontrolovat zo sociálnej. teda ak vam da vychadzky od do..

lubik87
3. máj 2018

Určite PN . poprosiť gynekológa . Zmluva sa ukončí ale korunky chodiť budú a podporu ako písali hore poberať až si po 3 rokoch nenájdete prácu 🙂 a ohľadom vychádzok ..ja som bola od začiatku tehotenstva a neprišli mi ani raz na kontrolu 🙂ale náhoda je sviňa:P

evita168
4. máj 2018

No napriklad mne takto prepadla podpora pretoze dnes uz neplati ze podpora pocka kym bude mat dieta 3 roky ale mohla som si podporu vybrat do 1 roka od vypovede v praci potom prepada nedavno mi to potvrdili znova ze uz to vybrat nemozem je nato novy zakon

penelope11
4. máj 2018

No teoreticky mozes pockat az kym sa nerozhodnu a ak by nahodou neprdlzili zmluvu tak este do 7 dni od skoncenia zmluvy je mozne ist na pnku 🙂

kubko
14. júl 2021

Ahojte kočky, kamoška bola do 31.3 niekoľko rokov podnikateľka s minimálnymi odvodmi. Od 1.4 do 31.7 je zamestnaná za veľmi pekný hrubý plat. Neviete poradiť, či keď skončí bude vyššia PN alebo podpora. Termín má 10.10.21. Podporu si nemusí šetriť, lebo po materskej zasa bude podnikať, zatiaľ by radšej využila to, čo bude vyššia suma. Viete jej poradiť?