Junior IT tester

6. sep 2022

Čo by mal ovládať začínajúci tester? Čo očakávať na pohovore?
Diky

loginexistuje
6. sep 2022

mozu dat test napr mal by vediet zakladne postupy pri jednotkivych typoch testovania pouzivanie nastrojov pre evidovanie nalezov z testovania najcastejsie je to jira
pripravivat prerekvizity pre testovanie nastroje ako je soap iu a pod

loginexistuje
6. sep 2022

pozri si co pozadovali v popise pozicie moze byt aj pisanie test scenarov na to su tiez rozne nastroje mozno XML citanie a priprava dat pre testovanie

liljana
6. sep 2022

Ochota sa ucit a zucastnovat na team buildingoch. 🙂

123kika1234
6. sep 2022

Angličtinu, záleží či automatizované alebo neautomatizovane testovanie, skriptovanie, schopnosť nájsť, analyzovať a zaevidovať bugy, následne verifikovať, písať reporty...

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. sep 2022

@bilberryday musím vedieť hovoriť plynule (napr. anglicky)? Alebo aka úrovnen to musí byť?

loginexistuje
7. sep 2022

to mas napisane v ponuke prace ci staci A2 alebo treba B atd zavisi to od projektu na ktorom budes testovat treba skor mat technicke skills a zavoso ci bide to automatizovane testovanie (tj aj pises automatizovane testy ) alebo manualne a podla typu ci ide o integracne testy alebo testovanie gui a pristupnosti
ved daj sem linku na pracovnu ponuku a povieme ti viac

marci77
7. sep 2022

@loginexistuje
@bilberryday
dievcata, mozem vas poprosit o váš názor, ak by som chcela skúsiť pozíciu IT, myslite ze by som mala šancu ako vyštudovaná ekonómka? jazyky ovládam, aj ang. aj nemcinu

aky kurz by ste mi odporucali absolvovat a do akych firiem by som si mohla skusit poslat cv-cko? a ako sa pohybuju mzdy nejakych juniorov?
uz dlhsie nad tym rozmyslam, ze by som to aj skusila

pracu hladam v BA a okoli, idealne ak sa bude dat robit ciastocne aj z domu

Dakujem vam za vas nazor😉

loginexistuje
7. sep 2022

@marci77 napisem ti na dlhsie zajtra z notebooku dnes letime som len na mobile
isto ze mas uplatnenie ja by som sa orientovala napr na pozicie konzultanta pre ekonomicke systemy uplatnit sa vies v projektovom manazmente alebo v mamazerstve kvality sluzieb IT
skusila by som rozne kurzy byvaju aj online alebo za nixke poplatky v starej cvernovke a junior poziciu 😉

marci77
7. sep 2022
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. sep 2022

Ďakujem za odpovede 🙂 a ľudia ako taka práca prebieha, od rana do konca pracovnej doby pozerám do počítača? Lebo neviem si to úplne preśdstavit. Nie som blba, no nikoho známeho v it nemám, tak to enmam od koho vedieť

loginexistuje
8. sep 2022

pockaj a vobec mas predpoklady na tuto pracu ? samozrejme ze pozeras do pc ako y si to chcela robit a nielen cez pracovnu dobu ak si junior musis sa vzdelavat neustale aj mimo pracovneho casu
a ted anielen pozeras ale aj pises pripravuies testovacie vzorky instalujes atd

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz