Kedy si nájsť čas na ďalšiu robotu?

29. nov 2023

Čítam si tuna diskusie, často krát radíte ľuďom aby si našli ďalšiu robotu keď im to nevychádza finančne.
My sme taký stred ale keby sa niečo našlo rada by som si privyrobila. Len otázne je kedy si nájsť čas na ďalšiu robotu.
Robím na jednu smenu rannú skrz deti aby som ich mohla nosiť a vyberať do škôlky a školy. Poobede učiť sa s nimy, niečo navariť upratať a už je večer. Manžel chodí domov neskoro večer keď už dávam deti spať. Cez víkend robím veľké upratovanie čo nestíham cez týždeň, varím vo veľkom a trávime spolu čas ako rodina.
Neviem kedy si nájsť čas na ďalšiu robotu alebo privyrobenie si keď toho času je fakt málo...

vafinka
30. nov 2023

Autorka však príjem máte krásny fakt,pozri radšej skús ušetriť na výdavkoch v domácnosti ak sa ti dá,či lacnejší paušál,vymeniť doma obyc žiarovky za LED,či kupovať oblecko vo výpredajoch ,aj na strave sa dá ušetriť či nákupit niečoho viacej keď je za dobrú cenu napr mäsko,zameazis či sem tam uvariť lacnejšie jedla aj to sú všetko ušetrené peniaze ,a koľko vás je doma?

luccija
30. nov 2023

Tak este aj ušetris veď Ti zostane 1500 eur.My sa stravujeme 2 komplet doma obedy, všetko a 1000 neminiem.Myslim, že sa potrebuješ naučiť hospodáriť a nie ešte jednu prácu🙂

yoxinka
30. nov 2023

Ja nechápem to tlačenie na splatenie hypotéky. Poznám chlapa, ktorý strašne potreboval robiť a zarobiť a v 39 rokoch dostal porážku. Akože … načo? Hypotéka sa predčasne spláca, keď máš prachy a nevieš, čo s nimi. Za takú cenu, akú vy platíte, sa to vôbec neoplatí. Žijete len raz, tak aby si o splatenej hypotéke nechodila vyprávať mužovi na hrob, lebo on musí byť pod strašným tlakom. Ja na tvojom mieste nehľadám druhú prácu, ale skľudním chlapa, nech sa prestane naháňať a začnem normálne žiť. V zahraničí ľudia bežne žijú v podnájmoch celý život, len u nás musí mať každý vlastný dom 🤷‍♀️.

autor
30. nov 2023

@vafinka Sme štyria.
@yoxinka Tak hypo máme do 60 rokov a bolo by super to splatiť skôr a mať kľud a užívať si zarobené peniaze na iné veci výlety dovolenky atď. V tomto chápem manžela ako rozmýšľa do budúcna.

vafinka
30. nov 2023

Pozri aj my tak máme máme aaj menší príjem ako vy ,ale pozri na 4 ľudí aj dosť minies na stravu a drogériu myslím že tam by si mohla skresať ešte,myslíš že by si to zvládla? Aj my by sme sa radi tiež vyplatili z hypo ale tak keď sa dá dáme aj dáku splátku naviac ale to iba sem tam

luccija
30. nov 2023

Veď Ti zostávajú peniaze môžeš mať aj výlety, dovolenky.Preto som sa pýtala v druhej práci za XX eur, ak by ste zarobili o koľko splatíte skôr?keď prídeš k nejakému číslu zistíš, že to nemá zmysel sa naháňať.Mozno dovtedy sa deti osamostatnia a pôjdete do menšieho, inam, zdedis nikdy nevieš čo bude možno sa rozvediete🙂

andigab
2. jan 2024

@grof_monte_christo nebude to tiež autorka, ktorá trpí manžela tyrana z inej diskusie? Opäť používa slovo skrz dve deti, hľadá radu ako nájsť čas na ďalšiu prácu, aby sa mohla skúsiť osamostatniť.

grof_monte_christo
2. jan 2024

@andigab Ťažko povedať, ale opäť sedí ranná smena skrz deti a že deti chodia do škôlky / školy. V takomto veku autorka má deti.

evatko
2. jan 2024

Kokso, 3500 štyria ...
Tak to by som si vyložila nohy a každý deň si dala víno. Každý deň nové víno. 😂
My sme 5ti a nemáme ani zďaleka toľko, čo Vy a to muž má dve práce a príležitostne aj ja, aj keď teraz aktuálne z objektívnych príčin nie.
Ja som taká spokojná v živote, ja vôbec takto veľmi neriešim financie.
Mám čo jesť, mám kde bývať, platím hypo, idem aj na výlet, aj malú dovolenku, aj si kúpime, v jedle sa neobmedzujem, aj málinko ušetríme. Lusknem, tri krát mrknem a som mŕtva. Tak beží životm
Nepoviem, keby každý zarobite 800 Eur, ale taký príjem, pre mňa nadštandardný, tak si ten život užívam určite ešte viac ako teraz.

autor
2. jan 2024

@andigab Neviem koho máš na mysli nesledujem ostatné diskusie.

autor
2. jan 2024

Nakoniec z druhej práce nič nebude nevychádza mi to časovo, plus pribudla svokra mala infarkt tak musíme sa aj o ňu postarať.

andigab
2. jan 2024

Nechceme ti zle, netrp dlhšie, než je nevyhnutné. Potrebuješ odvahu.

autor
2. jan 2024

@andigab ???

andigab
2. jan 2024

Manžel pracuje, ty tiež, máte deti. Doma si vkuse v kolotoči povinností. Prečo máš potrebu privyrobiť si peniaze?
Ešte budeš mať svokru na starosti, kým sa nedá do poriadku. Zblázniš sa, ak si ešte chceš niečo zavesiť na krk.