Opačne smeny

9. júl 2020

Ahojte,asi sa len potrebujem vyrozprávať,lebo mi je smutno.Nenavidim,že robíme s manželom na opačne smeny.
Ako to zvládate tie ktoré tak robíte? S manželom sme spolu 13 rokov,prvé 2 roky som chodila do školy,potom sme sa zamestnali na jednu smenu a robili tak nejakých 5rokov a potom som bola tehotná,bola som doma na rizikovým. Keď zobrali dcéru do škôlky tak som si musela nájsť robotu na opačne smeny,lebo v tom case ako bola dcera v skolke nebolo mozne najst.Po 4mesiacoch sme to s manželom nezvládli a dohodli sme sa na výpovedi. Po februari sme sa presťahovali do mesta,kde by bola možnosť pracovať aj len na jednu smenu,ale zase nezobrali dcéru do škôlky.ide až od septembra.Robim 4mesiace a zase opačne ako manžel aby sme sa pri nej vystriedali,robím ale v obchode kde sa robia aj soboty a nedele,takze nemávam ani víkendy voľné, aby som mohla byť s manzelom. Strašne mi to vadí.
Som divná?Koľkokrát mi je až do plaču keď on príde z roboty a ja musím hneď odist☹️😢

autor
9. júl 2020

😢😢

janetinka27
9. júl 2020

je to naozaj tazke. mne tak robi sesternica v anglicku, maju dve male deti, skolka draha, obaja robia v zariadeniach pre seniorov/postihnute deti, takze kvoli detom robia iba opacne smeny. kiezby sa vam to co najskor vyriesilo a podarilo sa ti najst dobru robotu v normalnom case.

autor
9. júl 2020

@janetinka27 este sa obavam aj toho co bude,ked nastupi do skolky a bude casto chora,ci to budu akceptovat?

tenerifka
9. júl 2020

Tie opacne smeny maju vyhodu kvoli tomu, ak deti ochoreju. A pepracujes predsa 12 hodin, mas 2 dni v tyzdni volno kedy ste s muzom poobede spolu plus vikendy poobede. Nie je to navzdy, ale ak ti to nevyhovuje, hladaj inde, ale dopredu si zariadte co s dcerou, ak ochorie. My sme takto fungovali asi 8 rokov a dali sme to, ale chapem, ze to nie je pre kazdeho

autor
9. júl 2020

@tenerifka vikendy robim a ked mi padne poobedna,tak toho casu doobeda moc nemame.ano mozno toto striedanie je vyhodou toho ked su deti chore ,ale inak nevidim ziadnu vyhodu.pre mna to teda vobec nie je

sissy27
9. júl 2020

Nie je divné, že ti to je ľúto, váš partnerský život ide do... Je naozaj nutné, aby ste obaja robili v tej istej firme, resp. rovnakým systémom? Veď nech si jeden z vás nájde inú prácu tak aby stíhal vykryť škôlku a v čase, keď budú deti choré, tak to skombinujete.

autor
9. júl 2020

@sissy27 nerobime v tej istej firme,ja robim v obchode,ale malu nemame v skolke este takze musime tak robit a ja som z roho zufala a mam pocit,ze uz nevydrzim ani tie dva mesiace uz nez nastupi do skolky.a teda ani neviem ci tak rychlo najdem robotu aby som mohla pracovat len na jednu smenu co bude ona v skolke

tenerifka
9. júl 2020

zacni hladat pracu uz teraz na september, stale si opakuj, ze to nie je navzdy

rachel36a
9. júl 2020

Je to na figu...mne zas muz robi tyzdnovky, niekedy aj dva tyzdne v kuse...a ja som robievala zase vikendy....takze sme sa skoro vobec nevideli....kym sme nemali maleho tak som to este tolko neriesila, ale teraz ma to strasne stve, ze nie je s nami....ja som dala v robote vypovd aby sme aspon cez vikend boli spolu ako rodina....takto to uz tahame 11 rokov

autor
9. júl 2020

@rachel36a to by som ja uz vobec nedala.obdivujem ta a aj inych co tak dokazu fungovat

rachel36a
9. júl 2020

Nie vzdy moze mat clovek co chce....ale uz muza tlacim nech ide do inej roboty, lebo chcem ist aj ja pracovat tak aby bol niekde blizko

lenuliatko84
9. júl 2020

No nezavidenia hodna situacia.najdi si pracu nna jednu zmenu a dovtedy bud doma s malou

autor
9. júl 2020

No sak prave,ze clovek nie vzdy moze mat co chce☹️

autor
9. júl 2020

@lenuliatko84 rozmyslam nad tym,ze ci to zvladnem takto tahat nez pojde do skolky,alebo radsej to zvladneme bez jedneho platu dovtedy

andrejka1974
9. júl 2020

U nas to bolo aj tak ze muz robil 12 a ja nocne cize sme sa aj tyzden nevideli bolo to tazke ale dali sme to teraz robievame spolu ja kratsie on stale 12

autor
9. júl 2020

@andrejka1974 ako dlho ste tak robili?

andrejka1974
9. júl 2020

Ja som tak robila skoro 3 roky

autor
9. júl 2020

@andrejka1974 ☹️ to ja by som urcite nedala,asi by som sa zblaznila

vilma7
9. júl 2020

Tiež sa s manželom striedame pri deťoch, čiže robíme na opačné smeny, ale ja som rada, lebo kde by sme dali deti??? Keď vyrastú tak to už bude iné, ale zas nemôžme myslieť v tomto prípade len na seba, prvoradé je zabezpečiť starostlivosť o deti.

autor
9. júl 2020

@vilma7 cely tento svet je na hlavu,naco mam mat potom rodinu ked a nimi nemozem ani poriadne cas travit

lenuliatko84
9. júl 2020

Uzi si este leto a potom si nieco najdes

vilma7
9. júl 2020

Je to len prechodné obdobie kým vyrastú. A my sme odkázaní len na seba (bývame v zahraničí kde je škôlka od 4r a aj to na 3.5 hod.denne).
Zase sa nestriedate non stop, určite sú tam aj chvíle kedy ste doma spolu.
Ja si viem čas s deťmi vychutnať aj sama, vtedy aspoň viac poslúcha hlavne starší a podnikáme výlety aj v 3-jke. A o to sa potom viac tešia na tatka, alebo naopak.

vilma7
9. júl 2020

Treba v tom hľadať aj pozitíva, nie len negatíva. Takto si deti vybudujú aj pekný vzťah s oteckom, s ním majú iní program ako s tebou, on sa s nimi ináč pohrá ako ty, a ja si v práci od nich trošku oddýchnem.

momusik
9. júl 2020

My sme tak boli tiez ako nastupil maly do skolky,nam to vyhovovalo,ze sme nemuseli riesit kto ho vyberie/zanesie do skolky,inak by sa to nedalo riesit kedze aj stari rodicia pracovali,nase manzelstvo neutrpelo nastastie

janickacrazy
9. júl 2020

Veď môžeš ísť teraz na OCR a budeš doma s malou a budeš dostávať 55 percent platu. Uzijes si dieťa aj muža.

autor
9. júl 2020

@janickacrazy myslis na tu pandemicku? Ale neviem ci ja mozem,ked mala nechodi do skolky,lebo ona bola na konci januara odhlasena zo skolky na dedine a v meste nam ju este nezobrali,az od septembra

janickacrazy
9. júl 2020

podľa toho, čo písali ženy tu na MK, tak by si mohla, ale radšej si to ešte over v Sociálnej poisťovni

marzuz89
9. júl 2020

Prepáč, ale.. Prezentujes, že robíš v obchode a teda aj soboty aj nedele. Ved ale predsa keď robíš víkend, iné 2 dní v týždni máš voľno a tie si predsa aspoň pol dna s manželom keď príde z prace.

Jeden až dva víkendy máš tak isto volne, to ste spolu 48hodin vkuse 🙂

Navyše si v júli aj auguste môžete zobrať pár dní dovolenky a spojiť ich s voľnými vikendami. Alebo rovno 2 týždne v kuse, keď sa chce, všetko sa dá.

Holt, dieťatko je úväzok na dlhú dobu, keď ju vezmú do škôlky, bude lepšie. Áno, nie si síce s manželom prevažnú čas týždňa, ale každý týždeň sú dni, kedy s nim si, tak prezentuj aj tie, nie len ako je všetko zlé 😉

marzuz89
9. júl 2020

@marzuz89 a teda ani nespomínam, že 3 ci koľko mesiacov boli nedele zatvorené a teda si bola každú jednu nedeľu doma s manželom a dcérou. Treba vidieť to pozitívne na každej situácii.

autor
10. júl 2020

@janickacrazy volala som na socialnu postovnu a povedali mi ze nevedia ci mozem,ze mam si skúsiť poslať ziadost.O tej ziadosti musi vediet dopredu zamestnavatel alebo sa to dozvie? Chcela by som len vyskusat ci by mi to povolili a az potom dat ked tak vediet do roboty