Koľko spätne môžem dostať výpoveď?

ahoj3737
19. aug 2014

Robila som pre jednu firmu ktora mi prestala vyplavat peniaze tak som povedala zamestnavatelovi ze chcem vypoved,ignoroval ma ...samozrejme ze som si medzi tym nasla inu pracu a tam uz nechodila ale snazila som sa ho kontaktovat a raz za cas mi odpisal trva to uz niekolko tyzdnou a stale mi nedal vypoved kolko do zadu mi ju musi max dat ked ze za mna aj odvadzal vsetko teda dufam :/ a zajtra by som ju mala ist uz udajne podpisat

Dakukem za vase nazory

olifcek
19. aug 2014

spatne sa nic nerobi, vsetko da robi dopredu, prip. v dany den. no a kedze si tam prestala chodit, dufaj, ze neukoncili prac. pomer okamzitym skoncenim kvoli absencii :(

liz_lemon
19. aug 2014

@ahoj3737 mala si dat okamzite skoncenie PP pre nevyplacanie mzdy §69, odsek 1 pismeno b) ZP

ahoj3737
autor
19. aug 2014

Ono to neni jednoduchce ked ze ja som tam na polovicnu min. Ale je mi dlzny 800e co zial nedokazem ale stale nemam vypoved tym padom ani zapoctovy koli danovemu a on mi to chce dat cca 2tyzdne spatne

zuzka38
19. aug 2014

@ahoj3737 spatne nemozu nic...

sezam
19. aug 2014

Výpoveď nie je možné dať spätne. Je vysoko pravdepodobné, že ani odvody za teba neuhrádza, keďže výplatu si tiež nedostala. Zistiť to môžeš aj v sociálnej a zdravotnej poisťovni, či za teba odviedol odvody. Pravdepodobne nie, to znamená, že to obdobie si budeš musieť zaplatiť sama (po ukončení celej veci), aj keď nemáš výpoveď v ruke a ani dohodu o ukončení pracovného pomeru. Obrátiť sa môžeš aj na inšpektorát práce.

olifcek
19. aug 2014

@ahoj3737 vies co? kebyze chce riesit spatne, moze, ale musi dat datum spatne, Ty musis s tym suhlasit a podpisat to tiez spatne... ale... on musi zamestnanca odhlasit max. den po ukonceni prac. pomeru, inak mu hrozi pokuta 2000e. v ZP asi budu zhovievavejsi, kedze tam ma na to osem dni po ukonceni 🙂

bacha ale na to, ze ak to da spatne, a Ty si nahodou bola medzicasom nezamestnana, mala si sa nahlasit na urad prace, aby za Teba minimalne odvody platil...

na Tvojom mieste nesuhlasim so spatnym ukoncenim prac. pomeru... snad mu nenapadne ukoncit s Tebou prac. pomer kvoli absencii 🙂

to, ze Ti dlhuje prachy je predsa dokazatelne... ved mas vyplatnu pasku... 🙂

ahoj3737
autor
19. aug 2014

@olifcek
@sezam
@zuzka38 tak ze napisal mi ze to dava k 20.7. som este po vzajomnej dohode bola na dovolenke a este som aj na par hod.nastupila do prace. Ale on mi napisal ze mi to moze dat aj bez mojho podpisu

petrouchka
19. aug 2014

@sezam ak zamestnavatej za nu neplatil obvody, nemusi si nic doplacat. To je dlh zamestnavatela voci poistovni, nie jej.

zuzka38
19. aug 2014

@ahoj3737 nemoze..

petrouchka
19. aug 2014

@ahoj3737 radsej s nim komunikuj cez mail a odkladaj si celu komunikaciu, aby si mala dokazy. Lebo ak Ti povie ze vtedy alebo vtedy a nemas to nikde cierne na bielom, nemas mu ako co dokazat.

empathia
19. aug 2014

@ahoj3737 obrat sa na isnpektorat prace...

empathia
19. aug 2014

a za tie peniaze co nevyplatil chod na policiu a podaj trestne oznamenie...

ukulela
19. aug 2014

spatne nemoze. v tejto situacii by si asi mala vypoved dat ty.

empathia
19. aug 2014

pracovala som vo firme kde niektorych ludi riaditel nevyplatil a viac krat tam bol inspektorat dostal pokutu a kedze bolo trestne oznamenie musel vyplatit peniaze...

stanislava111
19. aug 2014

spätne nepodpisovať nič, môže sa to obrátiť proti Vám.... až do skončenia pracovného pomeru je povinný zamestnávateľ za Vás platiť poistné.... Vy nemusíte doplácať nič... ešte budete mať problémy v ZP, že ste sa ako dobrovolne nezamestnaná neprihlásila do 8 dní.... spätným podpisom sa oberiete aj o časť výplaty......a ak by prišlo k súdu medzi Vami a zamestnávateľov o vyplatenie mzdy, vytiahne na Vás, že ste tiež podvádzali, lebo ste podpisovali spätne.... atď, atď....

olifcek
20. aug 2014

nic spatne nepodpisovat....