Koľko zarobí profesor na univerzite?

siska266
27. nov 2022

Ahojte, chcem sa vás spýtať, či neviete koľko môže zarobiť profesor na univerzite?Sestra má ma vyplácať, chceme 70 tisíc. Ona je učiteľka na základnej škole, momentálne na RD majú 4 deti a jej muž pracuje ako profesor na univerzite a tvrdia ze im banka dá len 20 tisíc.

katuskamala1
28. nov 2022

@matkahelka jej svagor nie je profesor. Je PhD. Pisala nižšie ake ma tituly.

katuskamala1
28. nov 2022

Autorka odporucam si sadnut vsetci 4 a porozpravat. Lebo ak oco drzi pri sestre a mama ticho je, kludne sa môže stat ze dom rovmo prepisu na nu a ty dostanes nič.. Ak sa to uz aj nestalo (kukni si kataster). To sa bezne deje (i u nas v rodine) a nezmozes nic.

evica17
28. nov 2022

@katuskamala1 no to majú biedne. Ako každý si myslí že vysokoškolský učiteľ.ake peniaze bude zarábať a pritom niic moc.je to smutné

katuskamala1
28. nov 2022

@evica17 no veru a hlavne kolko musi povinne urobit v praci. Ze nie len oducit(plus priprava na to samozrejme) a veci take tie bezne ze konzultacie a tak ale musia publikovat, robit vyskumy, chodit na konferencie, pisat projekty,.. Je to neustale len ucit sa ucit sa ucit sa. Je to nesmierne neocenena praca nakolko ucitelia na zs alebo ss toľko toho robit nemusia

ejbyk
28. nov 2022

Ber kým dávaju....oni "ponukaju" 20 tisic....povedz ze za 30 sa dohodnete "kompromis" lebo sa to bude všetko tak nafukovať a komplikovať že nemusíš dostať vobec nic....
Dedenie vztahy majeky veľmi smutná kapitola našich zivotov.....

deedol
28. nov 2022

@katuskamala1 ti zas ucia viac hodin do tyzdna, opravuju pisomky v podstate stale pocas roka, skusaju, projekty vymyslaju, mali by chodit na skolenia. (ucila som na gymnaziu, kamoska uci na VS, tak to trocha viem porovnat).

lenkakravcova
28. nov 2022

@siska266 Dokiaľ rodičia žijú, neriešte to vôbec.
Keď sa rodičia pominú, potom sa urobí znalecký a peniaze sa rozdelia na polovicu. Neboj, neprídeš o nič. Nič teraz neprepisujte.

katuskamala1
28. nov 2022

@deedol ano, na vš maju ucitelia viac volno pocas skúškového i teda dlhsie prázdniny, avsak pocas semestra ucia i soboty. Oboje maju výhody i nevyhody. V kazdom pripade ucitelia ucia nase deti, je to namahava praca a zarabaju od cca 800 euro, vacsina na zs a ss nieco malo cez tisíc a ani zdaleka sa im nepodarilo vydupat take brutalne navysenie a udrzanie a zvysovanie atr atd ako lekarom... :( Ja som napr socialny pracovnik a tiež tie platy (horsie ako ucitelia) su na zaplakanie, kdezto napr v anglicku by som sa teda mala velmi dobre...

mirko84
28. nov 2022

Tak ja na tom nevidim nic divne, ze riesi vyplatenie. Rodicia sa rozhodli / dohodli, ze dom prepisu na sestru co byva s nimi a kedze chcu byt spravidlivo, tak jej povedali ze musia autorku vyplatit (z jej potencialneho buduceho dedicstva). No a sestra ponukla 20 000, co urcite nezodpoveda trhovej cene polky domu.
Ano, je pravda ze rodicia mozu pocas svojho zivota majetok previest / darovat sestra a autorka s tym nic pravne nevie spravit, akorat by to rozbilo vztahy v rodine (s myslim ze opravnene) kedze podla popisu to vyzera ze skor sa staru rodicia o sestru ako sestra o rodicov (co sa moze samozrejme casom zmenit)

@siska266 trvaj na oceneni znalcom a nasledne deleno 2, ak sa to ma crle teda zrealizovat