Končí mi materská a z pracovných ponúk mám hlavu v smútku

13. dec 2023

Ahojte , za pár mesiacov sa mi končí rodičovská a už teraz mám hlavu v smútku. Vzhľadom na môj pracovný čas ktorý sa nedá zmeniť budem musieť zmeniť zamestnanie a je mi do plaču z ponúk práce v okolí. Nič nad 500€ nie je kompatibilné so škôlkou... Bože kde su tie časy kedy fabriky mali vlastné jasle a škôlky aby matky mohli pokojne pracovať 😭 nemáme nikoho kto by vozil z a do školy/škôlky a manžel nebude meniť prácu lebo dobre zarába. Vzdelanie mám aj prax no keď poviem že mám deti tak konečná ...

zuzkaa1991
13. dec 2023

@letfenixa newem ale asi nie v starej som tak.mala lenze tam som.mala.30min prestávku tu v novej povedala ze nebude pocitat ju....v zmluve tak mam..inac som.mala.mat 8hod denne (40hod) len kvoli skolke mam menej polhodinu

mikadooo
13. dec 2023

Začala som na 600e (ba, 5h úväzok) a v skúšobnej dobe zistili, že viem viac ako variť kávu, otvárať poštu a podobne hlúposti. Po skúšobke mi zvýšili plat na 900... Ja by som skúsila aj za tých 500, vždy si vieš po čase vypýtať viac, ak ukážeš, že máš na viac. Alebo si popri jednej práci môžeš stále študovať ponuky práce a hľadať lepšiu... Teraz je dôležité, aby ťa niekam vzali, nech máte aspoň aký taký príjem (ak to potrebujete). Lebo to, že sú ponuky, neznamená automaticky, že ťa budú všade čakať s otvorenou náručou. Keď už by som bola zamestnaná, potom by som sa obzerala po lepšie platených pozíciách, ktoré by mi z časového hľadiska vyhovovali, prípadne čiastočný home office, atď.atp.

raffaella
13. dec 2023

Akú VŠ si vyštudovala, že musíš robiť predavačku?

lenkahvh
14. dec 2023

@raffaella mne toto tiež nejak nesedí v tejto celej úvahe, bude to asi nejaká celkom nevhodná vyška - mám hneď niekoľko nápadov 🙂

raffaella
14. dec 2023

@lenkahvh ja tiež, preto som sa to aj spýtala 😉

ibatanecnica
14. dec 2023

a akú VŠ máš?

nicegirl369
14. dec 2023

@mala_zabka zaostalý štát? Vies, ako dlho trvá materská/rodičovská v zapadných krajinach? Vies, ze je bežné, ak zena v USA sa vrati do práce pár týzdnov po porode?

mala_zabka
14. dec 2023

@nicegirl369 viem 😅 nič to nemení na skutočnosti, že sme postsovietsky štát, v ktorom pretrváva, že má žena trčať dlho doma a vychovávať čo najviac detí 🙃 nerobila som hĺbkový výskum, ale všetky postsovietske štáty čo som teraz narýchlo hodila do googlu majú rodičák minimálne 2 roky. A áno, sme zaostalí či sa ti to páči alebo nie. V zahraničí sú na príchod ženy po pol roku ready, tu nie. Skús ísť na pohovor koncom šestonedelia a povedať to zamestnávateľovi. Sa ti vysmeje 😅

dankabetka
14. dec 2023

ahoj, tiez som menila pracu po materskej, bola som na 3 pohovoroch kde boli deti "problem", az na poslednom pohovore odrazu deti" problem " neboli. Uplne chapem tvoje znechutenie. Mna sa na kazdom pohovore pytali na deti, rodinny stav a zabezpecenie pocas chorod ( ZE SA TO NEMOZE!!! 😂 TO JE LEN BLABOL...TA OTAZKA JE TAM VZDY ), pracu som nakoniec dostala, je to priam praca snov : pracovna doba 7-15, HO v pripade viroz u deti, OCR v pripade chorob niesu problem. Sef je v dochodkovom veku, do prace chodi lebo ju ma rad, nie preto, ze musi a je to velmi vidno na jeho pristupe ku kolegom. Drzim palec v hladani... ja som mala obrovske statie a som nesmierne rada za svoju pracu, stiham aj pracu a aj rodinu. Manzel nosi deti rano ( on zacina na 8) ja vyberam poobede po praci, ale sama by som to nedala bohuzial.

mala_zabka
14. dec 2023

@dankabetka to nie je blábol, ale zákon. Všetci vieme, že sa to deje, aj keď nemá. Do firmy s takýmto postojom by som osobne ale ani nastúpiť nechcela, nakoľko by mi to hneď na začiatku ukázalo, že sa neštítia. Každopádne som za teba rada, že si našla to, čo chceš s úžasným šéfom k tomu 😄

dankabetka
14. dec 2023

@mala_zabka .. ja viem, ze sa to nema 😅, ale vzdy je to tam, a uz ked teda pisem, tak mozem pridat aj dalsiu skusenost.. este ako bezdetna som bola na pohovore ( mala som po 30 ) chcela som zmenu a aj teda rozsirit si obzor ( pracu som mala) , presla som prvym kolom a na dalsom uz bol pohovor priamo s riaditelom firmy, ktory si vsimol moj rok narodenia na zivotopise a rodinny stav : vydata..... a otvorene sa ma opytal, ci niesom tehotna a nespekulujem sa niekde zamestnat 😅 , ze nechcu niekoho , koho zaucia a za dva roky im odide na matersku .... nie tehu som nebola a takato spojitost ma ani nenapadla vtedy.. ale som sa strasne rozosmiala a podakovala za cas a odisla 😅 , na obede v ten den som to hovorila kolegovi ( mal cca rok do dochodku .. a ten mi len tak navrhol, ci naozaj nechcem otehotniet a odideme v ten rok spolu 😀.... najprv mi to prislo ako zart, prebrali sme to doma s muzom a zhodnotili, ze vlastne preco aj nie... 😂 a naozaj sme odisli cca v rovnakom case s kolegom...😀

77katarina
27. feb 2024

No čo? Máte už prácu?

ibatanecnica
27. feb 2024

@dankabetka neboli sme u toho istého? Mňa sa toto isté pýtali na jednom pohovore - vydatá, bezdetná. Jasné zobrali 40čku, v dnešnej dobe by asi ani tú nezobrali 😂