Ktorú prácu by ste si vybrali?

27. mar 2023

Som mladá, partnera mám ale nemáme ešte bábo a nebývame spolu.

1. Menší obchod
- lepšie dochádzanie
- psychicky menej náročné
- 8 hodín na nohách ( i keď sú "voľné okná" kedy nikto nie je v obchode a všetko je na mieste, nemôžme si sadnúť)
- mobil musíme odovzdať a po práci ho dostaneme späť
- nemôžme vyjsť z obchodu (pred dvere) - dnes som chcela vykuknúť aké je počasie a skoro ma šéf zjedol
- pracuje sa i každú druhú sobotu (vtedy sa dochádza veľmi zle /2 hodiny pred otvorením čakám a 3 hodiny po/)
- horší plat

2. Menšia banka
- psychicky náročné (plnenie plánov)
- ťažšie dochádzanie (no zároveň partner býva tam)
- nepracuje sa cez víkend
- lepší fixný plat
- možnosť sedieť
- bez odobratia telefónu

Prvú možnosť mám vyskúšanú a nie som spokojná. Mám problémy s chrbticou a po 8 hodinách na nohách mám neskutočné bolesti.
O banke som si však čítala dosť zlé recenzie a bojím sa, že by som z 💩 išla do 💩💩.

luccija
27. mar 2023

Ak nechceš byť ďalej predavačka, tak banku získaš skúsenosti a uvidíš ..

nenisom
27. mar 2023

Banka

joesvk
27. mar 2023

Číslo 2.Hlavné výhody-získaš novú skúsenosť. A je tam šanca, že tam budeš spokojnejšia.
Kebyže nie,treba hľadať ďalej...
Bola by hlúposť ostať v práci, s ktorou nie si spokojná len kvôli strachu z toho,že to môže byť horšie.

monika9694
27. mar 2023

Ahoj pracujem v banke za Pc aj 9 hodín denne,ale pracujem v administratíve nemusím plniť plány,ale kamošky,susedy pracovali v ,,predu,, a rok každá jedna zdeptane doslova ani plat okolo 1000€ im zato nestal. Chodili domov neskoro lebo to že sa zatvorí za posledným klientom dvere ešte neznamená,že ideš domov lebo majú kopec práce ktorú nestíhajú vybavovať musia ťahať nadčasy. Ktoré preplatene oni nemali. Možno inde v banke áno v našej nie. Mohli si zobrať skôr odchod domov za tie nadčasy,ale museli mať všetko hotové. Ale keď máš na výber len z týchto dvoch prác tak ako píšeš pôjdeš z kaluže do blata. Ale v banke ti bude lepšie oproti tomu obchodu. Tam keď budeš stíhať budeš môcť zobrať aj mobil do ruky keď budeš mať dobrú šéfku.

autor
27. mar 2023

Predtým som pracovala tiež v práci kde to bolo náročnejšie skôr na psychiku avšak u mňa to má tú "výhodu", že ak som psychicky vyčerpaná, rada by som bola s rodinou, kamarátmi, partnerom, podnikla niečo aby som prišla na iné myšlienky.
Teraz keď som vyčerpaná fyzicky, nevládzem sa ani s partnerom stretnúť keďže mu vždy zaspím.

nnnuuunnn
27. mar 2023

Inú možnosť nemáš? Z akého si mesta, dediny?

dzulli1980
27. mar 2023

Za mňa ani jedno.

autor
27. mar 2023

Momentálne nemám. Buď vydržím tu kým nenájdem nič iné alebo tam. Teda ešte 3 mesiace skúšobná

ckocka
27. mar 2023

Ak si typ čo vie predať Eskymákovi chladničku, banka je pre teba to pravé.

nnnuuunnn
27. mar 2023

Hmmm no, ak si v tom obchode teraz, ja neviem či má význam to meniť za banku.

autor
27. mar 2023

@ckocka ponúknem mu takú s veľkým mrazákom aby mal dosť miesta na ryby 🥶😁

ckocka
27. mar 2023

Vela šťastia.

tykat
27. mar 2023

Banka - vydrzat aspon rok a posunut sa dalej, budes mat co dat do CVcka.

lasona
27. mar 2023

Jednoznačne ta banka, I keď aj to nemusí byť fajn...inak to co je za obchod, že ti zoberú mobil?? To co sme , v dakomu tabore?? Ja nevravím ze máš byť na .mobile celý deň, ale toto mi príde ako nonsens

h2
27. mar 2023

Jednoznačne banka. Keby si tam nebola spokojná, nájdeš si časom niečo iné, ale už s tým, že v životopise budeš mať, že máš skúsenosť s prácou v banke.

autor
27. mar 2023

Tiež mi to príde ako tábor, od rána nevidím denné svetlo, mobil nemám pri sebe aspoň sa pozrieť na hodiny (samozrejme to si viem vyriešiť i inak) ale cítim sa ako odrezaná od sveta v tábore celý deň na nohách.
Dnes som mala na starosti počítanie gumučiek (tie tenké kde je neskutočneeee veľa ks) gumičky boli na stole, kľudne som si mohla sadnúť za stôl a počítať,.. Nie, hrbila som sa nad stolom celý čas.

lusyyy36
27. mar 2023

No v tom obchode by to bolo pre mňa psychicky narocnejsie ako kdesi v banke s klientami. ...hlavne ten sef musí byť psychicky narušený....ci?nedovolit sadnúť? Nemoct mat pri sebe telefón? Nemoct ist napr cez prestávku von? Akože sorry , ale toto isto nie

nnnuuunnn
27. mar 2023

To mi prídu ako neľudské podmienky nemoct si sadnúť 😔

lienka.7
27. mar 2023

@autorka urcite ta banka. Jednak lepšia referencia do CV a jednak s tým mobilom co akoze? Netvrdim, ze mas pisat a volat počas práce, ale co ak by sa niečo stalo? Ako sa ti dovolať?
Ee, toto urcite nie... asi si pan vedúci pomýlil storočie, nevolnictvo bolo zrušené este za Jozefa II.

autor
27. mar 2023

Ja som sa dnes bavila so ženou za ktorú tam mám ísť robiť, že či ju vyhodili alebo čo sa stalo. Povedala, že jednak odkedy tam pracuje má neskutočne zdravotné problémy, napuchli jej nohy, bolesti nôh, chrbta, migrény a posledné bolo keď jej dcéru brali zo školy na pohotovosť a ona to zistila až o 6tej večer keď "dostala späť mobil"

dilino
27. mar 2023

Zamestnavateľ Ti vezme mobil neblázni to čo za debila to som ani nikdy nepočula to v triede vezme učiteľ žiakom mobil po vyučovani mu ho vráti.Ale nie dospelej žene musi odovzdať mobil šéfovi to je čo to odkedy si ukradne zamestnavateľ mobil že odovzdajte mi ho nikdy som to ešte ani nepočula a ani nevidela raz by mi vzal mobil a vrátil po smene mal by vysrate časy.Hajzel.Narafičila by som na neho že mi mobil vzala za mojím chrbtom.To ešte sú taký hajzli sukromnici čo si potrebuju dokazať že požral mudrosť sveta všade bol všetko vie.Ved to ani v base nemajú take podmienky.

lienka.7
27. mar 2023

@autorka to myslíš vážne s tou dcérou? No po tomto co si napisala teda v žiadnom pripade. Nie som osobne nejaký flakac, skor naopak , ale zase nie som nesvojpravny otrok!
@dilino presne tak, basa je oproti tomuto uplna pohoda (myslene samozrejme obrazne, ale mam pocit, ze aj tam ma človek.viac práv ako tu)

kaktusik007
27. mar 2023

tak ono su prace kde sa mobily odovzdavaju, chceli to aj u nas ale som im povedala svoje... to bolo par rokov dozadu a teraz viem ze jedno odd odovzdava 🤦‍♀️ ale na obranu sefstva --- naozaj su ludia ktori maju potrebu brat telefon 5x behom siedmych minut do ruky.... zohnat noveho cloveka narocne, tak sa vezme proste telefon 🤷🏼‍♀️ ale to su vacsinou soplaci co maju prvu pracu a problemy s pracovnymi navykmi... U mna ako matky deti cez toto nejde vlak - musim byt na prijme, tiez som uz letela do skoly po decko lebo hold, stane sa rychlo

bluka2
27. mar 2023

Tá 1 ani za nič, 2 v prípade väčšej núdze. Hľadala by som ďalej

mell27
27. mar 2023

Šla by som do banky a začala sa kvalifikovať v tom, čo ma baví. 😊 Zamakaj na sebe a budeš sa mať lepšie. 😊

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bea6530
28. mar 2023

@dilino nemôžeme sa diviť. Pretože ak berieme v pohode to, že dieťa mat v škole mobil nemôže tak nevidím dôvod aby zamestnávatelia nejednali inak.
Deti sú rovnaký ľudia ako dospelí len nezrelí.
Preto nieje vhodné zakazovať telefóny deťom v školách aj preto, aby to zamestnávatelia nemohli brať ako bernú mincu.
Je potrebné tieto záležitosti trochu nastaviť, ale nie absolútne zakazovať.

andreatytler
28. mar 2023

Ak nemozes stat 8 hodin, tak nemas co riesit a musis skusi tu banku. Ja som to tiez nedokazala.
Ten telefon by nebol problem u mna. Niekedy sa do neho nepozriem aj niekolko dni.
To ze nemozes nakuknut von, tiez nie je problem alebo ani cez prestavku nesmies ist von?
Stres v banke je zatial len domnieka. Mozno to pre teba vobec nebude stresujuce.
Takze jedine relevantne pre mna su peniaze a dochadzanie.
O kolko je vyzsi plat v banke o kolko dlhsie je cestovanie do banky?

dankanka
28. mar 2023

@lusyyy36 mna by urazalo taketo odovzdanie mobilu, aby mi dakto hovoril, ci si mozem sadnut ak evidentne mozem...mala by som velky problem so sefom 🙂. Pocitanie gumiciek??? Pan sef nema vahu? Nemoct otvorit dvere? Si otrok? Dve hodiny cakat v sobotu kym mi zacne praca???tri hodiny po? Sialene, toto by som ako moznost ani nebrala. Si mlada, urcite si vyberaj vyzvu - banku, bude tam mensi stres ako pri takom trulovi v obchode.

stanislavicenka
28. mar 2023

@monika9694 snad to nie je u nas😁. Ked sa zatvotia dvere pobocky, do 5 minut nie je nikto v banke, a koduje sa🙂.
@autorka, vyskusaj si pracuv banke, odporucam. A zdeptanie? Ja kludne spavam, aj ked sa plany neplnia. Zalezi od cloveka, a teda, skutocne vela zalezi od priameho nadriadeneho