Má otec právo na nejaké voľno navyše po narodení dieťaťa?

samayka
4. máj 2009

ahojte kočky,

počula som že v CZ má otec po narodení dieťaťa právo na nejaké volno navyše... je to pravda? a ako je to v SR?

lúskala som témy ale toto som nikde nenašla...

inffinity
4. máj 2009

Ahojky zatím co jsem našla já, tak že nárok na placené volno má otec dítěte, pokud jste manželé a to na nevyhnutnou dobu což je zavést do a odvést z porodnice..

Když jsou jen partneři, tak ne..ale partnerka se prý považuje za rodinného příslušníka pokud spolu žijou v jedné domácnosti a zaměstnavatel poskytuje pracovní volno na doprovod rodinného přislušníka na ošetření atp...takže nějak by to určitě šlo 😉

samayka
autor
4. máj 2009

ďakujem infi,

aj my si myslíme, že by to nejak šlo.. len u nich na personálnom nikto nič nevie.. tak sme chceli niečo pozisťovať a vyrukovať na nich rovno s paragrafom 🙂))))

ale ako OČR by to hádam šlo... a tiež vybavovanie papierov a tak... len sme chceli aby si nemusel brať dovolenku, tú využije určite lepšie aj potom, keď už budeme traja...

inffinity
4. máj 2009

Jinak je tu asi tato téma: Narok na platene volno po narodení pre otecka? 😉

albertine
4. máj 2009

ahojte, aj ja som to uz zistovala, aj v praci pytala, ale bolo mi povedane, ze na SR nic take nie je a neplati, mozno by sa to dalo riesit ako OCR, ale ani za to by som ruku do ohna nedala, malo by sa nieco vymysliet, lebo fakt si brat dovolenku na odvoz do porodnice a byt pri porode, a odvoz z nemocnice, je to na hlavu

samayka
autor
4. máj 2009

albi - veď to... dovolenka má slúžiť na úplne iné účely... ale nejak to už vyšpekulujeme.. idem mrknúť tú tému čo našla infi.. díky baby, ste zlatučké

inffinity
4. máj 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😀

albertine - čekáme mimi skoro stejně 🙂 jinak nám to komplikuje fakt, že nejsme manželé a přítel ještě ke všemu má jet v termínu na nějaký kurz na týden 😢

albertine
4. máj 2009

samayka, vela stastie a potom daj vediet ako si dopadla s tym hladanim, 😉
inffinity, mozno aj naraz budeme mat babatko 😉

inffinity
4. máj 2009

no to možná jo 🙂 ..uvidíme jak se špuntíkům bude chtít 🙂

samayka
autor
4. máj 2009

nooo našla som našla.. ale nič nové som sa nedozvedela...

a aj s tou očr to bude problém, ako kočky písali...

monr
5. máj 2009

samy, manžel má právo ťa odviezť aj doviezť z pôrodnice domov, ale potrebuje potvrdenie od lekára o sprevádzaní rod.príslušníka d Dr.
u nás to funguje buď na priepustku, alebo na klasickom tlačivku, keď idem k lekárovi (viem, že je zelené a modré, len neviem ako sa volá).

samayka
autor
7. máj 2009

ahojky monr.. u nás taký problém že my nie sme manželia, ale nejak už to vybavíme, aby si drahý nemusel brať vela zo svojej dovolenky. on by bol najradšej, keby mohol byť aj týždeň s nami doma... ale to asi nehrozí 🙂