Mám nárok na dovolenku?

danielita13
20. apr 2016

dobry den vie mi prosim poradit niekto , v oktobri 2010 om nastupila na matersku a po dvoch detoch a nepretrzitej materskej sa vraciam do prace (trvaly pomer) po 6 rokoch , konkretne v auguste , mam narok na nejaku dovolenku a kolko prosim.... lebo sefka mi povedala ze nie DAKUJEM za kazdu radu

stastnablcha
20. apr 2016

AHOJ. MAS NAROK NA DOVOLENKU. dovolenka sa nekrati za obdobie MD, iba za RD a aj to nie za prvych 100 dni. takze 1/12 za kazdy mesiac na MD + za kazdych 21 dni z tých 100 dni RD tiez 1/12. aspon tak si to pamatam.. ak nie, opravte ma..
ale narok na dovolenku mas isto. v tomto sa na sefku neobracaj, ale kontaktuj priamo personalne oddelenie. ak ti aj tam povedia ze nemas narok, zavolaj si na inspektorat prace. myslim ze v kazdom kraji su urcene dni, kedy je bezplatna telefonicka konzultacia pre obcanov.

eeffka
21. apr 2016

takze za rok 2010 si mala narok na : 20 alebo 25dni dovolenky podla veku, aj ked si isla na MD, ta sa rata za vykon prace
2011: cca 5mesiacov si bola na MD potom RD, cize mas narok na dovolenku ale tu sa ti uz moze kratit, treba presne datumy, odhadom sa ti pokrati o 2/12tiny z vymeru
2012: nemas narok ak si bola iba na RD
2013: nemas narok ak si bola iba na RD
2014: nemas narok ak si bola iba na RD, ale ak si uz bola na MD a trvala viac ako 60dni uz narok vznika ale zrejme krateny
2015: plati to iste ako 2014, zavisi od datumov a mame 2016 a tu narok je po 60odprac dnoch takze bude vymera

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
25. apr 2016

@zara1357 Nie je povinný ti ju schváliť, podľa ZP tvoj zamestnávateľ môže disponovať s polovicou tvojej dovolenky - t.j., že ti ju môže alebo nemusí schváliť.