Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mám nárok na dovolenku?

danielita13
20. apr 2016

dobry den vie mi prosim poradit niekto , v oktobri 2010 om nastupila na matersku a po dvoch detoch a nepretrzitej materskej sa vraciam do prace (trvaly pomer) po 6 rokoch , konkretne v auguste , mam narok na nejaku dovolenku a kolko prosim.... lebo sefka mi povedala ze nie DAKUJEM za kazdu radu

stastnablcha
20. apr 2016

AHOJ. MAS NAROK NA DOVOLENKU. dovolenka sa nekrati za obdobie MD, iba za RD a aj to nie za prvych 100 dni. takze 1/12 za kazdy mesiac na MD + za kazdych 21 dni z tých 100 dni RD tiez 1/12. aspon tak si to pamatam.. ak nie, opravte ma..
ale narok na dovolenku mas isto. v tomto sa na sefku neobracaj, ale kontaktuj priamo personalne oddelenie. ak ti aj tam povedia ze nemas narok, zavolaj si na inspektorat prace. myslim ze v kazdom kraji su urcene dni, kedy je bezplatna telefonicka konzultacia pre obcanov.

eeffka
21. apr 2016

takze za rok 2010 si mala narok na : 20 alebo 25dni dovolenky podla veku, aj ked si isla na MD, ta sa rata za vykon prace
2011: cca 5mesiacov si bola na MD potom RD, cize mas narok na dovolenku ale tu sa ti uz moze kratit, treba presne datumy, odhadom sa ti pokrati o 2/12tiny z vymeru
2012: nemas narok ak si bola iba na RD
2013: nemas narok ak si bola iba na RD
2014: nemas narok ak si bola iba na RD, ale ak si uz bola na MD a trvala viac ako 60dni uz narok vznika ale zrejme krateny
2015: plati to iste ako 2014, zavisi od datumov a mame 2016 a tu narok je po 60odprac dnoch takze bude vymera

zara1357
25. apr 2016

Ahojte, chcem sa opytat ... Chcem si vyčerpať dovolenku pred nástupom na materskú dovolenku, zamestnávatel mi je povinný ju schváliť , alebo je to o dohode? Vopred ďakujem za info.

evittam
25. apr 2016

@zara1357 Nie je povinný ti ju schváliť, podľa ZP tvoj zamestnávateľ môže disponovať s polovicou tvojej dovolenky - t.j., že ti ju môže alebo nemusí schváliť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli