Budem mať nárok na materskú dovolenku?

Zodpovedané
11. nov 2022

Dobrý deň,

mala som zmluvu na dobu neurčitú, otehotnela som a neskôr som poberala materskú a rodičovský. Syn dovŕšil 3 roky 27.7.2022, nastúpila som do práce.

Od 1.9.2022 mi skončil pracovný pomer dohodou, teraz v októbri som otehotnela.

Budem mať nárok na materskú dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, nárok na materské pri splnení ostatných podmienok - najmenej 270 dní poistenia v období 2 rokov pred pôrodom bude aj vtedy, ak žena otehotnie do pol roka po zániku nemocenského poistenia = ochranná lehota.

S prianím pekného dňa,
Lenka