Mamička a učitelka v materskej škôlke.Ako sa zachovať?

katarinka308
26. okt 2007

potrebovala by som poradiť o pár mesiacov sa poMD vraciam speť do prace aberem zo sebou samozrejme aj svoje deti ak má niekto podobnu skusenost ako sa zachovať k vlastným deťom v kolektýve iných privýtam nerada by som niečo hned na začiatku zbabrala

maruschka
26. okt 2007

katarínka,to je môj sen.byť učiteľka v škôlke a mať tam svoje deti.Aspoň by som sa nemusela o ne báť.Samozrejme,že im musíš prejaviť svoju lásku,ale zároveň aj dať najavo,že sú v kolektíve,takže všetkých musíš brať skoro rovnako.Ale neboj,aj v škôlke sa nájdu deti,ktoré sa sústavne vešajú na učiteľky a sú ako ich vlastne.To sú jednoducho takí maznáčikovia.Uvidíš,že tvoje deti,keď budú mať rákoš deciek okolo seba,tak si ťa ani nevšimnú,že si tam.A keď ťa budú potrebovať,tak to ber ako mama a trocha ako pani učiteľka 😉 😵 to je také niečo,ako keď moja sestra učí nášho malého brata.Tak malý keď sa doma pomýli,tak koľko krát povie pani učiteľka S.. 😀 😀 aj včera to povedal a tak sme sa nasmiali.chudáčik,ale prispôsobil sa situácii. 😎

weroni
26. okt 2007

katka, ja ucim v skolkach - nielen v jednej - a nie cele dni - lebo tam chodim ucit len anglictinu - a ale v jednej z nich obcas odrobim aj cely den - ked riaditelky musia odist na nejake skolenie alebo tak - riaditelka tej skolky je moja teta a uz skoro druhy rok tam chodi aj jej vnucka - mojho bratranca dcerka 😉 no prvy polrok bol otrasny - furt len "babkaaaaaaaaaaaa, babkaaaaaaaaaa" - vkuse ju mala zavesenu na nohach, nemohla sa poriadne venovat ostatnym detom a tak, mala stale hysacila ked babka zmizla z dohladu - po polroku akoby utalo a mala sa stala normalnou sucastou kolektivu a pochopila ze babka je v skolke nielen babka ale aj ucitelka ktora sa musi vsetkym venovat rovnako 🙂 asi je to individualne si myslim - a kazde dieta to vezme inac a potrebuje iny cas na zvyknutie si ze sa o mamu bude istym sposobom delit s inymi detmi
drzim palce 🙂 urcite je to situacia ktora sa da riesit 🙂

katarinka308
autor
26. okt 2007

dakujem za odpovede bude to velke prekvapenie ako sa budu deti ku mne spravať v kolektýve aj od nas s bytovky budem mať vela detí v škôlke takže to bude velmi zaujmavé

rainbow
1. nov 2007

moja mamička je učiteľka mš, ja som chodila do inej MŠ, ale brat bol u nej v školke .. myslím že je to super, akurát on bol na nu viac naviazaný a nikam od nej nechcel odísť...

ka3nka
3. nov 2007

Ja by som nevidela problem v tom, ze deti budu u teba v skolke, ale ako dost velky problem vidim tvoj katastrofalny pravopis, preboba ako mozes by t ucitelka, ked neovladas ani zakladny pravopis... spet -späť, zo sebou - 7. pad s kym? teda so sebou,kolektiv- cudzie slovo- kolektiv,privytam - privítam / nie je to vybrane slovo ani predpona, s bytovky- z koho, z coho?2.pad. Chapem ze sa kazdy moze pomylit, ale toto je uz naozaj privela !!! Som zhrozena,aj keby si nebola ucitelka ☹ ☹

vavka33
4. nov 2007

Ja som ucitelka v ZS a vzdy som si chcela svoje deti vziat so sebou do skoly.
Teraz som na MD,takze som to s Vanes nestihla,lebo prave je prvacka,ale Leu si so sebou vezmem.
Par tyzdnov som teraz ucila na skole,kde chodi Vanska a bolo to super,aspon som jej tam urobila"protekciu"ale myslim to tak,ze spoznala viac deti,oni poznaju ju,ze je to moja dcera,tak mi na nu "dohliadnu"Sme tu prestahovani len rok,vsetko a vsetci su pre nu nove,tym ze som ucila spoznala som ja aj ona viac ludi 😉

ivanka142
2. feb 2009

ahojte prosiim pomozte..ked chcem ist za ucitelku v materskej skolke potrebujem mat aj talentovky???a musiim mat same jednotky dvojky na vysvecku alebo moze byt trojka??proosiim poiradte

adrianuska
2. feb 2009

Ahojte ja som učiteľka v MŠ teraz na MD už druhý krát po sebe 😅 S Mel som bola v škôlke asi len 2-3x správala som sa k nej úplne tak isto ako k ostatným deckám.Dokonca sa mi snažila hovoriť Pani učiteľka ako ostatné detičky len jej to moc nešlo 😀

ivanka142
Talentové skúšky sú povinné ak spravíš talentovky ideš dalej na dalšie skúšky!Podľa známok sa ti počítajú body neviem ako to je za 1 2 alebo 3 a tak za 3 a 4 tuším žiadne takže máš takú istú šancu ako ostatný.Držíme palce daj vedieť ako 😉

ivanka142
2. feb 2009

🙂 dakujem..alee ked som este na zakladnej tak nemusim chodit niekde na hudobnu ucit sa hrat na klavir a tak...a ty si mala ake vysveckoo a myslis zeby ma zobrali keby som mala taky priemer okolo3