Môj šéf ma urazil

lilila65
23. apr 2014

Robím v kvetinárstve iba pár týždňov a aj to len pár dní, bo môj trojročný syn je ešte doma, nezobrali ho do škôlky. Chodím tri dni robiť, po tých 3 dňoch som unavena na smrť, hlavne nervy mam znicene. rada robim s kvetmi a mam uz aj dlhorocnu prax, ale toto som este nezazila. no hlavne ide o to, ze som si bola pre vyplatu, ktoru som samozrejme nedostala, ale urazit ma dokazali. strhla sa burka musela som so synom ostat v kvetinarstve a ked prisiel sef, po 3 minutach povedal, aby som prisla v piatok do prace, co na tom vobec nie sme dohodnuty a nakoniec dodal aby som si viacej davala pozor na syna, ktory tam bol somnou a hral sa vonku.

medyna
23. apr 2014

pracovne vzťahy sú všelijaké a špeciálne sú vzťahy šéf - zamestnanec ..... Ja síce celkom nechápem, o čom presne je tu reč, ale šéfov som mala viac a každý mal "to svoje".... a väčšinou o odbornej robote nemali ani páru, a aj tak sa cítili najmúdrejší .... Tým chcem povedať, že takých šéfov je viac .....

lilila65
autor
23. apr 2014

@medyna no ved aj pred materskou som robila vo vacsich a mensich kvetinarstvach a mam skusenost, no toto bolo vela

molka
23. apr 2014

@quixina moze sa vyplacat na ruku, uplne legalne.

lilila65
autor
23. apr 2014

nie je to uplne legalne, ale robi sa to ked si na urade prace

sherynkamalinka
23. apr 2014

Ty si bud rozvedena alebo slobodna matka.ak pracu nepotrebujes a sef ta tak strasne urazil,kasli na pracu a sed doma na riti

molka
23. apr 2014

@lilila65 vyplacanie na ruku nie je legalne? Ved my sme nasim zamestnancom vzdy davali vyplatu na ruku. Dostali vyplatnu pasku, podpisali "vyplatnicu miezd" a dostali hotovost. Uplne legalne.

lilila65
autor
23. apr 2014

@sherynkamalinka nie mam chlapa, len som chcela skusit nastupit do prace, bo maleho nam nezobrali do skolky a chlapa mam doma 4 dni, tak aspon 3dni som chcela brigadovat. no zla skusenost, bola som nahnevana uz dlhsie na sefa, ale dneska to uz bolo dost. ale nevadi, zivot ide dalej a hlavne chlap ma upokojil, kedze az vecer prisiel domov

lilila65
autor
23. apr 2014

@molka u mna preto dava na ruku, bo som na urade prace a on mi pri brigade moze platit iba do 145eur, ale kedze ja dostavam ovela viac, tak mi to dava na ruku, co som chcela aby mi poslal na ucet, ale keby sa nieco stalo, tak aby som nemala vypisi z bank z jeho uctu

zuzanocka
23. apr 2014

@quixina moze, preco by sa nemohlo? 😉 ja napr. nemam bank.ucet 😉

A k teme: asi len tolko: @lilila65 vitaj vo svete dospelych 😀

lilila65
autor
23. apr 2014

@zuzanocka dakujem, uz som bola sklamana z jednej mojej byvalej zamestnavatelke, ale to bola bolbost, zacal si s mojim chlapom, uz davno, nie s mojim terajsim partnerom a dala mi zato vypoved, takze uz mam taketo skusenosti za sebou. len ma to tak vytocilo, ale fakt, ze hruza

sense
23. apr 2014

@lilila65 ked ta tak strasne urazil dajj vypoved....ked tak vsetko ovladas nebude pre teba problem najst si inu pracu alebo si otvorit vlastne kvetinarstvo...a apropo prave si sa priznala k praci na cierno aj ked len z casti, cize aj keby ti to vobec nevyplatil pravdy sa nikde nedovolas....

lilila65
autor
23. apr 2014

ja len naozaj tolko, ze sme matky a nemusime sa nechat ponizovat, vela zien ked nastupi do prace po materskej ma problem so sebavedomim a radsej trpia, nez aby sa ozvali, ja taka nie som, radsej sa ozvem, mozno je to sprostost, ale nebudem sa nechat ponizovat. a viem aj to, ze bud o mesiac alebo neskor si najdem nieco, ked budem chciet, ved prac. prilezitosti su, len ich treba hladat a skusat. nemyslite?
musela som sa trosku vyzurit, pisomne a padlo mi to dobre, dakujem 🙂

lilila65
autor
23. apr 2014

@sense dam vypoved, ked mi da peniaze na ruku, az potom mu oznamim, ze odidem. na urade vedia, ze tak pracujem, no nemalo by sa to robit.

sense
23. apr 2014

@lilila65 hm a ked ti ich neda urobis co budes robit nadalej? Kym ti ich raz neda? Tak ci tak ak ti ich neda nikdy ich nevysudis lebo su to peniaze na cierno...

lilila65
autor
23. apr 2014

@sense za tych par tyzdnov, presne 9 a pol dna mi nevychadza nejaka velka suma, za cely mesiac z trzbami by to bolo viacej, tak nad tym neplacem, viem ze doteraz tym babam co od neho odisli platil, tak hadam zaplati a ked nie, tak nech si to strci......... hm povedane, neva, mam novu skusenost a zivot ide dalej

sense
23. apr 2014

@lilila65 tak tu vypoved dat mozes aj teraz a nie sa rozculovat, ....i ked aj tak som nepochopila cim ta urazil....tym ze povedal ze si mas dat pozor na dieta....

mircalla
23. apr 2014

@lilila65 No myslim, ze tej vyplaty sa ani nedockas, a uricte sa najde ine kvetinarstvo

lilila65
autor
23. apr 2014

@sense no v tej chvili urazil, bolo to vela na mna jednoducho. teraz som to uz prekonala a dost

teri24
23. apr 2014

Začiatky sú ťažké, nervy sú na mieste. Bol to možno jeden blbý deň. Mysli na to, prečo to robíš - pre peniaze. Ja som si stále hovorievala - robím to pre 500€, ktoré potrebujem. Stoja mi tie peniaze za to? Predpokladám, že áno. Ale samozrejme ich musíš dostať. Keď si máš v istý deň vyzdvihnúť výplatu, máš ju aj dostať. Musíš si najprv ty sama vážiť seba samu a svoju prácu a potom si to budú vážiť aj ostatní. 😉 Daj tomu šancu a keď budeš cítiť, že to nie je dobré tak to jednoducho necháš.

lilila65
autor
23. apr 2014

@mircalla uz som na prechadzke s malym nasla aj druhe, ale uvidim az cas ukaze ako bude tam. s tou vyplatou potom dam vediet.

lilila65
autor
23. apr 2014

@teri24 su tam este aj ine veci, ktore tu nechcem rozoberat, ale tolko stresu som za par rokov nezazila, tomuto sancu uz nedam a nestoja mi zato tie peniaze. dobre je mat peniaze pre seba, ale nie za kazdu cenu

teri24
23. apr 2014

@lilila65 Tak toto poznám. Keď ti nestoja tie peniaze za to, čo tam prežívaš tak odíď. Pracovala som vo veľmi známej firme za fakt dobré peniaze ale to čo som tam zažívala neprajem nikomu. Odišla som. Nikto sa ku mne nesmie správať takým spôsobom! Toľko úcty má človek, koľko si jej dá sám. Drž sa.

aamina
23. apr 2014

A ja si tak lezim a citam a vobec nechapem a com sa tu toci...Ale ze take sprostosti sa tu uz riesia....mat tak take problemy,lietam v oblakoch....Lilila 65 stastna to zena,.....kedze o tomto sa vies tak huzevnato bavit a dokonca ta take veci dokazu vytocit a dokonca natolko, ze zalozis aj temu....

zita19
23. apr 2014

Keby to aj bolo tak ako pises, nejak sa neviem dopatrat k tomu cim ta urazil. Ak ti povedal, ze si mas davat pozor na dieta, kotre len tak pobehuje tak by si mu mala byt vdacna, ze sa stara aj o dieta, ktore jeho mama necha bez dozoru.
Ostatne vsetko su reci a spravanie, co by som tolerovala u pubertiacky, nie u dospelej zeny ktora je matkou.

monciky
23. apr 2014

toto je uplne o nicom tema, precitala som len prvy prispevok....

sissy27
23. apr 2014

@lilila65 ešte raz a pomaly - nikto ťa neurazil, neponížil - aspoň to ani jedna z nás nenašla v tom, čo si nám tu podala... nie je to trošku divné, že tvoj príbeh si prečítalo niekoľko žien a ani jedna nenašla spomínané urážky či poníženie? či všetky sme divné, len ty si lietadielko? 😅 ak tu niekto niekoho zhodil, tak jedine ty samu seba - svojím prejavom rozmaznaného decka... lebo ak sa mi v práci z akéhokoľvek dôvodu nepáči, tak si napíšem výpoveď, rozlúčim sa a idem na lepšie a nebudem sa tu rozdrapovať aká ja som skvelá a môj šéf úplný hňup... a v dnešnej dobe by som si odpustila reči typu "ja tú prácu nepotrebujem, ja si nájdem hocikedy inú... " keby to bolo také jednoduché, tak úrady práce už dávno zrovnali so zemou...

lucinocka
23. apr 2014

vela hodin asi, nic nechapem

lyzzy
23. apr 2014

@lilila65 ....ja ti napisem iba tolkoto:

Asi je aj lepsie,ze odchadzas z tej roboty,lebo podla mna este nie si pripravena pracovat (neviem,kolko mas rokov).
Prides mi rozmaznana a nevdacna....asi si sa zatial mala v zivote dobre,v bavlnke.
A aj asi to je lepsie ze ti syna nevzali do skolky,lebo ked chytas hystericke zachvaty uz pri tom ako ti niekto UDAJNE povedal ze mas zleho syna tak potom ked pojde do skolky a budes riesit ine problemy ako doteraz ....poviem ti budes mat co robit.
A ja tiez pracujem s ludmi a keby som mala takeho zamestnanca ako ty,tak mu vyplatim odrobene a prepustim ho.Na tvoje miesto caka (a tomu ver,ze caka) vela ludi,ktori by nefnukali nad tym,ze maju dvihnut 20 bedniciek s kvetmi.

matozazzo
23. apr 2014

Ach jaj, snad len tolko, ze problem je uplne niekde inde a to tu nie je napisane... lebo kvoli takym veciam sa neuraza ;) ja aj mamickam v skolke poviem, aby si davali na deti pozor a to sa akoze maju urazit? A vyplatu mavame po mesiaci, po 2-3 t, tak to mas dobre...

sheila72
23. apr 2014

no bóoože a čo má byť??? akože nechápem na čo si túto diskusiu založila, žiadna pointa, no proste choď sa sťažovať na lampáreň....pokiaľ viem on je vedúci, môže si dovoliť a keď sa ti to nepáči tak daj výpoveď.