Môže zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer počas maródky?

bayuska
11. jún 2014

Ahojte, potrebujem pomoc.

Zacali sme s priatelom pracovat v automobilke cez agenturu. V zmluve mame, ze ak nas do 3mesiacov prepustia alebo my odideme, tak sme im povinny zaplatit za lek. prehliadku a za oblecenie. (resp. ze nam to stiahnu z vyplaty). Viem, ze v skusobnej dobe mozem skoncit pomer bez udania dovodu, ale je to tak isto aj pre zamestnavatela? (Ono nam povedali, ze ta automobilka nam ukoncila prac.pomer z dovodu castej nepritomnosti)- co je ale blud lebo sme nikdy ani nemeskali ani nevynechali, akurat sme od piatku na PN. Papiere sme doniesli vcera teda sme splnili lehotu do 3prac. dni.

Otazka c1. : Pokial viem, tak s nami zamestnavatel nemoze ukoncit prac. pomer pocas PN, ci? Nemali sme ani kontrolu a aj keby tak sme boli cely cas doma, lebo az vcera nam dali vychadzky. Este na margo tej vypovede - nikdy s nami nebol problem, veduci boli s nami spokojny, pracovali sme v case aj kvalite.
Co sa tyka PN - vyzeralo to na virozu prve dni, uz nam bolo lepsie v nedelu aj v pondelok doobedu ale v noci to zacalo zas a vcera mi vysli zle pecenove testy a doktorka mi povedala, ze to vsetko mohlo byt z toho a ze je to sposobene nejakymi chemickymi latkami a odporuca mi zmenit zamestnanie(sice nerobim priamo s chemikaliami, ale mam to aj v zmluve ze som o tom oboznamena, ze budem s nimi vstyku, lebo je to jedna velka vyrobna hala)

A teda otazka c.2 : Mozu odomna vymahat peniaze za lek. prehliadku a oblecenie (ktore im kludne operiem a vratim), ak neodchadzam z vlastnej vole, ale ma oni vyhadzuju evidentne koli PN, na ktorej som vdaka nim? Ved predsa pred nastupom mi robili kompletnu prehliadku a bola som ok, takze je jasne, ze je to koli tym chemikaliam.

Este viac neviem, pretoze lene priatelovi volala pani z agentury, ze ho prepustaju z fabriky koli castej nepritomnosti, tak sa obrnil, ze vsak nikdy ani nemeskal ani nic, ale ze je momentalne na PN a aj ja som na PN (lebo o mne nic nehovorila) a dokonca ze veduca nam potvrdila, ze z jeho linky su 5 na PN momentalne. Tak ona ani nevedela ze sme na PN (teda evidentne k nej papiere nedosli) a povedala, ze si to overi a zavola do fabriky. Potom volala a uz zrazu som bola vyhodena aj ja a ze viac nevie, lebo fabrika s nou nekomunikuje viac. A povedala, aby sme prisli zajtra do agentury. Lenze ja sa tam bojim ist, lebo pocas vychadzky ideme zas k doktorovi a tak sme jej aj povedali(resp priatel, ja som ani s nikym nehovorila), ze sme na PN, a ze pocas vychadzky to nestihame a ona na to ze: "To nevadi, ved aj tak kontrolu posielame my."

Otazka c.3: Moj nazor je, ze ona si nas tam zavolala, posle nam sem kontrolu, my nebudeme doma a hned maju zavazne porusenie a mozu nas vyhodit.

Vobec neviem co mam robit momenetalne... Pomoze kazda rada, alebo ak ste nieco podobne zazili, ako to dopadlo.... Zvazujem, ci nepodat aj trestne oznamenie ze ublizenie na zdravi... ale bohvie, ci by som s tym daco dosiahla...

bayuska
autor
11. jún 2014

@skybaby no ved jasne ze lekarsky posudene... ja som si to nevymyslela, mna by to ani nenapadlo, keby sa ma lekarka narovinu nespytala, ze ci robim v takom prostredi...

helenus
11. jún 2014

@lienka.7 Z toho Zákonníka práce treba čítať viac, nielen to, čo sa hodí 😉 Počas skúšobnej doby sa zvyčajne nedáva VÝPOVEĎ, ale sa prac. pomer ukončuje v skúšobnej dobe podľa § 72 Zákonníka práce a pri tomto § sa na zamestnanca zákaz výpovede nevzťahuje (pretože nejde o výpoveď).

@skybaby To, čo si opísala, nie je výpoveď, ale skončenie prac. pomeru v skúšobnej dobe, ktoré dokonca ani nemusí byť písomne doručené druhej strane na to, aby bolo platné. V Zákonníku práce sa síce píše:
(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
ale už tam nie je podmienka, že pri nedodržaní písomnej formy je takéto ukončenie prac. pomeru neplatné.
Vivat Slovakistan! 😖

lienka.7
11. jún 2014

@skybaby
@bayuska
POZOR, treba rozlišovať medzi pojmami platnosť a účinnosť.....
Zmluva je platná, keď spĺňa všetky podstatné náležitosti vymedzené príslušným právnym predpisom. Napríklad označenie zmluvných strán, predmet zmluvy, podpísanie zmluvy...
Účinnosť je skutočnosť, že zmluva začala spôsobovať právne účinky (následky), teda, že sa možno úspešne domáhať plnenia zmluvy. Napríklad v zmluve si zmluvné strany určia, že zmluva je účinná od určitého dňa, alebo že je účinná už podpisom zmluvy a pod.
Čiže platnosť a účinnosť zmluvy nemusí nastať v tom istom okamihu.

Cize dana vypoved moze byt platna (ale nie ucinna) ako napisala @skybaby napr. k 11.6. 2014, ale ucinna bude az po ukonceni PN, teda napr. 20.6.2014. - teda jej ucinky nastanu az ked bude ukoncena PN.

Klasicky mozete predsa PZ podpisat napr. 10.6. 2014 - bude PLATNA, ale UCINNA bude az realnym dnom vasho nastupu do prace - co moze byt aj o den, tyzden, mesiac......

lienka.7
11. jún 2014

@helenus
ano, ale preto, aby bola vypoved PLATNA, musi byt dorucena 😉 osobne alebo postou - a to na dorucenku - cize nepreberat ani ziadnu postu do ukoncenia PN. samozrejme toto sa da len do doby, pokial nenastane tzv. fikcia dorucenia (je to v ZP).
som toho nazoru, ze @bayuska volaju prave preto, aby jej toto dali podpisat 😀 ak odmietne, stacia 2 svedkovia, ze odmietla podpisat a je to platne!!!!!! POZOR aj na toto!!!!!
cize absolutne nikam neist a zatial ani nic nepreberat od postara ani na poste!!!!

PS: Preskakali sme si s manzelom daco podobne, takze viem, o com pisem a nebudem sa tu s nikym hadat ze to tak nie je 😀

lienka.7
11. jún 2014

@helenus
vsak sama si odporujes, si precitaj, co si napisala....
- skončenie prac. pomeru v skúšobnej dobe, ktoré dokonca ani nemusí byť písomne doručené druhej strane na to, aby bolo platné

- Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

???????

Vypoved, alebo oznamenie o skonceni pracovneho pomeru (to je jedno) MUSI byt IBA pisomne!!!!

helenus
11. jún 2014

@lienka.7 Kde v citovanom § vidíš formulku" inak je neplatné"? 😉

bayuska
autor
11. jún 2014

@helenus
@lienka.7
ok dakujem baby 🙂 pomohli ste mi, naozaj🙂

helenus
11. jún 2014

@lienka.7 Nepisala som o VÝPOVEDI, ale o skončení prac. pomeru v skúšobnej dobe 😉 Sú to dva rozdielne spôsoby ukončenia prac. pomeru.

helenus
12. jún 2014

@lienka.7 Nemáš pravdu ani v tomto: " cize nepreberat ani ziadnu postu do ukoncenia PN. samozrejme toto sa da len do doby, pokial nenastane tzv. fikcia dorucenia (je to v ZP)." Akonáhle totiž zamestnanec odmietne prevziať písomnosť, považuje sa za doručenú.
Ani toto nie je pravda : "ak odmietne, stacia 2 svedkovia, ze odmietla podpisat a je to platne!!!!!! " ZP neuvádza, že by pri tom musel byť nejaký svedok.. O doručovaní písomností sa v ZP píše v § 38.

@bayuska Išli ste nakoniec do tej agentúry?

sunshine85
12. jún 2014

@bayuska no aj ja viem tak, ze pocas skusobnej doby moze tak ako zamestnanec tak aj zamestnavatel hocikedy rozviazat pracovny pomer a to, ze je zamestnanec na PN nema na to ziadny vplyv....

lienka.7
12. jún 2014

@helenus
ako som uz pisala vyssie, preskali sme si to s muzom, takze viem ako to je. ako vypoved, tak i oznamenie o skonceni musia mat pisomnu formu!!! ci si mam asi domysliet, ze ma niekto prepusta???
Nerad jej prosim ked nevies, ako to chodi a je.... asi by sme inak nevyhrali sud, ci ty si nad zakony???
aj s tymi svedkami je to tak - na vypoved ci oznamenie o skonceni sa napise, ze si ju odmietla osobne prebrat v praci a podpisu sa 2 svedkovia a JE TO TYM PADOM PLATNE k dátumu uvedenému na vypovedi/oznameni o skonceni PP!!!!!
fikcia dorucenia znamena, ze ked ty odmietnes prebrat zasielku, resp. ju nepreberies, ucinky dorucenia nastanu dnom vratenia sa zásielky naspat odosielatelovi.

priklad:
posielas zasielku 12.6.2014, odberna lehota je 18. dni, cize pokial ju neprevezmes dovtedy pokial je na poste, vracia sa odosielatelovi a ci uz vypoved alebo skoncenie PP je PLATNE a UCINNE k danému dátumu, teda napr. k 30.6. 2014 (ked sa zasielka vrati odosielatelovi - je tam razitko, posty, neda sa to oklamat), NIE k 12.6. 2014, chapes???
@bayuska
ako som napisala, NIC nepodpisovat, ani nepreberat skor, ako ti konci odberna lehota zásielky - je to vzdy vyznacene na obalke, ci na to zltom listku mas napisane.

lienka.7
12. jún 2014

@helenus
ano, ale obe sa oznamuju pisomne 😉

bayuska
autor
12. jún 2014

@helenus
@lienka.7
nie nejdeme tam, nechcem nic riskovat

helenus
12. jún 2014

@lienka.7 Možno skôr pochopíš, čo píšem, keď ti k tomu pridám zopár citácií zo Zákonníka práce:

§ 38 Doručovanie
(4) Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju poštový podnik vrátil zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. ÚČINKY DORUČENIA NASTANÚ AJ VTEDY, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti ODMIETNE.
Takže ak ODMIETNE prevziať od poštárky list, považuje sa za doručený. Takže žiadne to tvoje "fikcia dorucenia znamena, ze ked ty odmietnes prebrat zasielku, ...ucinky dorucenia nastanu dnom vratenia sa zásielky naspat odosielatelovi." Nastanú v okamihu odmietnutia prevzatia zásielky!!! "NIC nepodpisovat, ani nepreberat skor, ako ti konci odberna lehota zásielky" jej nepomôžu. Mimochodom, ak pošleš list 12.6.2014, najskôr bude doručený 13.6.2014 (list prvej triedy). Ak bude odberná lehota 18 dní (ale pokojne môže byť aj kratšia, napr. len 3 dni), posledný možný deň na jej vyzdvihnutie je síce 30.6.2014, ale to nie je deň, kedy sa zásielka vráti k zamestnávateľovi, to tiež nejaký ten deň trvá 😉
A vidíš tam niekde niečo o svedkoch? Dokonca o dvoch? Lebo ja nie.

§ 61 Výpoveď
(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. VÝPOVEĎ MUSÍ BYŤ PÍSOMNÁ A DORUČENÁ, INAK JE NEPLATNÁ.

§ 70
Okamžité skončenie pracovného pomeru musí zamestnávateľ aj zamestnanec UROBIŤ PÍSOMNE, musia v ňom skutkovo vymedziť jeho dôvod tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, a musia ho v ustanovenej lehote doručiť druhému účastníkovi, INAK JE NEPLATNÉ. Uvedený dôvod sa nesmie dodatočne meniť.

§ 72 Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Vidíš niekde v § 72 formulku "písomne... inak je neplatné"? Nedodržanie povinnosti "písomného oznámenia" nemá za následok neplatnosť takéhoto spôsobu ukončenia prac. pomeru. (To isté platí aj pri dohode o skončení prac. pomeru - zamestnávateľ je povinný vyhotoviť dohodu písomne. Ak ju však nevyhotoví, nemá to za následok neplatnosť skončenia prac. pomeru.)

mima4
12. jún 2014

@bayuska
neber to odo mna osobne, nemyslim to v zlom..preto ti to tu sem rovno aj napisem 🙂

Ale ja nerozumiem, ste obaja s praitelom mladi, asi nulove vyhliadky na uplatnenie sa... a ty mas v profile "snazime sa otehotniet"???!!!
Ja osobne sa velmi cudujem zenam ako si ty... Vy by ste mali zbalit caky paky a ist do sveta pracovat, ziskat skusenosti... niečo si zarobit, nejako sa vyprofilovat a nie skoncit v diere, kde mozes maximalne robit opicu v zavode za smiesny peniaz...
Ste mladi, mate buducnost pred sebou... pouzivajte rozum...
Sama vidis, ako tu kopec matiek skoncila... ze aj ked sa snazili natahovat si rodicovske dovolenky, caka ich bud nezamestnanost, lebo nemaju vzdelanie a kvalitnu odbornost/prax... alebo praca v zavode...neraz tazka na smeny za smiesne peniaze...

bayuska
autor
12. jún 2014

@mima4 uprimne povedane, nase vyhliadky na dieta su veeeelmi daleko, to ale neznamena, ze by sme ho neuvitali... ale kolonka "nechavame tomu volny priebeh tu nieje" 🙂

eeffka
12. jún 2014

@bayuska citam ze si v KE v automobilke takze zrejme Valeo, tak odtial ta vyleju aj za dlsi pobyt na WCku, nie ze za "hromadnu PNku"... a pecenove testy mas v neporiadku z prace.... 🙂 no chcem vidiet ten spor vyhraty. @mima4 ti pise dobre, prax nulova, pracovne navyky ziadne, len podme sa sudit !!!! 19r agenturna pracovnicka. teba nikto nevyhodil, akurát zavod ohlasil agenture ze potrebuje o hlavu menej na pracu. Tot vsjo... a k tehotenstvu... pozri si co mas v pase a nerozpravaj hluposti a nechat tomu volny priebeh je teda naozaj "zodpovedny" pristup k rodicovstvu

jajus28
12. jún 2014

@lienka.7 to neviem mne prisla vypoved postou, ked som bola na PN tyzden pred nástupom na matersku 🙂

sunshine85
12. jún 2014

@jajus28 ak si bola zamestnana na dobu neurcitu, tak to ti nemohli dat....

mima4
12. jún 2014

@bayuska
nechavat tomu volny priebeh je rovnaka hlupost ako snazit sa v tvojom pripade...
pisem ti to hlavne preto, ze ty si este mladucka zena,tkora ma cely zivot pred sebou..a ma este moznost ho nejako poriesit, mas vela moznosti... ako veci vo svojom zivote este zmenit...

ber to len ako moje odporucanie, pravdaze je to len na tebe 🙂

bayuska
autor
12. jún 2014

@eeffka nie, nie som vo Valeu a nie nepotrebuju o hlavu menej... a co mam v pase? ake hluposti? nechapem na co narazas. A nerozumiem, preco by som mala byt nezodpovedna len preto, ze si nemeriam bazalnu teplotu a nenutim mm sexovat lebo "teraz je ten spravny cas" a potom cely mesiac nic... to ako preto som nezodpovedna? tak to dakujem pekne za nazor :D
@mima4 tvoj nazor beriem, ale to co su tu niektore zeny schopne zo seba vypudit je do neba volajuce 🙂

lienka.7
12. jún 2014

@helenus
nebudem sa tu s tebou hadat, lebo ako vidim, ty si tu najmudrejsia a pravnici i nase sudy su potom asi TOTALNE blbe.....
to, co tu splietas s postarkou, je absoluuuuuutne blud, ale jasne, pravdu mas zase iba ty, tak si ju aj maj ked sa ti ulavi 😀 😀 😀 😀 ked list od postarky nepreberies osobne, caka ta na poste a az POTOM nastavaju ucinky dorucenia....ja to robim bezne....cize nie v den, ked ti ona list akoze prinesie domov. ano, mozes dat aj kratsiu dobu ulozenia na poste ako 18 dni, ale pokial das menej ako 7, uz sa to da povazovat za spekulaciu a kazdy sikovnejsi pravnik to aj vie patricne "vyuzit".
staci ze v zakone, je spomenute slovko "pisomne", vies ono sa uz nepise, inak je to neplatne - to kazdy rozumne zmyslajuci clovek pochopi, ze je tomu tak.... 😉
a co sa tyka tych svedkov, toto na nas skusali na sude, takze nemusi to byt v zakone, vies 😉 😉 😉 ale zabuda som, ty mas pravdu, tak si ju maj 😀 😀 😀 😀
len tu prosim nerad ludom blbosti alebo vrat diplom z prava.
pekny den vsetkym.

horana
12. jún 2014

@mima4 Chapem ze chces bayuske dobre poradit a nic proti, je to fakticky tak ako hovoris!
Na druhej strane keby sa kazdy siel do sveta profilovat, kto by tymto profilantom vyrabal auta, predaval tovar, odvazal smeti a plno inych cinnosti bez ktorych by sice nemohli existovat, ale ktorymi v skrytu duse pohrdaju ako niecim podradnym. Je fakt ze nie su dostatocne ohodnotene, ale mali by byt, aby slo slusne zit. Mozno prvym krokom je prave akceptacia ze nie vsetci preto ze nie su dostatocne dravi, su preto podradnejsi...Dnesna doba je zial v tomto dost sialena. Lebo casto to co sa berie prave ako profilacia, obratnost na pracovnom trhu, predavanie sa, predvadzanie, su casto v podstate uplne nepotrebne teoreticke hluposti, ktore ked tento stale viac nefunkcny moloch padne budu uplne k nicomu, sama robim v bankovom sektore a je tam tolko spiny ze clovek musi zit akoby 2 rozne zivoty jeden navonok a druhy ten skutocny svoj a vo vela inych odvetviach je to tak, ked je clovek dost citlivy...
Zial ale tiez nevidim inu cestu ako sa prisposobit podmienkam...len ze nie kazdy je toho tak uplne schopny a potom take rady mozu robit aj (neopravnene) zle svedomie, vycitky...skratka tlak.

mima4
12. jún 2014

@horana
ja s tebou suhlasim, mas v tom pravdu, a nechcem povedat, ze "ti ludia" su podradnejsi, podradny atd..lebo to tak nie je a ano, niekto musi robit aj tu otrocku monotonu pracu na x smien za smiesne peniaze...ja to plne berem... vzdy tu budu aj taki ludia, a to ze nie su priebojnejsi, sikovnejsi, ambicioznejsi neznemana ze su nejaki horsi....
Ja som len dala svoju radu tejto mladej kočke... čisto ako moje odporučanie... je mi fakt luto, ked vidim ako niektori ludia ziju, otrocia a pritom zivoria... a kedze ona ma este moznost vela veci zmenit... tak prečo nie? ale jasne, je to na nej 🙂

lienka.7
12. jún 2014

@jajus28
prist ti mohla, ale zacala ti platit az po ukonceni PN 😉
resp. ako pise @sunshine85 , nepises zial viac.....

sunshine85
12. jún 2014

@jajus28
@lienka.7 a ak si bola na dobu neurcitu a zamestnavatelovi si pisomne oznamila,ze si tehu,tak ta v ziadnom pripade vyhodit nemohol.ine je,ak si bola zam.na dobu urcitu alebo dohodu...

helenus
13. jún 2014

@lienka.7 Tu máš ešte jeden citát zo Zákonníka práce:

§ 17 Neplatnosť právneho úkonu
(2) Právny úkon, na ktorý neudelil predpísaný súhlas príslušný orgán alebo zákonný zástupca alebo na ktorý neudelili predpísaný súhlas zástupcovia zamestnancov, právny úkon, ktorý nebol vopred prerokovaný so zástupcami zamestnancov, alebo právny úkon, ktorý sa neurobil formou predpísanou týmto zákonom, je neplatný, len ak to VÝSLOVNE USTANOVUJE TENTO ZÁKON ALEBO OSOBITNÝ PREDPIS.

Ale ty máš určite nejaké múdre vysvetlenie, prečo pri výpovedi a okamžitom skončení prac. pomeru mali zákonodarci potrebu dať tam formulku "písomne.... inak je neplatná" a pri ukončení prac. pomeru dohodu alebo v skúšobnej dobe už túto potrebu nemali 😀 😀 😀
A tých 2 svedkov Zákonník práce NEVYŽADUJE!!!
PS: A že si vyhrala nejaký súd o neplatnosti skončenia prac. pomeru? A čo? Bol to snáď rovnaký prípad ako rieši Bayuska?

helenus
13. jún 2014

@lienka.7 Pri okamžitom skončení prac. pomeru a pri skončení prac. pomeru v skúšobnej dobe ťa môže zamestnávateľ vyhodiť z minúty na minúty. Takže to má fakt "logiku", že keby sa takéto skončenie prac. pomeru doručovalo poštou, tak lehota menšia než 7 dní pre odber listu by bola považovaná za špekuláciu 😀 😀 😀

helenus
13. jún 2014

@lienka.7 http://www.e-pravo.sk/articles/view/110/skoncen... , JUDr. Ivana Pastvová: Zákonník práce síce ustanovuje písomnú formu, ale jej nedodržanie nespája s neplatnosťou tejto dohody, čo znamená, že aj ústna dohoda o skončení pracovného pomeru bude platná.

https://www.pp.sk/6573/Dosledky-neplatnosti-roz...
Problém: Dôsledky nedodržania písomnej formy dohody o skončení pracovného pomeru

Otázka: Dňa 31. 3. 2008 som prišiel do práce s tým, aby mi zamestnávateľ vyšiel po 17 rokoch, ktoré som odpracoval vo firme, v ústrety a ukončil so mnou pracovný pomer dohodou k tomuto dňu, pretože sa mi naskytla vynikajúca príležitosť zamestnať sa od 1. 4. 2008 u iného zamestnávateľa. Nakoniec ma zamestnávateľ pustil, a tak pracujem od apríla inde. Uvedomil som si, že som nepodpísal so zamestnávateľom dohodu o skončení pracovného pomeru, len som odovzdal v posledný deň telefón, doklady, ostatnú pracovnú agendu a zbalil som si svoje osobné veci. Hrozí mi za to, že nemám v rukách dohodu o skončení pracovného pomeru, nejaká sankcia alebo problémy od bývalého zamestnávateľa?

Odpoveď: Je pravdou, že Zákonník práce predpokladá skončenie pracovného pomeru dohodou medzi zamestnancom a zamestnávateľom v písomnej forme, avšak nedodržanie písomnej formy tejto dohody nespôsobuje neplatnosť takéhoto rozviazania pracovného pomeru. Je právne akceptované a súdnou praxou potvrdené, že je možné skončiť pracovný pomer ústnou dohodou alebo i iným spôsobom, ktorý nevzbudzuje pochybnosť o tom, čo chceli účastníci tejto dohody svojimi prejavmi vôle povedať. Príkladom takéhoto iného spôsobu je napr. konkludentné konanie, z ktorého je jasný taký prejav vôle tak zamestnanca, ako i zamestnávateľa, že pracovný pomer medzi nimi vzniknutý sa končí.

Záver: Nedodržanie písomnej formy dohody o skončení pracovného pomeru nespôsobuje neplatnosť tejto dohody.

To isté platí aj skončení prac. pomeru v skúšobnej dobe. Na nete toho nájdeš viac, stačí pohľadať 🙂

lienka.7
14. jún 2014

@helenus
To, co si sem zavesila plati iba v pripade, ze zamestnavatel zamestnanca uvolnil a teda bez problemov mu dal vystupne papiere, ktore sa taktiez podpisuje (ich prevzatie). Cize mozno povedat, ze ukoncili pracovny pomer dohodou.
Pokail by mu zamestnavatel chcel urobit zle, tak toto moze v pohode zatajit, dat mu okamzite skoncenie prac. pomeru bez naroku na odstuone (ak mu tento narok vznikol) nakolko neprisel do prace a podla povahy prace este aj vymahat skodu! Len toto "B" tam uz dana pani pravnicka nespomenula.....
Neviem, ako by si preukazala, ze si niekoho ustne vyhodila, ale budis, nech mas opat pravdu 😉 taketo ako ty mam naozaj rada, kym tu budes bezhlavo kopirovat pragrafy, skus si precitat aj vyklad k ZP.
Ono rady na nete su velmi dobre, pokial nedojdes do reality. Cize pokojne hladaj dalej a dokazuj si, aku mas pravdu, aj ked ju v podstate nemas, ale vsak to uz nevadi 😀 😀 😀 😀
A aj ked si v skusobnej dobe, mas ako zamestnanec stale nejake prava......