Musím dať výpoveď, keď sa chcem počas RD zamestnať v inom zamestaní?

nany100
9. júl 2011

Ahojte, mám v tom trochu nejasno...som do apríla 2012 na RD, ale po ukončení RD som chcela zmeniť zamestnanie, v ktorom som na dobu neurčitú. Naskytla sa mi možnosť pracovať už teraz od septembra na pol úväzku, ale pani z odd. PaM mi tvrdí, že musím dať výpoveď zo svojho pôvodného zamestnania. Myslela som, že mi tak stačí urobiť až v apríli bud.roka. A ešte jedna vec, stále plánujeme aj druhé mimi, zatiaľ sa ale nedarí. Ako by to však bolo s materskou, keby som k 1.9.2011 dala výpoveď a náhodou otehotniem...platilo by, že pokiaľ som ešte na RD, tak by som mala nárok na materskú z predpokladaného príjmu v pôvodnom zamestaní alebo by sa mi to rátalo nanovo už z druhého zamestanania? Tam budem mať zatiaľ zmluvu na pol úväzku na dobu určitú (jeden školský rok). Ďakujem vopred 😉

sisaha
16. apr 2012

@galanta jaj, no tak najlepsie vies, ako by sa zachovali 🙂.. Ale za pokus to stoji.. mozes to vyskusat, ci miesto vypovednej doby by ti nedali odstupne..

sisaha
16. apr 2012

@galanta tak dovolenku si mozes aj vycerpat nie?

galanta
16. apr 2012

@sisaha ale si myslim,ze by mi tak ci tak nemuseli robit fory.ved ci mi daju vypoved dohodou od pondelka a preplatia dovolenku,alebo si dam vypoved a pojdem na dovolenku,aj tak budu museit dat mojej nastupnicke vypoved a svoje penaize dostanem,len tu ide o ochotu a fakt budem prekvapena,ak ta ochota pride.ale pevne verim,ze sme ludia a snad neprirobim v praci personalistke vela prace na vyse tento tyzden 😅

lucikan
16. apr 2012

@nany100 jaj boze prepac, vidim ze skoro pred rokom si to pisala...som si to nevsimla 🙂

galanta
16. apr 2012

@sisaha no hej,preto som sa pytala na dva pracovne pomery naraz,lebo ak mi nedaju vypoved dohodou,budem si cerpat dovolenku a to je akoby som si plnila vykon prace,cize akoby som bola v oboch zamestnaniach naraz. 😅

sisaha
16. apr 2012

@galanta no ved to môžeš...zakon nezakazuje pracovať aj vo viacerych firmach.

zalka
16. apr 2012

@galanta
Neboj sa v prvom zamestnaní ťa ešte dva roky klludne môžu evidovať, že si na rodičovskej dovolenke. Naozaj bez strachu môžeš nastúpiť do nového zamestnania.

galanta
16. apr 2012

@zalka
@sisaha dakujem vam dievcata,som prestatna,dostala som fantasticku prilezitost a nechcem sa pripravit o tuto moznost,ktora sa jednoducho uz nemusi opakovat. 😉 rovnako sa vsak nechcem pripravit o cca 900€,ktore mi prinalezia za dovolenku za obdobie MD. 😉

teress
14. dec 2012

@zalka ,prípadne niekdo kdo by vedel poradiť, neviete ako je to s materskou ked som na materskej u jedného zamestnavatela a hypoteticky ,respekt. bola by možnost nastupit a na čiastočný uvazok popri materskej u druhého...hypoteticky by som odpracovala 270dní,otehotnela a šla na dalšiu materskú...ako sa mi bude počítat materská z oboch,či len z toho čiastočného?do roboty by som mohla nastupit okolo marca2013,mala bude mat 3roky v lete 2014, a manžel by chcel potom dalšie,tak sa neviem rozhodnut,prvého zamastnavatela mam mimo domova...respektíve dochadzam do iného mesta,toto by som mala tu, ako prilepšenie k materskej...len sa bojím že po 3 rokoch malej by sme planovali dalšie a mne by vyšla nanič materská, dakujem

zalka
14. dec 2012

@teress
ak by si nastúpila na novú materskú do 3 rokov veku dieťaťa, resp. trošku neskôr teda že v 1. zamestnaní by si čerpala dovolenku pred nástupom na materskú a zároveň by si stihla z druhého zamestnania mať 270 dní poistenia tak materskú by si mohla čerpať z oboch zamestnaní.
Ak však neotehotnieš, a z prvého zamestnania ťa prepustia po skončení RD, tak budeš mať podporu v nezamestnanosti rátanú z tej sumy čo zarobíš u toho druhého zamestnávateľa na čiastočný úväzok. Mimochodom ak by ten čiastočný úväzok bol na sumu nižšiu ako 393 eur, tak pred nástupom na 2.materskú by som doporučovala tento zrušiť. Prihlásiť sa na DNP z minimálneho VZ, aby bola materská rátaná zo sumy napr. pre rok 2013 je suma 393 eur .
Dúfam , že si ma pochopila.

teress
14. dec 2012

@zalka super pochopila a ešte sa chcem opýtat...čo je lepšie robit na dohodu alebo tpp čiastočný u druhéhozamestnávatela....je to všetko zatilal v rovine hypotetickej🙂

zalka
14. dec 2012

@teress pri tých komplikáciach čo si vymysleli naši zákonodárci radšej na TPP ako na dohodu. Aby si nemusela ešte sama čosi doplácať štátu.

teress
14. dec 2012

@zalka jasn´..akurat to počítam,doodpracovaných dní sa ráta aj dovolenka?...lebosom v školstve a ked su prazdniny musím čerpat aj ja🙂

zalka
16. dec 2012

@teress
samozrejme že áno, aj dovolenka sa berie za výkon práce, a tiež aj počas dovolenky sú za teba platené odvody do SP.