Nárok na odstupné

hnton
30. jún 2014

Dobry den,

chcel by som sa spytat na moznost uplatnenia si odstupneho...
Situacia je takato: Moj zamestnavatel je slovenska sukromna firma,zamestany som v nej uz 5 rokov a 8 mesiacov. Som ZTP.
Dnes mi bolo predlozene oznamenie o ukonceni pracovneho pomeru zo strany zamestnavatela z dovodu organizacnych zmien. Zamestnavatel je totiz dodavatelom sluzieb odberatelovi, ktory s nim (mojim zamestnavatelom) zrusil zmluvy. Z tohto titulu je moja pozicia rusena.

Moja otazka c.1 znie, ci si mozem uplatnovat narok na odstupne vo vyske 2 mesacneho platu (tak som si to dohladal na webe)...?

Otazka c.2: Je mozne, ze by som si uplatnoval narok na nahradu pracovnych pomocok, ktore som na pracu pouzival a pouzivat musel, i ked som si ich hradil z vlastneho vrecka. Napr. notebook - bolo nutne vykonavat pracu i v terene alebo z domu po veceroch pricom sluzobny notebook som dostal az po 3 rokoch v zamestnani...

Tiez chcem podotknut, ze pracovna zmluva i dodatky k nej su velmi strohe, nie je tam nic konkretne napisane, iba ze sa zavazujem plnit si svoje vsetky pracovne povinnosti. Tie tam ani nie su nejako specifikovane, navyse sa postupom casu v zamestnani menili...

dakujem pekne a pekny vecer...