Nástupný plat lekára bez atestácie

januus
30. júl 2015

Zdravím. Vie niekto, aký je cca nástupný plat lekára na slovensku v nemocnici hneď po štátniciach, teda ešte bez atestácie, ale aktuálne, nie že "taa moja dcéra pred 20 rokmi dostavala tolko a tolko" 🙂 ? ďakujem. a poprosím, nech sa vyjadria len tí, ktorí o tom fakt reálne niečo vedia, ktorých sa to týka, nie mudrci z gauča s ukončenou učňovkou plní závisti (bez urážky), 😀 kt. si radi domyslia a prikrášlia. Najnovšie som počula od známych že v KE je to 1000€ len neviem či v čistom či v hrubom.

tajka1986
30. júl 2015

@januus mas 17,maturitu uz mas? Prijimacky uspesne urobene? Na medicine to bude o drzku,a ver mi ze to posledne co ta bude zaujimat je tvoj plat ktory dostanes ak nahodou uspesne skoncis 😀 Namiesto riesenia tychto tem zacni radsej studovat nejaku odporucanu odbornu literaturu,to bude prospesnejsie. Teda ak naozaj chces nieco dosiahnut. Lebo sa mi zatial vidi ze mas len kopec reci a skutek utek... 😀

zdena12345
31. júl 2015

ak este nie si na skole, tak si to riadne zváž. Ono jedna vec je plat (nemám šajnu aký je)... a druhá sú služby, nočné, sviatky, ktoré stráviš mimo domov. Otázka, či to ten plat vôbec dorovná. Ale určite lepšie ako veterina. Tú mám a je to bieda. Škola ťažká, "nonstop" v práci a výplata, že ma vysmeje človek čo robí vo fabrike 😖

petrakvetinka
31. júl 2015

Ja som medinu skoncila a to posledne, co ma zaujimalo, bol plat 🙂 ak to uz teraz riesis, ani tam nechod, nechcela by som sa dostat takemu Dr do ruk 😒 Pred 7 rokmi bol moj prvy plat v cistom 11600 skk, teraz je nastupny cca 900-1000eur v hrubom.

mimikas
31. júl 2015

Nastupny plat v BA je 1100 e v hrubom. Ale po atestaciach sa to zvysuje, ale zalezi od lukrativnosti odboru aky si vyberie. Ak je vsak clovek sikovny a vie jazyk moze si privyrobit. Ale treba mat zrucnosti a makat na sebe tak isto ako v kazdom odbore.

simca06022011
31. júl 2015

Aktualne je zbytocne sa vopred zamyslat nad platom, ak chce byt niekto lekar v prvom rade sa treba na medicinu dostat, ratat s tym, ze naklady su dost vysoke, medicina sa nestuduje stylom ako nejaka VS pochybna, ze staci sa naucit par veci na skusku, urobit tahak a diplom do vrecka, cize popri sa len tazko brigaduje.
Preco sa zbytocne nevzrusovat v 17tich nad platom? Lebo ani vestec nevie kolko budeme zarabat za 10 rokov... ked sa realne MOZNO dostanes z VS do prace.

januus
autor
31. júl 2015

áno, 😉 presne také odpovede som aj čakala. myslím, že moja otázka bola jasná a neprosila som Vás o rady aké ťažké je štúdium medicíny. Ale ľud náš úžasný je taký inteligentný..aach.. ako viete, koľko som ja zvažovala medicínu, a ktorá otázka v poradí je plat?! už niekoľko rokov mám v hlave medicínu, beriem to vážne, učím sa naviac veci už teraz, pýtam sa starších kamarátov ako to tam vyzerá, uvedomujem si že je to aj finančne pre rodičov náročné a xyz vecí. otázka platu možno bola jedna z posledných, čo vy viete..? a hneď už posudzujete a odsudzujete. Bolo by dosť "vtipné" ak by niekto išiel niečo študovať a voobec ale že vobec by sa nezaujímal o plat. Opakujem ešte raz, vy netušíte v akej vysokej miere ma to zaujíma. Azda som vám tu mala rozpísať román, ako tu vyššie, že všetko som zvážila a v poslednom rade si trúfnem opýtať sa na plat? aby ste ma tu neukrižovali ako teraz? Alebo ahaa to sa vôbec ani nesmie na také pýtať? hm.. Ale áno, chcem mať pekný plat. A čo je na tom? Sníva niekto o chudobe? 😀 sotva. A to, že chcem dobre zarábať, znamená, že budem zlý lekár? to máte pekne v hlavách pomiešané. A to, že mám 17 neznamená, že ma môžete urážať a spochybňovať. Ale ďakujem za Váš čas a ochotu. @tajka1986
@zdena12345
@petrakvetinka
@simca06022011

martina2001
31. júl 2015

@januus nič si s toho nerob, nástupný plat je niečo okolo 1000 eur, náš syn tiež chce študovať medicínu, drží ho to už 7rokov, a ver či never iste ho budem podporovať a poviem ti rovno aj keby bol ten nástupný plat 500eur, no bude robiť to čo chce a čo ho bude aj baviť. Plat ide vyššie atestáciami, hlavne si vyber odvetvie čo bude baviť teba, u nás zatiaľ stomatológia

dionyzka
31. júl 2015

@januus prepac, ale dostala si odpovede v takom tone ako si zadala otazku. "nie mudrci z gauča s ukončenou učňovkou plní závisti (bez urážky), emoticon kt. si radi domyslia a prikrášlia." Ked sa chces nieco dozvediet, tak sa najprv slusne opytaj bez tichej arogancie.
A ak hladas naozaj odpoved na Tvoju otazku tak skus na strankach, ktore su venovane tymto zalezitostiam.
... a nemame to v hlavach pekne pomiesane, lebo na rozdiel od Teba my uz vysoku skolu mame za sebou - tak naprv preskoc a potom sa uvidi. A ak budes takto vystupovat a budes takto empaticka: mas iste, ze cakaren u Teba bude prazdna.

filipal
31. júl 2015

Pane boze! take arogantne spravanie! presne takito ludia by na medicinu ist nemali. Pracujes na sebe, vzdelavas sa? a pojem vegetativny system si v 3. rocniku na gympli este nepocula?!
Ta nadutost a nafukanost!
Ked sa chces stat lekarkou, mala by si byt predovsetkym dobry clovek, altruista, mat empatiu.
Nestaci len nabiflit sa, ale mat nieco, co je nad tvoj pochop.

elusive
31. júl 2015

@januus dievča zlaté vidno že máš 17r a život gombička, no ak chceš byť dobrou lekárkou treba skloniť tú nadutu tvár inak ti do nej naprší a naučit sa komunikovať bez sarkazmu irónie a vážiť si ľudí. Len toľko k tebe

tajka1986
31. júl 2015

@januus mna nemusis poucovat,mam uz co-to vystudovane a nie,nezaujimal ma plat pred nastupom do skol,pretoze som presne vedela co chcem robit aj za cenu minimalnej mzdy. Plat rokmi a skusenostami rastie,nepopieram,ale prvotne chcenie bolo silnejsie ako koruny (v tom case) na vyplatnej paske. A teraz som mudra a este mam aj prachy 😀

simca06022011
31. júl 2015

@januus dostala si take odpovede, aku otazku si polozila... myslim si ze aj k veci, totiz nemozeme vediet aky budes lekar a uz duplovanie nie ako budu zarabat lekari o 10 rokov :* klud a nohy v teple. Inak mna by v 17tich ani nenapadlo sediet na koni a pytat nazory cudzich zenskych.. ale tak ty vies :D

katenka858
31. júl 2015

@januus ja ti napíšem svoj príbeh: VŠ som skončila s červeným diplomom, jedna z najlepších v ročníku...školu som si vyberala podľa toho, čo ma baví, v tej dobe to bol jeden z lukratívnejších odborov (je irelevantné čo)...môj nástupný plat bol 650 € v hrubom!!! a to som bola v tej dobe rada, že mám vôbec prácu v mojom odbore...teraz sa mám pre niektorých "nad pomery", mám vlastných zamestnancov, práca ma neskutočne baví, ale: všetko som dosiahla len a len svojou vlastnou prácou, ochotou na sebe pracovať, neustále sa vzdelávať (certifikáty, školenia, semináre - samozrejme na vlastné náklady), nikto mi nedal nič zadarmo!!......tým som len chcela napísať, že realita, do ktorej vkročí čerstvý absolvent VŠ, je úplne ale úplne iná, ako si možno predstavoval....väčšinou je to "ľadová sprcha"...a je len a len na danom človeku, ako sa k tomu postaví....takže nemaj "moc veľké oči" pri výbere budúceho povolania, lebo môžeš byť nepekne sklamaná

jakanaka
31. júl 2015

http://loz.sk/node/341

Spýtaj sa priamo šéfa odborárov, prípadne podpredsedov na tejto stránke. Určite ti odpíšu a nemusíš tu viesť takéto debaty. 🙂 . Je to okolo tých 1100-1200 v hrubom a závisí to potom aj od počtu služieb.

simca06022011
31. júl 2015

@katenka858 mam presne rovnake skusenosti :D vsetko zalezi od toho ci to cloveka bavi a venuje sa tomu.. alebo cita vela zivotopisov milionarov, vystuduje manazment bez akehokolvek zaujmu a predstavy co vlastne bude robit a potom sa prekvapi, ze dostane 500EUR brutto a nikto o neho nezakopne... :/ alebo skonci ako robotnik... :

sasa1983
31. júl 2015

Ja sa ako lekarka tiez pridam. Hodnotit perspektivu v oblasti zdravotnictva na zaklade nastupneho platu je znakom trosku pochybnych umyslov. Nastupny plat je nedostatocny,hocikde na Slovensku a nielen nastupny,ale aj taky za 2-3roky po nastupnom. Az sluzby,atestacia,osobne ohodnotenia Ti to zmenia na celkom slusne cislo. ..

pumpkincake
10. aug 2015

Ked si niekto vybera doktorske povolanie preto , ze bude mat lepsi plat tak nech to nerobi prosim. V moralno-etickom zaujme. Je to ubihe a takto potom vypada zdravotnictvo. Nechoj na medicinu, radsej si sprav nechtarsky kurz alebo co, ale nerob nieco tak zodpovedne co musis robit jedine so skutocnym zaujmom a vasnou a tiez s odhodlanim POMAHAT! Za kazdy cenu a nie len za nejaku cenu.

pumpkincake
10. aug 2015

Ked si niekto vybera doktorske povolanie preto , ze bude mat lepsi plat tak nech to nerobi prosim. V moralno-etickom zaujme. Je to ubohe a takto potom vypada zdravotnictvo. Nechod na medicinu, radsej si sprav nechtarsky kurz alebo co, ale nerob nieco tak zodpovedne co musis robit jedine so skutocnym zaujmom a vasnou a tiez s odhodlanim POMAHAT! Za kazdu cenu a nie len za nejaku cenu.

lucinkaboz
24. aug 2015

niekedy ludia s učnovkou zarobia viac, ako lekari..a nebojte ,nemusia fyzicky drieť....
voči každej práci treba mat uctu, voči každej jednej, ano su ludia, ktorí sa neučili najlepsie ale to neznamená, že boli hlupi...niektorí si na gymploch a, študuju vysku a predávaju v elektre.....aj tak to byva z vysky do reality...
a remeslo ma zlate dno, moji

bubu33
16. jan 2016

Je vtipné ako niekto moralizuje o tom, čo má byť motiváciou iného človeka. K veci, nemocnice sa snažia s absolventami vyvariť a ponúkajú im štvrtinové úväzky a rôzne iné pracovné vzťahy s tým, že oni sú tam aj tak celý deň, ale oficiálne je plat 1.25x a po atestácii 2.3x priemernej mzdy v národnom hospodárstve. Zvyšok je variabilná zložka.

alerka
14. feb 2017

Brat konci medinu a vie ze bude mat v nemocnici v cistom nieco vyse 700eur. Ale berie to ako poslanie neuvazuje o odchode zo Slovenska. Ja si ho pre to vazim a fandim mu. Este mozno na atestaciu bude cakat nie 5 ale 7 rokov.. Je to nadherne povolanie a ich presvedcenie pre ktore sa lekarmi stavaju je uctyhodne

januus
autor
28. feb 2017

@alerka nastastie uz som prvacka na medine, ale samozrejme kazdeho zaujima buduci plat myslim ze je to normalne.. a ano uz viem ze je to cez 700e v cistom.. a preco pises ze by cakal az 7 rokov na atestaciu? vybera si nejaku narocnu specializaciu alebo sa zase nieco meni v zakonocH?

alerka
28. feb 2017

@januus podla narocnosti. Tak napriklad urologia trva 5 rokov, neurochirurgia 7 rokov atd.

januus
autor
28. feb 2017

@alerka jaj no to viem, ze sa lišia, ale myslela som si že maximum je 5 rokov :D

verci8
16. mar 2017

@januus Mne osobne pri zorientovaní sa ohľadom nástupného platu pomohla aplikácia Platy.sk – porovnávač platov, dostupná tu: https://goo.gl/xjrKbA. Ak Vás zaujímajú konkrétne Košice, jednoducho si vyberiete daný región, pozíciu, vo Vašom prípade lekár a odkliknete si možnosť, že na danej pozícii ste ešte nepracovali. Nezaberie to viac ako minútu a „vyhodí“ Vám aktuálny plat v hrubom.