Nemám záujem o prácu, ktorú mi ponúkajú z úradu práce

dennkka
11. máj 2016

Ahojte, úrad práce mi poslal na pohovor na pásovú výrobu. Doteraz som vždy pracoval v administratíve a nemám záujem pracovať vo výrobe a na smeny. Môže úrad práce posielať ponuky neadvekvátne k vzdelaniu a pracovným skúsenostiam? Neviem, čo mám robiť a nechcem, aby ma vyradili z evidencie. Ďakujem za každú radu.

mircalla
16. máj 2016

@dennkka zobrala by som docasne radsej hocijaku pracu, ako byt nezamestnana

mircalla
16. máj 2016

A vlastna skusenost - cely zivot robim kancelarsku pracu, dokonca na veducej pozicii, pocas RD robim hocico, aj manualnu pracu - i ked su to len dlhodobe brigady. lepsie ako nerobit nic

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zab37
16. máj 2016

@edita56 ale ona ju NEMUSí prijať.... je jej ponúknutá a ak odmietne ponúknutú prácu tak bude vyradená pre nespoluprácu. § 34 ods. 2 písm b) a ods. 5 písm a) O tom či je práca vhodná alebo nevhodná ťažko diskutovať. Je dlhodobo nezamestnaná a nevie si sama nájsť prácu - zamestnať sa. tak jej bolo ponúknuté zamestnanie - vhodné, prečo nevhodné? že nemá prax? zamestnávateľ nepožaduje aby uchádzač mal prax. Tu sa prihliada aj na podmienky zamestnávateľa. Ak nepožaduje uchádzača s praxou alebo konkrétnym vzdelaním tak je práca vhodná pre väčšinu uchádzačov a pre dlhodobo nezamestnaných v prvom rade.

trošku si nepochopila, čo som myslela tým, že všetci odvádzame.... myslela som sa tento konkrétny prípad, pani pracovala, odvádzala odvody do SP a keď prišla o prácu čerpala podporu v nezamestnanosti. nie všetkým vznikne nárok.... ďalej - nevyradila sa po vyčerpaní podpory, ale ostala ako uchádzač a opakujem sa, uchádzač má určité povinnosti.

absolventi a poberatelia hmotnej núdzi to je samostatná kapitola a k tejto téme nepatrí. len na okraj hmotnú núdzu treba odpracovať, nedáva sa len tak....

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zab37
16. máj 2016

@edita56 preklep - § 36 ostatné sedí

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zab37
16. máj 2016

@edita56 ach jaj 😒 ☹ čo k tomu dodať, zákon nepustí 😒

pekný deň prajem 😉

9lf9
16. máj 2016

@zab37 nechaj tak..ako sa hovori: Hlavou mur neprerazis 🙂

andreasko
17. máj 2016

Mne tak raz tiez ponukli...jecto sice par rokov dozadu ale tiez pasova vyroba ktora mbe ale absilut.nevyhovuje som cista obchodnicka
Na pohovor som sla praktic.skusky soravila ale ked sme mali uz pohovor kbprijimaniu tak som im jasne uprimne povedala ze tuto pracu pretrpim ....ze nie z vlastnej vole som tu a neviem robit nieco co zcduse nenavidim .. Pasovu vyrobu...moja smrt...
Si predstav do papuwroch mi napusali pre upsvar ze nevyhovujem a nevyradili ma.
Podakovalaxsom im za pistoj a oni mne za uprimnost

karkana
17. máj 2016

ja by som prácu brala hned ,,,aj na 3smeny,hlavne že platia, už mám skúsenosť,kde mi zamestnávateľ neplatil,,,,,a ani nezaplatil 😠 čiže mňa len to zaujíma,,,,,,,,,,,

dennkka
autor
16. sep 2016

Pre všetkých, ktorí mali na mňa ťažké srdce - od oktobra si odvody platím sama, našla som si vyhovujúcu prácu 🙂

andra77
16. sep 2016

@dennkka akú?
🙂

dennkka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andra77
16. sep 2016

tak blahoželám 🙂 práca snov 🙂u nás je to podpultový tovar

dennkka
autor
16. sep 2016

@andra77 kde u vás? Inak u nás tiež, ani som nečakala, že ma zavolajú na pohovor a ani sa mi na ten pohovor ani nechcelo isť, myslela som si, že to robia len naoko a už tam niekoho majú. No a vybrali mňa.

sardinka32
16. sep 2016

@dennkka Super, akurat tu to citam cele...tak gratulujem k fajn praci. A ten Samsung si ako vyriesila nakoniec?

dennkka
autor
17. sep 2016

@sardinka32 ďakujem, tak dúfam, že bude fajn. V agentúre boli veľmi nepríjemní, bud nastupim do práce alebo napíšu,že som odmietla,tak som sa nakoniec rozhodla nastúpiť, aby ma nevyradili, s tým, že vydržim koľko vydržím. Vydržala som 9 dní. Skončila som na ortopedii na obstrekoch chrbtice a marodila 3 týždne. Potom som dala vypoved a znova som sa vratila na úrad práce. Ale druhýkrát by som tam už nešla, radšej by som sa nechala vyradiť.

dennkka
autor
17. sep 2016

@andra77 tak neviem, či je to práca snov, každá práca má svoje plusy aj minusy, tu prevážili plusy, tak dúfam, že budem spokojná 🙂

andra77
18. sep 2016

@dennkka myslela som to obrazne 🙂 predsa to nie je pasová výroba, ale štátna správa, ktorá má svoje plusy ako voľné víkendy, pracovný čas rozprávkový 😀 nie ako v tých obchodných centrách, určite sa mínus nájde aj tu, ale to s prehľadom sa prejde 🙂

lenka366
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz