Neznášam svoju prácu

2. jan 2023

Ahojte, idem si za vami pre povzbudenie aj radu.
V posledných mesiacoch sa u nas v praci velmi pokazili vztahy aj celkova atmosfera a to natolko, ze tam chodim so stresom a odporom. Chcem odist, na sto percent. Ale nez si najdem nove zamestnanie, potrebujem tam chodit samozrejme. Len ja nemam uz absolutne motivaciu sa ani len pekne obliekat a licit, chodim tam fakt s odporom.
Nechcem sa stresovat lebo viem ze mi to nerobi dobre aj zdravotne ale neviem si pomoct. A mat v pazi len tak nedokazem.
Ako mam prezit najblizsich niekolko tyzdnov ci mesiacov kym bydem mat novu pracu? A co ked tam kam pridem to bude tiez take na ho.... Bola som zatial na 1 pohovore a to som hned nejako vedela, ze by bolo z kaluze do blata 🤦🏻‍♀️
Mam pocit, ze v mojom okoli maju vsetci stastie na super kolektivy :(

martinmmartin
2. jan 2023

Stare dobre porekadlo:
Obliekaj sa vzdy ako do prace o ktoru mas zaujem nikdy ako do prace ktoru prave robis......

bluka2
2. jan 2023

Fakt by si si nemohla dovoliť byť pár mesiacov bez práce? Ja by som tam proste skončila

stvura
2. jan 2023

nemaj obavy, super kolektiv je sen - neviem co to je uz od doby kovidovej...robime z domu, vztahy su uplne ze nafigu, to pomlcim o zaucani ktore bolo vselijake len nie take ake malo byt

danica2711
2. jan 2023

ako máš prežiť? No tak zatneš zuby a prežiješ, ver mi, sú aj horšie veci na svete

autor
2. jan 2023

@bluka2 Práve že nemohla :( nemáme veľké úspory, lebo sme nedávno začali s prerábkou a máme celkom vysokú hypo... podpora by nám nepokryla výdavky a úspory máme žiaľ len max na 1 mesiac...

martinenka886
2. jan 2023

Kedze vies, ze tu pracu teraz aj tak potrebujes, budes proste musiet zatat zuby a tak nejak sa nadstavit. Kezdze bez nej byt nemozes, ineho vychodiska nemas. Vsetko je to o tom, ako si nadstavis hlavu

barborachors
2. jan 2023

Skus osloviť známych, rodinu, ci nahodou nevedia o dobrom fleku.. ono problem inzerovanych ponúk je v tom, ze ponúkaná pozícia s najväčšou pravdepodobnosťou obnasala podobne problemy - ľudská nevystatost, zlý kolektív apod. Odskúšané niekoľkokrát na vlastnej koži. Este ti dam tip - poohliadni sa po pozicii na zastupovanie MD, vyššia garancia kľudu, aj ked je to dočasne, ale vzdy je sanca, ze si ta tam nechajú aj po tom obdobi zaskoku, nikdy nevies…

lucka_ke
2. jan 2023

s prácou neporadím, sná´d len ozaj "mať v paži" šanca sa to naučiť ke´d vieš, že tam aj tak neostaneš, ale mňa zarazilo, že nemáte úspory... však stačí jedna dlhšia PN/úraz/nehoda a ste v keli, na tomto popracujte určite, 10 percent príjmu vždy bokom na horšie časy, prerábka počká

syslik81
2. jan 2023

zameraj s anieco pozitivne v praci -nieco co ta tam predtym bavilo a sustred sa na to.. nevsimaj si kolektiv usmievaj sa .. tvoj usmev mozno vycari usmev dalsiemu kolegovi .. pozitivny ludia siria dobru naladau do okolia ... ak sa uz doma naladis ze to tam bude zle tak to tam zle proste bude

rol76
2. jan 2023

Bohužial dobrý kolektív,a dobrá práca dneska je iba sen...Ja ťiež už rok sa trápím v terajšom mojom zamestnaní,a už si dám aj Neuroly vypisovať,keže niekedy mám pocit že sa zosipem.Pracujem ako vodár na stavbe,ale kedže šéf platí málo,pracujú tam ľudia bez kvalifikácii,alkoholici,feťáci,ktorých nájde v šenku.Prečo som tam ešte?Lebo šéf je môj kamoš z decstva,mňa plaťí celkom dobre,ale musím riešiť sám všetko,som jedinní vodár,plus cca.5-6 ľudí,ktorý raz prídu do roboty,raz nie.Kedže ako som písal,žiadného odborníka nevie nájsť,dokonca ani spoľahlivého človeka,koho by sa dalo zaučiť.Ked som už na tom psychicky zle,dám si pár dní volna.Co na to šéf?Musí ma rešpektovať,lebo vie aká je situácia.Na Vianoce sme nedostali výplatu,ale 24-ho jan. ide s rodinou do Dubaja...To sú tie novodobý podnikaťelia.Túto firmu mu dal jeho otec,on už je na dôchodku,takže má zabehnuté tam všetko.On riadí všetko z domu cez mobil a cez sms-ky,že denne dostanem aj 50 sms.Hovory ani nerátam.Cítim že ked sa takto budem pokračovať,končím na psychiatrii.

drzaopica
2. jan 2023

Keď ste s peniazmi tak na knap tak by som zaťala zuby a zatiaľ zostala.Mas nárok na podporu?ak áno, ber podporu a popri tom brigaduj.Dnes nájsť dobrý kolektív a atmosféru je utopia neidealozuj si prácu Chodím tam kvôli tomu, že mám niečo spraviť a nie kvôli kolegom a kamarátstvu.Pokym nemáš nič isté výpoveď nedávaj a nikde nie je dané, že o pol roka to bude tak isto na figu praca

drzaopica
2. jan 2023

@rol76 vodári su hľadaní ako ihla v kope sena.Preco nerobíš sám na živnosť?

rol76
2. jan 2023

Robil som pred rokmi,ale sám zháňať prácu,a aj robiť,a ani šikovných kolegov som nevedel nájsť,neoplatilo sa mi to.A človek,ktorý by mi zabezpečoval robotu,pítal odo mňa za to nenormálné peniaze.Tu robím už siedmý rok,ale hovorím,je to čoraz horšie a horšie.

cialota
2. jan 2023

myslim sim ze to tak nie je len ty nevidis do inych kolektivov. proste pokial nemas novu pracu, tak by som sa skusila proste nejak zatat a vydrzat. hlavne sa musis v hlave tak nejak lepsie nadstavit

stvura
2. jan 2023

@rol76 musis si spravit lepsiu reklamu, na NZ bazariku som tusim len tieto posledne dni citala tri ziadosti na vodara. Mozno najlepsie si najst pracu instalatera/udrzbara v nejakej statnej institucii (skola najlepsie, univerzita, muzeum, galeria) a popri tom vlastne veci riesit

rol76
2. jan 2023

@stvura Dakujem ti,pracujem na tom.

autor
2. jan 2023

@lucka_ke Ja viem, len ono ide aj o to, že máme na tieto prípade uzavreté myslím dobré poistky + ja si z prijmu ešte odkladám cca tých 10% na školné, keďže aj externe študujem popri práci... a teda šporenie na školu + hypo + ostatné výdavky na domácnosť, jedlo, auto atď... tak nám nevychádza odkladať tolko, kolko by sme mali/potrebovali a veľkú časť našporeného sme teraz hodili na tú prerábku no... takže to je tým, inak sme, verím, celkom finančne gramotní, len neviem si to ani len predstaviť, že by sme prišli o ten môj príjem teraz.
A ďakujem, toto bude asi jediná moja taktika, že proste to nejak prežiť, predýchať, nebrať vážne a jednym uchom dnu a druhým von všetko.

Naozaj čo píšu baby je fakt, lebo kočka predo mnou tiež odišla kvôli týmto pomerom, no zistila som to až relatívne nedávno, keď som sama začala riešiť, že sa tu necítim a nemám dobre.