Nezvládam svoju prácu, som stále vyčerpaná

10. feb 2024

Pracujem od svojich 23 rokov,(ked som skoncila VS) teraz mam 29. Pracujem v korporatnom prostredi, sef je celkom zhovievavy. Prace mam stale dost, ale väčšinou nikdy viac ako 40 hodin tyzdenne, nadcasy ostavam tak 2x do roka, inak je to tych 40 hodin. Mozem pracovat 2 dni do tyzdna aj z domu. Mame open office a to ma dost vycerpava, neustaly ruch a hluk. Som introvert. mam partnera ale deti zatial nie. Dovolenku mam 5 tyzdnov. Tento moj zivot by niekto vnimal ako nenarocny, nemam deti, zdravotne problemy nemam ziadne vazne, aj ked mam obcas uzkosti a problem so stresom. Ja som ale stale unavena, ked idem po praci s kamaratkou na veceru, na druhy den som uplne unavena, neproduktivna. Akoby som zvladala len tu pracu a domacnost a okrem toho uz nic ine. venujem sa sportu, rada travim cas v prirode, ale okrem sportu, domacnosti a manzela nemam na nic ine energiu ani chut. Akoby na mna 40 hodinovy pracovny tyzden bol prilis vela. Na dovolenke vzdy obzijem, no po prichode domov som po mesiaci v praci opäť na tom istom. Unava, energia v podstate len na pracu, sport, domacnost ale na nic ine. Tym padom mam malo kamaratov, lebo ich zanedbavam. Otazka je: som jedina, ktora sa takto citi, alebo je toto bezny dospelacky zivot? Beriem rozne vitaminy, takze nemam nedostatok Magnezia alebo zeleza atd. Pred par mesiacmi mi brali krv a vysledky som mala vsetko v norme. Poradte mi co mam robit, lebo ja nechcem zit len pre pracu a domacnost. Som zufala, budte ku mne prosim mile 🙏

luccija
10. feb 2024

A čo sa cudujes celý deň sedíš, pozeráš do PC, v umelom svetle, umelom vzduchu asi nikdy som nebola unavenejsia ako v takomto type práce.Odid hľadaj niečo iné, alebo aj, keď sa Ti nechce po práci chod na dlhé prechádzky, cvic vzduch....zlý spánok a unavu môžeš mať aj z tých úzkosti a úzkosti zase z práce, ktorá Ťa nebaví🙂Ver pocitom a utekaj kade ľahšie

zobaka
11. feb 2024

open space je zataz na ludsky organizmus, su o tom aj studie, ja som v open space korporatu vydrzala par rokov az do totalneho vyhorenia z ktoreho som sa pol roka spamatavala

belaaaaaaaaa
11. feb 2024

Ahoj. Asi to bude tou prácou. Skús si kúpiť Synbio od Larensu. Je to fakt zázrak. Podporí črevá, tým pádom imunitu, viac energie a podporuje náladu. Jedna pani z farmabiznisu mi povedala, že vitamíny z lekárne sú veľmi slabé. Mimochodom aspoň 3 mesiace. Túto značku považujem za veľký zázrak. Fakt áno. Ináč je to také smutné čítať, že ľudia tak v mladom veku sú takto vyťažení. Mojej máme stále hovorím, mami mala si 3 deti po sebe, ku tomu zahumienky, polia s cukrovkou asi tak 12 dlhých rolí a doma obrovské pole. Bola v práci účtovníčka do 16.00. hod. Prišla domov a pekne krásne šup do večera toto všetko obriadiť. A to nerátam všetku tú robotu okolo domu a s nami. A ešte ku tomu stavali dom s otcom svojpomocne. Ja fakt obdivujem všeobecne, koľko sa ľudia v minulosti narobili. Ako kone. Tak skús možno niečo nové, aby si nevyhorela úplne. Lebo to bude veľký problém.

hankab
11. feb 2024

@zobaka mam podobnu skusenost. V kancli 20+ludi, kazdy videl kazdemu do monitora, cisty des. Prekrikovanie, telefonaty, navyse v tom kancli s nami boli aj 3 sefovia. Po roku som odchadzala ako vyzmychana handra a nikdy viac by som sa nevratila do takeho prostredia, aj keby mi plat splatil hypoteku za 1r.

daniela2202
11. feb 2024

Nová doba, všetko umelé, strava, voda , vzduch .... všetci budú na tom tak ako ty

luccija
11. feb 2024

@belaaaaaaaaa lenže mama mala relax a slnko, vzduch na tom poli a videla výsledok svojej prace.To, čo ľudia potrebujú.Kto fyzicky pracuje síce sa narobí, ale tak príjemne a málokedy taký človek vyhori dnes ľudia sedia v kanceláriách oči trpia, chrbtica, celý deň sa pomaly nezdvihnu únava únava zalejú to kávou, doma nervy s deťmi úlohy sadnú k telke a ďalší deň to isté🙂my sme stavaní na pohyb prekrviť telo

autor
11. feb 2024

@luccija suhlasim, ludia su stavani na pohyb a pobyt na vzduchu, slnku, nie len stale byt zatvoreny a dychat umely vzduch v preplnenom priestore

zuzanockamt
11. feb 2024

@akvi A ako si zvládala prácu v školstve?

akvi
11. feb 2024

@zuzanockamt ťažko som to zvládala, aj keď mňa frustroval aj systém ako taký, takže to nebolo jasné, že z čoho som vyčerpaná. Ja som si to vtedy celkom neuvedomovala, že mňa vyčerpáva aj tá práca ako taká, kvôli neustálemu hluku a množstvu ľudí, to ti dôjde až neskôr. No a to, že mi najviac zle robí hluk som zistila tak, že už aj nejaká besiedka v škôlke alebo firemné stretnutie ma vycerpavalo, po príchode z takejto "akcie" som bola schopná prespať dva dni.

juliet86
11. feb 2024

bavi ta ta praca? naplna ta? vidis v nej zmysel? co mas na nrj najradsej? chod robit nieco ine zrejme za mrnej penazi ale budes stastnejsia.

atinkaa
11. feb 2024

@autorka vyhoriet sa da aj pomerne skoro a aj pomerne rychlo, je to ako pri ohni, je to najlepsi priklad na to, zapaleny clovek, niekto, kto zacne "se vsi vervou" vie vyhoriet aj ovela skor, ako niekto kto zacne klasicky - mozno opatrne, ten plamen hned tak nevyslahne a samozrejme je to aj osobnostou, tym ako kto zvlada prostredie, okolie, tlak, naroky, ake ma mechanizmy zvladania, ako oddychuje, z akych roznych zdrojov vie cerpat svoju silu....to vsetko ide na misku vah, presne ako pri ohni, inak hori nejake brezove drevo a inak dub, ci buk.

Teda co robit - mozno si precitat nejaku fajn knihu o tom - nemusi byt len o syndrome vyhorenia, moze byt aj z kategorie psychologia zdravia - mozno ta bude vediet usmernit psycholog.
Je dobre na sebe, na tom, co mam pracovat - je dobre tiez hladat ake zdroje vyuzivaju ostatni okolo - pises, ze dovolenka pomoze, na konci sa vies citit relativne ok, no je ti kratka, mas sancu mat raz-dva krat do roka dlhsiu? Je tam vedenie, s ktorym by sa o tom dalo rozpravat? ono nik ti neda vseobecnu radu, chcelo by to skor individualnu konzultaciu - poradenstvo - mozno nieco take mate v ramci benefitov v praci, pytaj sa, alebo to chci. Ak ta bude firma chciet, tak ti vyjde v ustrety.

sella38
11. feb 2024

Ja ti tak rozumiem. Som silny introvert, od decka, ale cim som starsia, tym viac a viac. A praca s ludmi ma tak strasne vycerpava, ze prichadzam domov unavena ako keby som kopala cely den na poli...Keby som mohla, zatvorim sa do nejakej "kutice" a cely den lepim obalky alebo co.... .... Ja si myslim, ze aj ta "otvorena kancelaria" ti ubera strasne vela energie.

mon8060
12. feb 2024

Začni tým že si budeš hľadať novú prácu.inu ako je tá čo máš teraz.potom uvidíš

barbie2023
12. feb 2024

Vytvorili sme si svet, ktory je pre nás neprirodzeny takže telo a duša reagujú. Práca v korporate kde len sedíš, 40h týždenne.. Nuž...to je veľmi monotónne. Mne by to nevadilo, ja som v permanentnom strese, ale určite by som tak po roku chcela ísť späť za katedru 🤣

bibino22
12. feb 2024

Zrejme je to vyhoretost z práce, to sa v korporátnych prácach často stava

mon_soon
12. feb 2024

Necitala som odpovede ale skus zmeniť aj jedálniček. Mna ničila zlá strava, skrytá laktozovu intolerancia ktorá sa objavila z ničoho nič a o par rokov aj syndróm dráždivého čreva. Jeme veľmi nekvalitne potraviny a veľmi zle nastavené - ráno utekáš do prace,dáš max banán,potom dve kávy,na obed vyprážané,do večera par lakociniek a je to. Všetka energia fuč

kassandra25
12. feb 2024

Vies co, neni to hanba ist na 6 mesiacov na urad prace , byt doma, vydychnut, poberat podporu v nezamestnanosti a potom sa opat zamestnat. Neni to hanba, uvidis sama na sebe, ci ti to prospeje. Alebo ist na matersku a vydychnut s bábom doma. ? Ja tiez makam, makam, stale jak fredka, uz pomaly 9 rokov, alebo 8,5 roka vkuse robim kazdy den, dovolenka ziadna, neni to hanba. Dufam, ze som bola aj mila k tebe, a aj pomohla. Ale chapem ta.

mooonika1975
12. feb 2024

Zrejme tá ubíja tá práca, možno skúsiť niečo manuálne. Asi sa v tom nevidíš a možno si stále v takom kole, možno ti treba vypustiť, ZŠ, SŠ, vs, a teraz práca. Možno ti chyba cieľ. Možno stereotyp.

lilitela
12. feb 2024

@pokemonkaa Pracu si tiez zmenila?

lacibo
12. feb 2024

Nenaplna ta vnutorne tvoja praca..berie ti vsetku energiu na ten den a nic ti nedava naspat..okrem platu..preto ten pocit..co radit..poohliadni sa po nejakej inej...alebo potom este mozno poriadne vyuzit cas mimo prace na relax co ta bavi..a potom aj sex pomaha..to ti podla mna tiez chyba..nemusela by si mozno ani pracu menit keby po praci mas naplneny život podla seba..lebo najviac v zivote su vztahy..praca nie ani peniaze

lilitela
12. feb 2024

@mikitilik29 Praca za pasom urcite nie je jednoducha, je strasne motonna, ale fyzicky nemusi byt az tak narocna, ako napr. zahradnik, alebo stolar. Kazdy to citi inak. Ja som bola napr. stastna ako blcha, ked som konecne zacala po skole pracovat. Nechapala som kolegov, ktori lamentovali, ze by sa najradsej vratili do skoly, len aby nemuseli pracovat.

dkethe
12. feb 2024

Vysvetli mi niekto, co to znamena"robit v korporate"? Co je korporat?
Lebo pisete tu, akoby akakolvek pozicia v korporate bola o tom istom 🤔
Ja som teda cerstvo nastupila do 'korporatu' ale uplne ma mina tento pojem

pieksamaki
12. feb 2024

@dkethe su to velke nadnarodne spolocnosti....velki zamestnavatelia ktori maju velki pocet zamestnancov..... atd

dkethe
12. feb 2024

@pieksamaki a cim je to specificke?zle?

pokemonkaa
12. feb 2024

@lilitela ano, uz piaty rok pracujem v skolstve. sfera, v ktorej som sa nasla. zboznujem svoju pracu.

andreabug
12. feb 2024

Predokladam ste vyhorena... Po 7r vraj treba zmenit pracu. Ak je vela prace, tak je jasne, ze ste unavena. A ak introvert, duplom

tbd
12. feb 2024

Ja sa zasa čudujem, že na čo este, by si chcela energiu. Som tiež introvert. Vynechaj šport a chod s kamoškou von. Unavená sa budeš citit, aj tak rovnako, ako keby si šport nevynechala. Buď rada, že ešte nemáš deti, to príde ešte len peklo 😄

ewwe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pieksamaki
12. feb 2024

@dkethe no .... mlady clovek sa na to pozera inak.....je to o uhle pohladu.
Kazdemu vyhovuje nieco ine...zvycajne v tychto spolocnostiach je niekedy tlak na produktivitu a s tym suvisi vyhorretie....netreba sa vsak bat....kazdy to vnima inak...

jana_eyre_2
12. feb 2024

Ja som za svoj život vystriedala viac zamestnaní, aj som bola dlho doma s deťmi.. tiež som introvert ktorého vyčerpáva hluk ale najmä má vyčerpávajú konflikty ľudí, najmä ak sú doslova o prde..

A môžem povedať že zo všetkého vyskúšaného mi vyhovovalo byť doma s deťmi a môcť si menezovat svoj život sama.. lenže ani to nebolo ideálne a po rokoch som aj z toho vyhorela.. vrátila som sa do práce a po roku a pol sa mi veľmi ťažko vstáva a nie je to spôsobené tým že mám poruchu spánku, ale tým že jednoducho viem že pre mňa je náročné byť s ľuďmi denno denne.. ale čo s tým? Ja som sa s tým jednoducho zmierila, resp.beriem to jednoducho tak ako to je.. keď je prečo tak stresujem, keď nie je prečo tak som rada.. prácu zmeniť plánujem keď budem môcť, zatiaľ mi vyhovuje pracovny čas, ale som si na 99,9% istá že sa takto budem cítiť v každej možnej práci kde budú ľudia.. pretože som sa tak cítila po čase naozaj v každej, aj keď som robila ucto.. lenže jednoducho niečo robiť musím..

Viem že som ti nijako nepomohla, ja len že sa takto cítia viacerí a myslím že to nie je spôsobené pracou ako takou, lebo ja mám svoju prácu celkom rada, len proste tým prostredim.. /ja pracujem aj fyzicky, je to únavné, ale vždy menej ako tie faktory o ktorých píšem/ treba každú možnú voľnú chvíľu vypadnúť mimo domu, niečo zažiť, to ma vždy dobije energiou.. myslím že mnoho pomôže aj keď príde reálna jar, krásne a pozitívne počasie..