Oblečenie do práce

5. jan 2023

Prosím, ako často periete oblecnie do práce? Ja si nedokážem obliecť vec 2x, je mi to nepríjemné. Predsa to mám na sebe 10 hodín. Dávam do práčky. Len, ak často periem, veci sa dosť opotrebúvajú. Nemáte dajaku fintu? ( Samozrejme, hygiena je základ)

anjelicek26
5. jan 2023

Tak jedina finta je mat viac setov oblecenia a teda peries "statisticky" menej casto... Mate nejaky predpisany odev? Dokup take iste dalsie a oper cez vikend vsetky naraz...

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eviku777
5. jan 2023

@rony2255 ja napr by som tyzden nohavice nezniesla…

zuzubb007
5. jan 2023

Taktiez by som nezniesla tricko co mam den v praci ani na druhy, co ja aj svetre periem po jednom pouziti, nohavice v pohode tyzden, akurat, ked sa naobedujem dakde citim zo seba kuchynu ma poraza hned 🙂, a ano periem kazdy jeden den sme viaceri a kazdy ked vzdy da ciste hned sa to nazbiera

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. jan 2023

Asi som to zle formulovala. Skôr som myslela, ako usanovat veci od prania. Vyvetrat abo tak🙈. Nohavice/rifle to dám aj viac ale také blúzky, tričká..

zabina27
5. jan 2023

Nemáš na pranie nejaký taký krátky rýchly program, len na osvieženie textílií? Ešte mi napadá menšie otáčky na odstredovanie

mamadievcatiek
5. jan 2023

Vetrať? 😊 Žiadne finty nie sú.Jediné prať a nakúpiť si viac oblečenia.

20erika07
5. jan 2023

Ušanovat asi len prat na nizkych teplotách, a zmykat na nizsich otackach, neviem ci to pomôže, ja mam kazde oblecko komplet iba 1x na sebe, košieľ mám vela, tie periem spolu kym posledu neminiem asi tak raz za 2 tyzdne, nohavice do práce mam 3ks, pouzivam 2ks, a periem po kazdom pouziti, teplejsi vrsok tiez. Som v tom 12hod, aj ked len v kancli ale na druhy den by som to nedala na seba. My ale fasujeme rovnosatu a ine kazdy rok takze šanovanie moc neriešim, no pri iných veciach by sa zišla nejaka rada ako nenicit rychlo denne oblecenie

ivangeline
5. jan 2023

Jedine mat viac. Manzel ma 4 nohavic a 6 triciek. Jedna mikina.

0silvia0
5. jan 2023

Neusanujes, jedine ak sa nepotis, tak mozno vyvetrat. Ja si dam kazdy den nove oblecenie do prace (bluzky, pulovre, tricka) a to sedim v kancli.
Periem na 30ke

chcemradu
5. jan 2023

Kolegyňa tak nosila mikinu aj dlhšie asi ako týždeň. Všetko na nej bolo cítiť, od cigariet, pot, parfémy, jedlo.
Robili sme v reštike 🤔

marcellka32
5. jan 2023

Mám nakúpené veci tzv kapsulovy šatník, čiže u mňa sú to farby biela, šedá, béžová a všetky ich odtiene...čiže všetko spolu ladí, ako doplnok k tomu dám výrazné topánky či kabelku, šatku, šál...veci idú do prania hneď ako prídem, musíš si nakúpiť základné biele košele (blúzky), nohavice/rifle, kardigany/pulóvre....neviem si predstaviť nosiť jedny nohavice týždeň či dlhšie

zuzinabila
5. jan 2023

Bluzky skus viskozu,tie sa peru na setrnom programe na nizkych otackach a potom sa tak nenicia.svetre vlnu,moher,merino,tie staci vyvetrat ,napriklad merino ma aj vlastnost samocistenia

katka700
5. jan 2023

Neviem akú máš prácu ani nakoľko sú znečistené veci po pracovnom dni.
Ak sú len spotené tak len vyvetrať alebo dať do práčky na krátky program na 20 alebo 30 stupňov a nezmykat pri viac ako 800 otáčkach.
Všimla som si že tu na MK prevláda názor, že treba prať pri vyšších teplotách a niektoré typy nečistot tú vyššiu teplotu naozaj potrebujú. Bežné málo znečistené alebo len prepotene veci stačí prať na 20 alebo30 stupňoch. Kedysi boli prášky čo prali chemicky a vo vode pod 40 stupňov nefungovali, tie dnešné obsahujú enzýmy a peru aj pri nižších teplotách 😊

nenne9
6. jan 2023

Tiez nosim kazdy den ine oblecenie do prace, hoci fyzicky nepracujem.ked pridem z prace, sup do pracky na 30C, pol hodinovy program( bluzky, svetre, saty, sukne) tricka hodim normalne do kosa na spinave pradlo a periem ked sa nazbiera pradlo na 40C.rifle neperiem po 1 pouziti, ale po 2-3.ziadne finty, proste prat na kratsich programoch, urcite na pracke taky mas

lenka_vi1
22. jún 2023

Kupujem viskózove blúzky a tie si raz dva preperiem v rukách len nech ich osvieži. Tiež pracujem v kancelárii.

sulavikova
23. jún 2023

Nosím len šaty alebo sukne. Každý deň samozrejme iné. Nohavice nemám, nepáčia sa mi. Rifle sú pre inú vekovú kategóriu. Periem denne, lenže väčšinou pre
mojich chlapov. Mne stačí eko program😇