Koľko miniete na oblečenie a obuv pre seba?

22. jún 2023

Ideálne tie, ktoré chodíte do práce, predsa je rozdiel riešiť oblečenie na HO alebo materskej a keď je treba sa každý deň obliecť do práce. Ďakujem

jan510
22. jún 2023

Ja dost vela, kazdy mesiac kupujem hlavne sebe,vzdy sa mi nieco paci🤣🫣

danica2711
22. jún 2023

čo ti to dá, keď ti sumu napíšu ženy, ktoré majú podstatne vyšší/nižší príjem a iný druh práce než ty? Aj tak minieš len toľko, koľko si môžeš dovoliť...

mischap
22. jún 2023

Ja veľmi málo, nenapĺňa ma nakupovať zbytočnosti tohto druhu. Na knihy miniem ale určite niekoľko desiatok eur mesačne😀

missviolet
22. jún 2023

ja este aj na HO miniem strasne vela, tento mesiac ani nechces pocut, atovky eur, lebo som vela schudla a odrazu sa mi otvorili nove možnosti 😅

autor
22. jún 2023

@danica2711 len tak pre zaujímavosť že kde som na škále...

autor
22. jún 2023

@missviolet inak gratulujem, to je perfektný dôvod na výmenu šatníka ☺️☺️

x_mery_x
22. jún 2023

Nic

martinkatinka
22. jún 2023

Ja neviem sumu, kazdy raz inak. Do prace nosim hlavne tricka, gate, rifle. A nakupujem v sekaci. Ale vela tam nakupujem aj pre muza, pracovne tricka, nohavice....

lauriik
22. jún 2023

Ja kazdy mesiac doplnujem satnik o nieco (2-3 veci). Mne to vyjde na cca 200€. Ak si kupujem topanky tak aj viac. Ale mam pocit, ze stale nieco potrebujem. Raz sa mi roztrhnu gate, raz nova novu bundu potrebujem, topanky sa rozpadnu, tricka tiez pranim blednu 🤷🏼‍♀️ A nemozem tam chodit ako trhan kedze sa stretavam aj s dodavatelmi a zakaznikmi.

lindous
22. jún 2023

Tento mesiac som minula asi 120€, najbližšie budem nakupovať oblečenie/topánky zase až na jeseň, kedy vymením niektoré staršie kúsky...snažím sa kupovať nekonečne kombinovateľné kúsky, ktoré mám ku čomu nosiť, aby som nemala potrebu stále niečo dokupovať 😊

hl4vatk4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hl4vatk4
22. jún 2023

Ja tiež veľmi málo.

zmrzlinka2021
22. jún 2023

Podstatné nie je koľko, ale čo, či ide o lacnú fast módu alebo kvalitné veci. Nosím sukne, šaty. Do práce nemôžem chodiť v rifliach a športovo. A kupujem vo výpredajoch. Vôbec to nerátam koľko miniem

poopsie
22. jún 2023

Málokto ti napísal sumu, teda ja dám aby si bola v obraze, u mňa je to cca každý mesiac 50 eur len na mňa.. Tento mesiac to bolo 159, lebo som si kupila po 5 rokoch nové okuliare

kvetinka75
22. jún 2023

tento mesiac na seba oblečenie - 0, ale u kaderníčky som nechala 45 eur. 🙂. Minulý mesiac okolo 30 eur, pred tým 50 alebo 70eur.

vilma7
22. jún 2023

Ja nakúpim asi tak raz za polroka pár vecí, ale nevyjdu ma ani 100 eur...mam čo nosiť, na ihrisko tepláky a do prace nohavice, tričko.

tamitamitami
22. jún 2023

Keď nič konkrétne nepotrebujem a nakupujem iba tak pre radosť (tak každý mesiac cca 30-50eur)....keď si idem kupovať veci na "novú sezónu" leto/zima(tak dva krát ročne mám väčší výdavok cca tých 200-250eur).

sense
22. jún 2023

Sú mesiace keď nič a sú mesiace keď 500. Ale z doby zze kúpim si niečo len preto ze sa to nosí a sa mi to paci a potom to prakticky nenosím sa už dávno nebolo

maris5
22. jún 2023

Topanky ma vyjdu cca 100-150€ kus, ale vzdy si premyslim ci ich naozaj potrebujen. Do kanclu chodim 2x do tyzdna. Kupila som si nedavno nejake slusne tricka cca za 40€. Povedala som si, ze nebudem kupovat nic, kym mam co nosit. A ze si dovolim do mesiaca obliect 2x to iste tricko do kanclu ma netrapi. Viem, ze su ludia, ktori riesia podobne somariny, ale mne to pride zbytocne. Ja sa nepozastavujem co maju a kolko krat do tyzdna oblecene ludia v mojom okoli.

milanemila
22. jún 2023

Ja som si napriklad kupila teraz vo vypredaji online kvalitny zimny kabat za skoro 400e, ale ten vydrzi roky. Kupujem vacsinou naraz veci pred sezonou. Cize pozriem co mam/nemam co mi ako sedi a podla toho. Takze je to narazovo nie pravidelne za mesiac nejaka suma.
Za jun napriklad 250e cca plus ten kabat, ale jul/august si pravdepodobne nekupim nic, lebo nic nepotrebujem, potom zas az september/oktober ak bude nieco treba na jesen.
Od korony som si uplne odvykla chodit sa len tak motat po obchodoch, kupujem vsetko online, takze mam pocit ze aj menej ako predtym. Chcem ale zacat resukovat veci a nech mam v satniku naozaj iba to co nosim. Musim ale pockat kym sa mi po porode zastabilizuje vaha, lebo mam doma veci od 36 po 40 🤦🏼‍♀️

kvetinka75
22. jún 2023

@maris5 do mesiaca 2x to isté? Ja nosím každý týždeň to isté a je mi jedno, kto čo hovorí. Mám nejaké tričká, blúzky a nosím ich kým ich neznosím, celé leto, Ja neviem kto má čas vôbec sledovať kto má čo kedy oblečené. Mne je to jedno a tak to beirem aj z tej druhej stránky, že druhým môže byť u.... čo mám kedy ja oblečené. Pokiaľ to je čisté, nie je deravé, zodraté...

akvi
22. jún 2023

Tak ja som za dva roky kovidu nekúpila pre seba jedinú vec na oblečenie 😅😅😂 My si odkladáme všetky bločky z vecí a cez kovid som si kúpila jedny topánky, nič viac. 😁 A tento rok som si kupila akurát spodné prádlo. Ale ok, robím z domu, tak chápem, že som inde, ako tí, čo chodia do kancelárie a majú nejako vyzerať. Každopádne ja som v handrach minimalistka.

beata_k
22. jún 2023

Nekupujem pokial nepotrebujem. Takze aj pol roka nic. Nevidim zmysel v hromadeni veci. Je dokazane, ze clovek nosi aj tak zopar oblubenych kuskov. Tie ostatne si oblecie iba prilezitostne lebo ich ma v skrini.

chcemradu
22. jún 2023

Kupujem priebežne, nepotrebujem každý mesiac nové topánky, ani nové nohavice. Som zvyknutá nosiť napríklad tri dni tu istú sukňu v týždni (každý druhý deň myslím) a k tomu obmieňam blúzky, tričká...tak isto nohavice. Šiat mám asi 5 na leto.
Miniem tak priemerne 100e za tri mesiace na seba. V tom sú aj nechty 🙈

xsimonkax
22. jún 2023

Každý mesiac na seba miniem 100-150 (odev, obuv, nechty, kozmetika, kaderníčka). Snažím sa ale neprekračovať a míňať viac. Iba v prípadoch dajme tomu ze nutne niečo mi treba ako minule, keď som si prisadla dioptrie😃

viestta
22. jún 2023

Niekedy vela, niekedy vobec nic. Kupujem len ak mi nieco naozaj treba.

petka552
22. jún 2023

Nekupujem si oblecenie kazdy mesiac. Nakupujem vo vypredajoch. Jedine za topanky som ochotna zaplatit viac kedze topanky su zaklad. Tak isto aj topanky pre deti.

rebrambora
22. jún 2023

Podla toho do akej prace. Kedysi som nakupovala skoro kazdy tyzden, za posledne roky som si kupila len to, co ozaj potrebujem, cize napriklad za posledny polrok jedny slapky a spodne pradlo .
To, ze clovek musi mat kazdy den kompletne iny outfit uz davno neplati. Dospela zena, povedzme tak nad 25 by sa mala vediet ovladat a zhodnotit, ci je potrebuje mat napraskany satnik handier alebo par kvalitnych kombinovatelnych kuskov.
A mimochodom, na HO a materskej sa tiez potrebuje zena obliect. Nie kazdy chodi okydany a neupraveny a takisto nie kazdy sedi doma na riti ✌️

vroni
22. jún 2023

Minimálne. Ideálne vôbec nič, nenávidím nakupovanie handier. Môj muž sa smeje, ze keď ho raz opustím, tak si to ani nevšimne, lebo tie dve tricka v skrini ani teraz veľa miesta nezaberaju (preháňa, samozrejme). Ja podľa mňa vleziem do takych troch stovák do roka.

petamich
22. jún 2023

minimalne idealne nic 🙂 pocas navratu "do zivota" po materskej som sa rozhodla zlozit si postupne kapsulovy satnik a aj ten nakupujem na bazaroch, velmi sa z toho tesim, ked sa mi podari ulovit nejaky pekny kombinovatelny kusok