Oznamujte tehotenstvo zamestnávateľovi písomne

veaaa
29. jún 2016

Aby ste nedopadli ako ja....

Tehotenstvo oznamujte zamestnavatelovi PISOMNE!!!som v 5.mesiaci,momentalne doma s vypovedou v rukach!nakolko som to nedala pisomne,vyuzili situaciu,ved tehotna zena je na pritaz🙂

ps pisomne oznamenie som dala az po vypovedi,tj.dnes,nakolko dr. robila az od obeda,mala som tusaka tak som to chcela dat aj oficial,no oni ma predbehli,kym mi ho manzel dorucil do prace.... a je mi vraj uz prd platné....som stastna a vy to berte ako upozornenie.

charlie1980
29. jún 2016

@nyusika Tehotna je odvtedy, ako otehotnie. Pokial je to potvrdene lekarskou spravou. V case tehotenstva je vypoved NEPLATNA, Ale nie v risi zazrakov. Viem o postupe takom, ze povinnostou nahlasovat tehotenstvo je najneskor do 20.nejakeho tyzdna, aby nasli nahradu. Ale taketo sa v risi zazrakov nedeje😉

evittam
29. jún 2016

@veaaa No, bohužiaľ pre teba vedeli presne čo robia - ty už keď si čakala do dnes (alebo teda -4 dni) s ústnym oznámením tak si mala držať pusu aj naďalej a oznámiť to až s papiermi v ruke....No čo už - pozri choď na PN - išla by som hneď od zajtra, dovolenku ti musia preplatiť, aj odstupné ak máš nárok, dostaneš aj MD a po skončení MD napíš RP na manžela, priateľa a vyber ešte podporu ak máš nárok. 😉

nyusika
29. jún 2016

@charlie1980 nemas pravdu 🙂

neexistruje ziadny prdepis, dokedy musis nahlasit zamestnavatelovi tehotenstvo. ked nenahlasis, si prenho netehotna zamestnankyna. a ko bolo vyssie napisane, aj na schodoch mzes porodit

severanka90
29. jún 2016

Ja teda nechapem tie zeny co to daju vediet iba ustne. Ved ak to da zena pisomne, tak je nielen nevyhoditelna, ale ma aj neobmedzeny pocet P-paragrafov na navstevu lekarov. Inak je to myslim len 7 na cely rok.

eeffka
29. jún 2016

@charlie1980 strana 3/4... definuje rozdiel medzi tehotnou zenou a tehotnou zamestnankynou ktorej prisluchaju vyssie prava
http://www.ef.umb.sk/konferencie/dvfp/pdf/prisp...

evittam
29. jún 2016

@veaaa A pokiaľ viem - teda dúfam, že sa to nezmenilo, ak dali oni výpoveď tebe tak sa výpovedná doba predlžuje o dobu, ktorú budeš na PN....Treba pozrieť ZP.

charlie1980
29. jún 2016

@nyusika Ved ani sa nedivim 😂 Skoda, ze taky predpis (zakon) chyba.

charlie1980
29. jún 2016

@eeffka Mne nemusis definovat zakon, ja ho ovladam. A je mi z toho smiesno.

micikatka
29. jún 2016

@veaaa a dovod vypovede? si vypoved dohodou? ci mas vypovednu lehotu? viem ze je nejaka ochranna doba asi 7 dni kedy si chranena a mozes ist na pn.

nyusika
29. jún 2016

@micikatka tiez ma zaujima, akou formou s nou rozviazali PP...na PN nech ide urcite.
oddnes.

evittam
29. jún 2016

@micikatka Ochranná doba pre PN je 7 dní po skončení pracovného pomeru. 😉 Čiže ak má výpovednú dobu - čo určite má aspoň mesiac, tak ak sa dá na PN hneď teraz tak výpovedná doba sa posúva o PN-teda ak sa to nezmenilo, nepozerala som najnovšiu novelizáciu ZP.

veaaa
autor
29. jún 2016

@nyusika vypoved mam k 31.7 takze na pn urcite idem az do konca,teda do porodu a vypoved mam dohodou,teda dali mi na vyber bud dohodou alebo vypovedou a tam boli veci ako porusenie prac.discipliny atd...

ivuska027
29. jún 2016

@veaaa chcem sa spýtať? Vyhodili ta k akému dátumu? Hádam nie na hodinu? Ak si ešte v lehote, hod sa na PN? Či? Neskúšala si sa informovať na sociálnej poistovni?

veaaa
autor
29. jún 2016

@ivuska027 tam viedli moje prve kroky...k31.7

jankali
29. jún 2016

napíš do tej skupiny "právne rady".
a prebrala si výpoveď? nemala si prebrať.
aký má dátum výpoveď? Keď rovnaký ako tvoje papiere, tak je neplatná podľa mňa, treba na to reagovať..

simca06022011
29. jún 2016

ja by som si zavolala na ten inspektorat. Mas nejakeho svedka ze si to nadriadenemu oznamila ustne? Ak si dnes dostala vypoved a dens si isla odniest papiere o oznameni, nemala si tu vypvoed prijat. Treba dat papiere o tom ze si tehotna a nech si vypovedou s prepacenim vytru zadok. Ja som zamestnavetel,a el nemala by som srdce ani odvahu niekoho par mesiacov pred MD vyhodit.. nie je to ziadna pritaz, len debilita zamestnavatelov (bez prepacenia),. Zena na MD/Rd je problem az ked sa chce vratit a mam za nu nahradu a vtedy to vyriesim ako chcem, vypovedou, dohodou...atd.

simca06022011
29. jún 2016

@jankali no presne.

ivuska027
29. jún 2016

@veaaa a čo ti povedali na soc.poist.? V zmluve máš len 1 mes výpovednú lehotu?

veaaa
autor
29. jún 2016

robila som tam necely rok...preto iba mesiac...na soc ze mam narok na matersku aj pn,hl to ma zaujimalo
..

ivuska027
29. jún 2016

@veaaa no tak potom sa pre teba nič nemení oproti tomu, keď by si išla priamo z práce. Tak si neobišla až tak zle. Aspoň, že tak.... :-/

veaaa
autor
29. jún 2016

@ivuska027 ved to...ja som len mimo z toho ako sa zachovali... :D

madana
29. jún 2016

@veaaa nemas nejakeho svedka-kolegynu atd,ze si to oznamila zamestnavatelovi pred vypovedou??...sice ustne,ale oznamila??Mohla by Ti to dosvedcit,nevedeli o tom viacere kolegyne,ze teda zamestnavatel uz o tom bol upovedomeny este pred vypovedou???

evittam
29. jún 2016

@veaaa Takže si podpísala dohodu?

tobnuf
29. jún 2016

Nechapem preco si mu to oznamovala len ustne. Si mohla pocitat s tym ze ta prepusti..

tobnuf
29. jún 2016

@charlie1980 u zamestnavatela je tehotna vtedy ked to predlozi pisomne. Dovtedy je brana ako kazdy iny zamestnanec

babulina
29. jún 2016

@veaaa - ty si dobrovolne suhlasila s vypovedou dohodou?????

alex49
29. jún 2016

načo si to podpísala 😔

ivetkab.
29. jún 2016

@veaaa nie som si istá, či Ti môže dať výpoveď ak si celkovo tehu, bez rozdielu či si mu to dala písomne alebo len ústne. V čase keď Ty si tehu, on Ti výpoveď dať nemôže. Jednoducho tú výpoveď nepodpíš.

jankali
29. jún 2016

no dohodou môže rozviazať, aj tehu

stastnablcha
29. jún 2016

@nyusika inspektorat prace s tym neurobi nic. ustne mozes cokolvek, potrebne je to dorucit pisomne. aka bajka.. ved oni tiez niesu mechom udretí aby sa im rozpravala bajka.