Plat učiteľov

12. feb 2022

Koľko skutočne zarobí učiteľ? Viem, že sú dve skupiny ľudí, jedna čo tvrdí, že učitelia si nezaslúžia väčšie platy a že majú príliš veľa dovolenky. A potom tá druhá, ktorá si myslí, že zarábajú málo. Prosím vás, ako to v skutočnosti je? Naozaj majú učitelia toľko voľna? Viem, že majú tabuľkový plat, ale nevyznám sa to tej tabuľky

annamalaga
12. feb 2022

@martul ale predavačka nieje štátny zamestnanec. Nemiešajte hrušky s jablkami, navyše na predavačku nemusíš mať vzdelanie, na učiteľku áno.

pribinak
12. feb 2022

@martul ale v supermarketoch to už takto nie je. A cash používa čoraz menej a menej ľudí, dnes sa platí kartou a mobilom
Týmto nechcem povedať že si valas šunky, ale uznaj, že asi je to iný level

zuzanockamt
12. feb 2022

@janka1011 počas letných prázdnin nie sme doma celé dva mesiace. V júli sa chodí ešte týždeň a v auguste cca od polovice. Inak prečo nepracuješ v školstve? A btw. tých 45 dní nepokryje všetky dni prázdnin, treba naháňať NV alebo chodiť do práce.

sorciera24
12. feb 2022

@janka1011 ale ucitelia nie su doma všetky prazdniny.....vyššie písali kočky - 45dní dovolenky.....ak vieš rátať, tak sa dorátaš toho, že to vobec nepokryje všetky prázdniny....a tak ti práve asi oznámim prekvapivú info.....sme vtedy v práci alebo čerpáme nahradné volno (z nadčasov...).....a to sa nestazujem, len uvadzam veci na rpavu mieru, lebo presne tieto myslne info si ludia kao ty myslia🙂

1gabriela13
12. feb 2022

Pracovala som už na viacerých miestach,aj 2 práce som ťahala,aj s ľuďmi,aj v kancli,aj som podnikala. Pol roka som v školstve. Poviem ti,za mňa zatiaľ najnáročnejšia práca,síce sa do toho len teraz dostávam. Dovolenku som ešte ani raz nemala,lebo však treba šetriť aby bolo na prázdniny,takže to je fakt závideniahodna dv. Deti... Hmm čo ti poviem,nie je to ako za našich čias. Detaily nebudem radšej rozoberat. A plat ? 640eur. Nikde som tak málo nezarabala,jediné čo je ako záchrana že ma to baví a robím to celým svojím ❤️. A že si môžem dovoliť vôbec tu pracovať,lebo muž zarába 3x toľko . Uvidíme dokedy.

janka1011
12. feb 2022

@zuzanockamt no mám kamošky učiteĺky, ale ani jedna v júli nechodí do práce a to robia na rôznych školách. Začínajú koncom augusta, a zas všetci dobre vieme, že sa tam v tom auguste nenadriete 😉

deti95060810
12. feb 2022

@annamalaga prísť o pol tretej a fajront? no tak keď chceš mať o pol tretej fajront tak musíš už o 6 hod. stáť z strojom, pásom... Takže to chce o 4 hod. ráno vstávať ...

mooonika1975
12. feb 2022

juuuj, ja mááám toľko voľnáááá, celé dni 😀 a cez vikendy mááám najviaaac 😉
@janka1011 inak ja pôjdem do práce , aj cez prázdniny, budem tam sedieť a učiť imaginárne deti , kľudnéééé , aj dva mesiace v kuse a potom si cez rok vyberiem dovolenku a pôjdem za ten plat na maldivy😂

sorciera24
12. feb 2022

@janka1011 tadaaa.... tak my teda chodime....aktualne, tento rok, nastupujeme na dovolenku 11.jula a koncime 23.augusta..... ja neviem ako ostatni,a le ja mam kazdorocne nejake skolenia...(okrem ineho)

zuzanockamt
12. feb 2022

@janka1011 U nás je to tak, ako som napísala. Ja vtedy robím výzdobu, riešim drobné nedostatky v triede, ktoré dokážem urobiť sama. Dopĺňam plány na ďalší školský rok, materiály, chystám program na začiatok škol.roka, zháňam deti, robíme komisionálky, spisujeme protokoly.

deti95060810
12. feb 2022

@1gabriela13 dovolenku musíš šetriť všade... aj robotníci vo fabrikách... pretože v lete 2 týždne, medzi sviatkami tiež zopár dní 8-10 a už máš po dovolenke .... a to je z dôvodu celozávodnej dovolenky...

zuzanockamt
12. feb 2022

@deti95060810 Denne vstávam o 4-tej, občas aj o 3:30 a v práci som 6:30, keď nemám na starosti dieťa, končím 14:00/14:30. Letím po dieťa a pokračujem doma.

deti95060810
12. feb 2022

@zuzanockamt ale však doma pokračuje každý - každá čo má deti...či

zuzanockamt
12. feb 2022

@deti95060810 myslela som s prácou do práce

sorciera24
12. feb 2022

@deti95060810 asi si nepochopila, pokracujeme v práci....

mondolina
12. feb 2022

každá práca je prínosná, a pre každého je tá jeho najdôležitejšia a vidí len on sám čo to obnáša.

nominativ
12. feb 2022

Na Slovensku je krásne to, že sa pretekáme v tom, kto sa má horšie. Ak sa má niekto lepšie, tak je to debil. Ale ak tvrdí, že sa má horšie, ako druhý, tak ešte len vtedy sa typický slovák rozzúri. 😄

simsalabim
12. feb 2022

@fidka79
Ano, ja suhlasim. Skolstvo a zdravotnictvo je na tom rovnako. Ludia nezaplateni. A pri tom su taki doleziti! Raz som citala clanok, v ktorom autor-muz, pisal o tom, ze tieto profesie boli kedysi vazene a dobre platene. S nastupom zien do nich prislo k ich absolutnej devalvacii. Nulovy respekt, hrozne ohodnotenie. On to pouzil ako priklad toho, ze ani v zapadnej spolocnosti zeny rovnopravnost neziskali. Zaujimavy nazor a dokonca s nim aj suhlasim.

janka1011
12. feb 2022

@deti95060810 presne tak! Komentujúce uciteľky si myslia, že ony sú jediné, kto má určené, kedy budú mať dovolenku. Tak dobré ráno, pani učiteľky, ono je to tak v dnešnej dobe všade. My v práci máme povinne určených 20 dní od zamestnávateľa, takže mi zostane 5 dní, ktoré mám tak jedine na lekárov. Pretože keby si beriem k lekárovi priepustku, už prídem o prémie a bonusy a tým pádom mám na výplate minimálku. Ale im to budeš darmo vysvetĺovať, lebo len ony to majú ťažké...

zuzanockamt
12. feb 2022

@nominativ Ja sa napr. nesťažujem, mám prácu rada, iné by som robiť nechcela. Trochu mi vadí slabé materiálne zabezpečenie, ale zvykla som si, aspoň si rozvíjame kreativitu. Len keď niekto nemá ani šajnu, ako to u nás chodí a kecá, tak z toho som podráždená.

deti95060810
12. feb 2022

@sorciera24 pochopila... čo myslíš že robím ja doma s deťmi? Učím, lebo moje deti majú totálne neschopných učiteľov - najmä muži učitelia to majú totálne na háku.... Ja hovorím že ja učivu ZŠ rozumiem, ovládam, ale koĺko ľudí nevie ani matematiku ZŠ? ako pomôže svojmu dieťaťu?

sorciera24
12. feb 2022

@janka1011 hej, a to kto ti káže byt u takehoto zamestnavatela?....mas narok na priepustku? mas.....to, že ty ju envycerpas (kvoli premiam) je len a len tvoje rozhodnutie...od 33r. budes mat 25 dni dovolenku...ja teda neviem, moj muz je v sukr. sfere a teda okrem 25 dni dovolenky si vzdy prenasa min. dalsich 15 dni, lebo skoro nic neminie, ma plne hradenu PNku, OCRku, sickdaye, bridgdaye.....nie je praca ako praca...... je vystudovany ucitel, ale teda ucit by nikdy nesiel....a to este raz zdoraznim,ja sa nestazujem a nevidim, ze by sa tu niekto stazoval....len uvadzame veci na pravu mieru pre takych zavistlivcov ako ty....

sorciera24
12. feb 2022

@deti95060810 tak zmen skolu, nemala by som dieta na skole, kde ho ucitel nic nenauci.....ale nepausalizuj....ja si napr. za svojou rpacou stojim a robim ju dobre....ale isto vies, ze v kazdom povolani sa najdu taki i taki.....

zuzanockamt
12. feb 2022

@deti95060810 Ale svoju prácu už doma neriešiš? Či? Učím sa aj ja so svojím dieťaťom.

martul
12. feb 2022

@annamalaga ja tu nepíšem o vzdelaní ale o tom že každé povolanie má svoje za aj proti a svoju mieru zodpovednosti. Reagovala som na pani čo nadala, že predavačka skončí pracovná doba a má fajront. A pritom to tak nie je. A všimnite si prosím môj posledný odstavec čo som napísala.

deti95060810
12. feb 2022

@sorciera24 áno viem... mám zlé skúsenosti s mužmi v školstve...
dochádzať? to by museli chodiť do mesta a to by bolo zas len trápenie...

sorciera24
12. feb 2022

@deti95060810 inak, aj ja mam deti, tiez sa im venujem + este praci, kt. si nosim domov...momentalne sedim nad prihlaskami na SŠ, kt. si mnohi rodicia nie su schopni ani spravne vypisat (a to tma maju par udajov)....

sasa1983
12. feb 2022

@zuzanockamt aj súkromné školy majú rovnako platenych učiteľov ? Ak sa môžem spýtať.

zuzanockamt
12. feb 2022

@sorciera24 Posielate cez Edu či klasicky papierovo?

sella38
12. feb 2022

@sasa1983 áno, aj súkromná škola je povinná dať tabuľkový plat. Rozdiel je v odmenách, osobných príplatkoch a pod.