Pohovor ohľadom práce na úrade práce

simona24
19. nov 2012

Ahojte, chystam sa na pohovor na UPSVAR. Pohovor sa bude skladať z pisomneho odborneho testu a osobneho pohovoru. Neviete niekto poradit ake otazky mozem ockavat ? Dakujem

sedimucha
17. jún 2015

ahojte, pripájam svoju osobnú skúsenosť z pohovoru, na ktorom som bola minulý štvrtok na UPSVaR vo Zvolene, jednalo sa o prácu Radcu na oddelení služieb zamestnanosti. Pohovor bol ráno o 7.30 v zasadačke na prvom poschodí. Bolo nás tam asi 20, každý dostal papier s 25 otázkami a papier, kde sa krúžkovali správne odpovede. Test bol formou a,b,c krúžkovania. Niektoré otázky boli strašné chytáky, a pri niektorých odpovediach bola doslova hra so slovíčkami, že si človek musel prečítať odpoveď aj niekoľkokrát, kým pochopil, ktorá je správna 😀 . Pani, ktorá dohliadala na testy, ich hneď pred nami vyhodnotila a z 20 ľudí postúpili 9 (aj ja). Potom nám dali nejakú polhodinku na oddych 🙂 a išlo sa na ústne pred 3-člennú komisiu. Na ústnom sa pýtali otázky typu: Aký mám vzťah k financiám? Ako zvládam stres? Aký je rozdiel medzi rýchlym a postupným rozhodovaním? Akú oblasť práce by som chcela vykonávať a prečo a akú prácu by som nechcela robiť vôbec? na všetky otázky si nepamätám. A potom koniec, ďakujeme, že ste prišli a odpoveď vám príde do 10 dní. PODOTYKAM, ZE NA SPOMINANY POHOVOR SOM ISLA SCASTI AJ PRETO, LEBO SOM UZ OD PAR LUDI POCULA, ZE NA TIETO POHOVORY SU KANDIDATI VOPRED VYBRANI, A CHCELA SOM SI TO OVERIT NA VLASTNEJ KOZI. DEN PRED POHOVOROM SOM SI LEN TAK POZRELA KONTAKTY A LUDI NA URADE PRACE VO ZVOLENE A V DETVE, A KEDZE TAM ROBILA JEDNA PANI S PODOBNYM PRIEZVISKOM, TAK SOM SI JU ZAPAMATALA. V DEN POHOVORU, PRI VYHLASOVANI VYSLEDKOV PISOMNEHO TESTU BOLA ZHODOU OKOLNOSTI TA ISTA PANI PRITOMNA NA TESTE A SAMOZREJME HO AJ UROBILA - PYTAM SA TEDA SAMA SEBA, AKO MOZE CLOVEK, KTORY UZ NA URADE PRACE PRACUJE SA UCHADZAT O ROVNAKE MIESTO? A TAKTIEZ DALSI PAN, KTORY TEST "AKOZE" UROBIL, UZ DAVNO PRACOVAL NA URADE. ESTE PODOZRIVEJSIE BOLO, ZE PANI Z URADU SA PRIHOVORILA "UPLNE NEZNAMYM" UCHADZACOM A DANE MIESTO. ODKIAL ICH POZNALA? 😠 ZO SPOMINANEHO POHOVORU SOM SI ODNIESLA ZMIESANE POCITY. V PODSTATE SU TIETO POHOVORY IBA OBYCAJNA FRASKA, A ZAVADZANIE KANDIDATOV, KTORY SA UCIA TYZDNE DOPREDU ZAKONY ZBYTOCNE A MYSLIA SI, ZE VYBERU PRAVE ICH. SKUTOCNOST JE VSAK UPLNE INA. MOZEM MAT AKUKOLVEK VYSOKU SKOLU, AKUKOLVEK PRAX, BEZ ZNAMOSTI SA NA PODOBNE MIESTO NIKTO NEDOSTANE. VSETKO JE TO LEN FORMALITA, ZAMESTNANCI SU VYBRATI UZ DOPREDU, PRIPADNE TAM DAVNO PRACUJU, LEN PODLA ZAKONA SA ROBI VYBEROVE KONANIE, ABY SA DODRZAL STANOVENY POSTUP. DRZIM PALCE VSETKYM, KTORI SA CHYSTAJU NA PODOBNE VYBEROVE KONANIE, HOCI MOJ NAZOR JE, ZE JE TO LEN ZBYTOCNA STRATA CASU A ZBYTOCNE UCENIE SA ZAKONOV. OBYCAJNY CLOVEK SA BEZ ZNAMOSTI V ZIVOTE NA URAD NEDOSTANE. PRAJEM PEKNY DEN. 😉

emka13
17. jún 2015

@sedimucha hovoriš aj za mna...ja mám takúto istú minulotýždnovu skúsenost...pani prišla z kancelárie na pohovor a potom si išla dalej pracovať...boli tam traja ich zamestnanci a troch mali prijať...náhoda? hm...no nie oni tam pracujú na dočasnú štátnu službu a teraz budú pracovať na stálu štátnu službu...lebo podľa zákona sa musí postupovať takto. a ešte trápne že ostatní zamestnanci okolo krúžili a svojim ešte vraveli, že držím Ti palce....tráááápnosť najvyššieho zrna

jankaste9
11. sep 2015

@emka13 Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poskytnúť nieaké info ohľadom toho písomného testu? V pondelok ma čaká pohovor + ten test na úrade. Ďakujem

katuska2709
11. sep 2015

Mňa tiež tak volali na pohovor na administratívu/sekretárku na políciu, kedže som tam pred tým bola na absolventskú prax a mala tam kontakty, hneď som sa im ozvala (i keď pohovor bol na iné oddelenie). Tiež ma pozvali na pohovor, vedomostný test, konanie pohovoru v BA (miesto práce v KE). "Moji" policajti sa snažili, dokonca sám riaditeľ "môjho" oddelenia obvolával ľudí a bolo mi oznámené, že výberové konanie je len proforma. Že už dávno je tam dohodená osôbka. Teraz si predstavte, žeby som sa trepala cez celé slovensko na ten pohovor

mozog1234
7. dec 2015

Caute ludia viem mi niekto poradit? Idem ten to mesiac na vyberove konanie no nechcem IST tam pracovat Bo aj na podporu mam narok.ked to odmietnem tak ma mozu vyradit z uradu alebo nie? CI AK budu nejake testy tak ich mam urobit co najhorsie? A AK testy nebudu? Dakujem za radu ....

svirky
2. mar 2016

@mokuska1606
@emka13 ahojte...mozem sa opytat,ze ako ste dopadli a ci pracujete na vytuzenych miestach? co od vas chceli na pohovoroch? dakujem velmi pekne 🙂

mokuska1606
2. mar 2016

@svirky no ja som si nakoniec nasla pracu uplne inde. Ale som spokojna tak nelutujem. A nad skusenostou z piatich pohovorov sa dnes len pousmejem. Je to trapne divadielko...

svirky
2. mar 2016

@mokuska1606 to vazne? ze napokon to bolo uplne o nicom? a 5 pohovorov po uradoch? a praca,ktoru teraz robite je uplne z ineho odvetvia ?

mokuska1606
4. mar 2016

@svirky ano. Teraz som uplne inde. A 5 pohovorov bolo na post na urade prace. Ked boli 2 volne miesta, skoncila som tretia. Ked boli 4 volne miesta, skoncila som piata atd. Pri poslednych som uz pri pis.teste presne vedela koho zoberu 🙂

bia7
8. mar 2016

@mokuska1606 presne.. ja som zatiaľ bola 4krát a podobná skúsenosť

laurita22
30. mar 2016

Ahojte 🙂
takže nedalo mi to a pripájam aj ja svoje skúsenosti z pohovorov na UPSVAR. Naposledy som bola asi pred dvoma týždňami a pred mesiacom - tam bola aj pani, ktorá pracovala na úrade len chcela zmeniť pozíciu - samozrejme ju dostala. Pred dvoma týždňami bol pohovor na jej miesto - bolo nás prihlásených 25, na testy nás prišlo 8 a spravilo 5 - aj ja - vraj najlepšie. Potom sa šlo na ústne ako bolo písané vyššie - vedela som reagovať na všetky otázky nakoľko som bola na praxi na oddelení pre ktoré sa robil výber - a vrcholom bolo ked sa ma pýtali na zlepšenia, na moje názory. A výsledok??? brali jedného a ja som skončila predposledná 😀 Ako je to možné????Okrem toho som bola asi tri krát ešte čo som neprešla testami a asi dva krát som sa dostala do dalšieho kola - a vzdy som skoncila druha,tretia. Takže vždy je to len o kontaktoch a človek už je vopred vybratý. Chvíľu som verila že sa tam môže človek dostať na základe toho čo vie ale teraz som si istá že z uchádzačov ktorí majú vážny záujem o miesto robia bláznov 😢

kliara
30. mar 2016

@laurita22 - je to možné tak, ako tu už bolo písané, že na úradoch práce je vždy už dopredu jasné, kto danú pozíciu dostane a pohovory sú len fraškou. Zamestnajú ľudí, ktorí tam už robili aj predtým buď na tej istej pozícii alebo na inej. Čiže v skutočnosti nikoho iného nevezmú a ani tam nie sú žiadne voľné miesta. Len majú zo zákona povinnosť vypisovať na niektoré pozície výberové konanie vždy po uplynutí niekoľkých rokov. Ale tie miesta nie sú voľné, sú obsadené a vždy na nich ostanú ľudia, ktorí tam pracovali doteraz. Taká je realita.

laurita22
30. mar 2016

No ja som v kútiku duše dúfala že občas zoberú aj niekoho zvonka-raz som sa tam zoznámila s jednou čo sa vraj otvorene spýtala riaditeľa úradu či je vôbec možné sa tam dostať bez známosti a vraj jej odpovedal že áno-vraj si pamätajú tváre a ľudí a pokiaľ má niekto záujem a je tam často tak vraj ho zoberú - samozrejme ak prejde testami - no ja mám pocit že čím častejšie som tam tak tým sa umiestnim na horšom mieste 🙂 a to si ma už pamätajú 🙂 takže záver? je to nereálne sa tam dostať ☹

jazminn
5. jan 2017

idem na výberové konanie na štátnozamestnanecké miesto na policii. Prosím Vás, aké tam dávajú otázky? alebo aké máte skúsennosti s takýmto osobným pohovorom s členmi výberovej komisie?

lauritta86
11. apr 2017

@laurita22
ja sa tiež chystám a počula som, že vraj je málo ludí čo to chcú robiť za ten plat tak neviem. Po týchto odpovediach sa mi zdá aj strata času sa učiť tie zákony ... :(

marsmykkok
13. apr 2017

hm, ja som bola dávnejšie vo Zvolene na pohovore LEN na absolventskú prax, bola nás tam viac, dosť takých čo mali strednú administratívny alebo sociálny smer, nakoniec tam praxoval chalan, čo má technickú školu a samozrejme aká náhodička-príbuzný niekoho z pracovníkov. Podľa mňa je to jedna banda, ťažko pustí medzi seba niekoho, koho nepoznajú.

svetkaadamko
13. apr 2017

@marsmykkok na absolventskú prax sa predsa nerobí pohovor, pokiaľ viem.

marsmykkok
13. apr 2017

@svetkaadamko robí, záleží od zamestnávateľa, niekde je to tak že zoberú prvého vhodného-čo sa prihlási sám alebo čo im odporučí úrad práce, ale niekde je to tak že majú viac kandidátov a vyberajú z nich, nás tam bolo asi 10...

jana1202
3. jún 2017

@emka13 ahoj,prosim ta,ktore zakony si sa presne ucila na pohovor,mozes mi poradit,kde by som to nasla na internete a co presne sa mam naucit,dakujem

jana1202
11. jún 2017

@lauritta86 ahoj,bola si na tom pohovore na UPSVAR?

kitty2803
22. nov 2017

Ahojte vedeli by ste mi poradit? V pondelok som pozvana na vyberove konanie na urad prace..v liste je napisane ze vyberove konanie sa uskutocni formou osobneho pohovoru pred vyberovou komisiou, ktotou sa overia schopnosti a odborne znalosti uchadzaca
Co si mam pod tym predstavit? Co by sa mohli pytat..kedze nemam vzdelanie v oblasti socialnej prace budem si musiet predtudovat zakony...ide o pracovne miesto odborny poradca pre dlhodobo nezamestanych dakujem za kazdu radu

kitty2803
22. nov 2017

@ lalinko2010 nevies prosim poradit?

kitty2803
22. nov 2017

@lalinko2010 nevies prosim poradit?

lalinko2010
22. nov 2017

@kitty2803
ahoj, pozri si zákon o službách zamestnanosti 5/2004 + konečné znenie zákona. je to len osobný pohovor alebo aj test? ale ak je tam len formou osobného pohovoru tak podľa všetkého bez testu, ono čo to zo zákona ale môže to byť aj formou pohovoru ako by si riešila a postupovala pri ucházdačoch o zamestnanie ale teraz kolegyňa vravela že to bol pohovor a otázky zákony - 05/2004 a 417/2013 to je hmotná núdza a ak sú "zákerní" tak dajú aj sumy dávok.

kitty2803
22. nov 2017

@lalinko2010 no budem si to musiet vsetko prestudovat..uprimne som nemyslela ze by mohol byt pohovor vedeny takou odbornou formou..co sa tyka zakonou, pre mna je to uplne cudzie kedze mam vysokoskolske vzdelanie skor v oblasti chemie a agrobiologie takze neviem do coho idem..vyhovoval by mi hlavne pracovny cas kedze mam dieta v skolke, a na urade prace mi robi bratranec ktory mi dal info o vyberovom konani..takze mozem zacat studovat zakony..aj ked do pondelku asi vela nestihnem.
Mal by to byt ale len pohovor nie test

lalinko2010
22. nov 2017

@kitty2803 ak je to pohovor, tak je to lepšie lebo testy sú zákerné. a ešte si pozri zákon o správnom konaní 71/1967 on má všelijaké novely ale tam len lehoty. ona aby si vedela odpovedať nie presne ale stačí prehľad.
ale pokiaľ budeš sama na výberovom konaní, tak je to + ale najlepšie by bolo zistiť či niekto nemá tlačenku, skús cez bratranca, či nevie zistiť.

kitty2803
22. nov 2017

@lalinko2010 dakujem skusim si to vsetko popozerat, asi toho bude dost a zrejme aj praca na urade prace nieje lahka, v pondelok dam vediet ako som dopadla 😊 este raz dakujem

lalinko2010
22. nov 2017

@kitty2803 ono to nie je zlá robota, len je nátlak na kolegyne čo mám, my máme v pohode oddelenie ale zamestnanosť je niečo iné, ale dá sa to.
pracovná doba je fajn, od 8mej do 14tej-15tej-17tej ale v pohode sa dá.
ja som na upsvar cca 13 rokov.

kitty2803
22. nov 2017

@lalinko2010 napisem ti ip ak mozem

lalinko2010
23. nov 2017

@kitty2803 hoci kedy, rada odpoviem. - už som odpísala, ale nie cez ip, nefunguje mi ip.