Pohovor - recepčná do hotela

lylkatomaskova
24. aug 2016

Ahojte všetci.Zajtra ma čaká pohovor, na pozícii recepčnej do 4hviezdičkového hotela.Som po materskej, tak to bude fuška🙂Prosím o každú dobrú radu,čomu sa vyvarovať ,načo si dať pozor skrátka všetko okolo takého pohovoru.Každá rada mi pomože...Budem Vám nesmierne vďačná žienky!

lutomm
25. aug 2016

@lylkatomaskova vždy je lepšie menej ako viac, buď príjemná nie výstredná a osobne ti držím palce🙂 Buď taká aká si, nehraj sa na niečo čo nie si a ak má byť tá pozícia tvoja tak bude🙂

vanesanova
25. aug 2016

@lylkatomaskova podla bontonu musis mat silonky a silonky v otvorenej spicke su total faux pas!radsej urcite ten vyssi podpatok zena vzdy vyzera dobre v satach a lodickach a krasne to predlzuje nohy a oni si to urcite budu vsimat kedze budes reprezentovat hotel.

piacere
25. aug 2016

Osobne by som až tak na takých prkotinách ako topánky nebazírovala... samozrejme nemôžeš prísť v rifliach a teniskách, musíš nejako vyzerať, hlavne ak sa hlásiš na pozíciu, kde aj reprezentuješ daný hotel, lebo si "prvým kontaktom" hotela so zákazníkom, ale či je opätok vysoký, nízky, otvorená špička, zatvorená je podľa mňa na 99% jedno 🙂
Obleč sa elegantne, nie výstredne, učeš a nalíč sa rovnako decentne, vystupuj milo, sebavedomo, ale nie drzo... dôležitejšie je vedieť reagovať na otázky.
Ja som bola na jednom pohovore, ktorý bol skupinový, prišla tam pani ako z babičkinej krabičky oblečená, ale odpoveďami nás všetkých prevalcovala, som si istá, že vybrali ju a osobne si myslím, že sa na danú pozíciu aj najviac hodila - bola skvelá.
Alebo som bola na pohovore, síce na miesto mzdovej účtovníčky, teda ja som nepotrebovala nejako extra prezentovať (samozrejme som prišla oblečená elegantne).. ale chcem povedať, že doma som tiež "stresovala", čo si obliecť (bol to môj prvý pohovor po 6tich rokoch MD) a potenciálna nadriadená (vedúca pobočky) ma privítala na pohovore v jednom ošarpanej mikine (ktorú by som ja nosila už len do záhrady), rifliach a hrubej šatke v krku 😀 skoro som spadla z nôh....

eeffka
25. aug 2016

@lylkatomaskova
na recepnu v 4* hotely treba byt mila, komunikativna nie vsak vtierava a decentna hlavne v spravani. nesmiat sa nevhodne,nestresovat, nebyt zmalovana a prevonavkovana, byt upravena.
co zatial tak tu z teba vnimam tak mas dost afektovany pisomny prejaaaaaaaaaaav vsakzeeeeeeee 😀, ak to robis aj nazivo tak s tym prestan.
jazyk na recepcii je nutnost an urovni komunikacie, nie ze sa ucim, takze ak nevies komunikovat daleko nezajdes, skoly nikoho nezaujimaju potrebuju osobu ktora vybavi zahranicneho zakaznika
taktiez treba mat prehlad o meste, kde su ake restauracie, pamiatky, ako riesit problemy, proste byt zena do zivota, ludia sa obracaju na recepciu so vsetkym moznym, byt samostatna a vediet si poradit s kazdym problemom.

shmoulinka
25. aug 2016

Oblecenie decentne,vystupovanie sebavedome a co najlepsie odprezentovat svoje predpoklady a skusenosti.A hlavne neodvolavat sa na pripadne nevedomosti,ze viete materska 6 rokov...A pod..

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@vanesanova Aj ja si myslím radšej takto a rozpustené vlasy či zopnuté ?

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@piacere 🙂)))))) juj tak aspoň bola sranda

shmoulinka
25. aug 2016

Za posledneho pol roka som bola asi na 4 pohovoroch,uprimne do cv si matersku nepisem,a to ze som uz 4 roky doma som povedala vzdy az na konci ked sa riesilo kedy mozem nastupit,a uprimne vzdy pozerali ako puci :D drzim palce!

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@eeffka uff ďakujem dúfam,ze nie som preafektovana by ma kleplo🙂) Ale dám si na všetko pozor čo si napísala ďakujem

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@shmoulinka Ďakujem veľmi po ekne keď už nič inéme aspoň skúsenosť ...do CV ani ja nepisem materskú pre istotu 🙂)

piacere
25. aug 2016

@shmoulinka ako sa to dá v životopise obísť? veď by som tam mala hluché obdobie 6tich rokov...

shmoulinka
25. aug 2016

Ja som stale zamestnana ,takže mam od 2011 do sucasnosti firma xy

vanesanova
25. aug 2016

@lylkatomaskova uz som pisala urcite zapnute!jednoduchy drdol alebo zopnute do stipca-nenapadneho samozrejme nie kikiriki a zeleny modry alebo ruzovy jednoducho aby ladil s vlasmi ty mas cierne tak cierny. Podla bontonu by si mala mat uces a rozpustene vlasy nie su uces!

piacere
25. aug 2016

@shmoulinka veď áno, aj ja, ale zase sa nemôžem tváriť, že mám napr. 8 rokov praxe na tej a tej pozícii, keď mám reálne len 2 😅

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@vanesanova Áno ďakujem veľmi pekne

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

A ak sa má opýtajú na plát koľko pýtať netto

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

Až kým silnými stránkami by mala disponovať -recepčná čo je najdôležitejšie.

plysaky
25. aug 2016

robila som v niekoľkých hoteloch v KE.. a som rada, že tam už nerobím :D Ale to je môj názor, ja som tam robila dlho, zrejme som už vyhorela. Ale to píšem iba preto, aby si vedela, že opisujem moje reálne skúsenosti z hotelových pohovorov. Šaty fajn, na fotke vyzeráš reprezentatívne, takže s výzorom by si nemala mať problém. Čo ich určite bude zaujímať, je Tvoja úroveň AJ. Môžu s Tebou prebehnúť pár viet po anglicky.. ja som niekde mala rozhovor a niekde som prekladala vety na papieri do AJ. Do KE chodí do 4 hviezdičkových hotelov na 70 - 80 percent obchodná klientela, viac ako 50 percent sú zahraniční, takže keď nevieš komunikovať po AJ plynule minimálne o počasí, tak si neškrtneš. Ale zas niektoré kolegyne dosť koktali.. Či sa chystám na materskú, či som vydatá atď... - jasné, že by sa nemali pýtať, ale pýtajú sa. V Golden Royali sa ma dokonca pýtali, čo robia moji rodičia!!! WTF? Potom či si uvedomuješ, že tam budú 12stky / možno 8čky/, víkendy, nočné, sviatky - si dostatočne flexibilná? A potom sa Ťa môžu pýtať, čo budeš robiť, keď sa bude hosť sťažovať, že má neupratanú/špinavú izbu? Keď príde hosť s rezerváciu, a ty tú rezerváciu nemáš evidovanú v systéme a máš obsadený celý hotel? A samozrejme, či vieš komunikovať na úrovni, či si milá a priateľská a reaguješ primerane, lebo hosť sa ráno zle vyspal (rušil ho hluk zo svadby alebo čokoľvek...) či nepáči sa mu izba (lebo okno smeruje na ulicu) a kričí na Teba... A ty sa musíš stále usmievať a vyriešiť to promptne, lebo robíš v 4 hviezdičkovom hoteli a hosť očakáva nadštandard🙂 Držím palce, nech Ti to vyjde, keď tú prácu reálne chceš!!

shmoulinka
25. aug 2016

@piacere po 4.6 rokoch na materskej je v prvom rade dolezite sa na pohovor dostat,uviest ze od toho a toho roku pracujes tam a tam nie je klamstvo,vsetko ostatne je uz v tvojich rukách na pohovore,na jednom som sa dostal a do 3 kola a nechceli verit,ze som 4 roky doma a hlavne to nebrali ako problem...ked sa chce vsetko sa da...napisat si cierne na bielom ze si 6 rokov doma,ak pracovný pomer nie je ukonceny je podľa mna dobrovoľná ,,sebevrazda,, v realii slov. Zamestnávateľov,cest výnimkám...

piacere
25. aug 2016

@shmoulinka jasné, chápem, ale teraz si predstav... napíšem v životopise, že od r. 2010 doteraz pracujem v tej a tej firme na pozícii obchodného referenta (teda zamlčím materskú). Prídem na pohovor, pánko oproti mne nasadí okuliare, pozrie do životopisu a zaklincuje ma do stoličky prvou otázkou: takže pani XY, máte 6 rokov prax na pozícii xy, áno? A som odpísaná 😅 Mňa by to nevinné "klamstvo" zabilo a bolo by to na mne vidno od prvej sekundy.... a od otvorenia dverí by som čakala podpásovku, ktorá to na mňa hneď prezradí... nevedela by som potom z toho dôstojne vykľučkovať, pretože nikdy nevieš, ako ten človek oproti zareaguje... že prečo to tajíš... a reálne ti to možno ešte viac ublíži ako pomôže... ale som mimo témy úplne... radšej končím 😀

shmoulinka
25. aug 2016

@piacere nikto ti nekaze klamat alebo zamlciavat,skús sa poradit s nejako personalistkou ci headhunterkou. Ide o to eliminovat pripadnu diskriminaciu privybere na pohovor (ako matka 2 deti mas v ociach personalistu potencialne minusy,strata prac.návykov,ochorenia deti...) a zivotopisov dostavaju kvanta,musis zaujat abY si sa vobecdostala na pohovor a myslim,ze 6r materskej asi ten svetly bod nebude,opravte ma ak sa mýlim. A na pohovore sa aj materská uz da krasne odkomunikovat a pozitivne predat kludne od zaciatku rozhovoru.zelam vela stastia.

shmoulinka
25. aug 2016

@piacere plus presne co som hovorila zakladatelke v prvom mojom prispevku,nemozes povazovat rozhovor o materskej za podpasovku ani zvaľovať pripadne nedokonalosti na to..
Ver mi zdravo sebavedoma a hrda MAMA moze dostať kludne aj lepsiu pracu ako pred materskou.pekny den želám

vanesanova
25. aug 2016

teraz som tu akurat mala na pohovore take pekne mlade dievca-prvy dojem super druhy passss-hrozne ticha skoro ju nebolo ani pocut hanbliva a potom zabila>a nebudem sa tu nudit?bolo proste vidno ze nie je komunikativna taka zaspata princezna ta by nepredala ani slanu vodu...dalsia ma odradila tym ze furt kydala na svoju staru robotu a zamestnavatela a dalsia mi povedala ze je super ze by nemusela rano vstavat a chodila by na desiatu...no to asi nebude pohodlna pani co?ta si robotu asi vazit nebude a ani od roboty sa neprethne...takze to su moje dojmy z opacnej strany.

waitinka7
25. aug 2016

@lylkatomaskova Lodicky sú podľa mňa fajn, neviem, prečo by si ich mala mať na nižšom....

koralinka
25. aug 2016

@lylkatomaskova ja som bola prsne v týchto šatach na prvom pohovore po materskej a vzali ma :D bola to práca kde som doteraz mala najväčšiu mzdu a najmenej práce :D

tak neboj, ked budeš mať tieto šaty - tak to das :D 😀 😉

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@vanesanova Ďakujem pekne aj to som sa potrebovala dozvedieť

waitinka7
25. aug 2016

Ináč mňa by celkom zaujímalo, koľko ponúkajú v takom 4hviezdičkovom hoteli plat, človek sa "nastájluje" a pripraví ako zahraničná hviezda a nakoniec ponúknu 400 Eur....lebo nároky niektorých zamestnávateľov sú nenormálne....už som videla, že zamestnávateľ žiada pri ponuke práce upratovačky fotku tváre a celej postavy....však čo hľadá - upratovačku modelku? Ale to snáď nie je tento prípad...

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@plysaky Ďakujem pekne za Tvoj príspevok ..no nie je to po ahka práca si si asi zažila svoje...A ako mám reagovať vlastne čo je dobrá odpoveď ak sa má sa pýtajú čo s nespokojným hosťom ?

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@waitinka7 Veď to ja sa tu chystám od včerajška 🙂

piacere
25. aug 2016

@lylkatomaskova ale na to si musíš vedieť ty sama odpovedať... pokiaľ to nevieš, tak by si možno ani reálne nevedela správne reagovať.
Ja som bola napr. na pohovor na pedagogickú vychávateľku do detského domova... a ako súčasť pohovoru nám dali na papieri napísanú modelovú situáciu - problém s pubertiačkou v DD a mali sme odprezentovať, ako by sme danú situáciu riešili.... mnohé sme nevedeli - ani ja... a vlastne až pri tejto poslednej úlohe som si uvedomila, že to nie je práca pre mňa, že by som nevedela reagovať pri takýchto krízových situáciách, ktoré sú v DD určite ako na bežiacom páse a bolo by to pre mňa trápenie....