Pohovor v banke

zuzanat
2. jún 2013

Ahojte, chcela by som vas poprosit o pomoc, najma tie, ktore pracujete v banke. Bola som pohovore v jednej banke, postupila som do druheho kola, z coho mam velku radost. Pan riaditel mi povedal, ze na pohovore budeme skusat modelove situacie..aby som si pozrela produkty banky. Chcu vediet, ako viem predat produkty. uz sme to skusali aj na prvom pohovore, ale prosim vas o rady, ako napr. odlahcit situaciu, ked pride nejaky klient s jednoduchou transakciou a ja sa chcem dozvediet nieco o jeho situacii, aby som vedela co mu ponuknut... Je to pre mna velmi dolezite, pracu si hladam uz skoro rok, preto proste musim uspiet 🙂 Vopred dakujem za kazdy jeden nazor 🙂

cenculinka
28. jún 2013

@zuzanat podla mna nie je dolezite,aby si vedela na pohovore parametre produktu, na to budes mat skolenia, ak ta prijmu.hlavne je, aby si vedela s klientom rozpravat. zalezi asi aj od banky, kam ides. ja tiez pracujem v banke a na pohovore som si vymyslala produkty,resp. akoby riesenia pre klienta. hlavne ze videli ze viem s ludmi rozpravat. tazko moja radit,kazdy klient je iny, nevies akeho ti zahraju,ci mladych ludi z podnajmu, kde je jasne ze sleduje ako z nich vytiahnes kde chcubyvat a bla bla bla alebo ta potrapia ufrflanym podnikatelom, co vklada na pokladni o 5 minut zaverecna trzbu a bude na teba vrieskat 😀 hlavu hore, hlavne sebavedomo,ale nie drzo! vela vela sa pytaj, ale hlavne pocuvaj co odpoveda, oni ti sami budu podhadzovat nejake "zachytne" slamky, ze ci si to vsimnes a ci ich pocuvas. pytaj sa aj na rodinu, kde ma manzelka ucet a tak. a potvrd casto to, co ti klient povedal🙂 ( to pri ufrflanom klientovi:ano,chapem vas, mate pravdu, skusme sa na to pozriet z ineho uhla a pod.,co by sme mohli spravit viac pre vase pohodlie a pod🙂) praca v banke je podlamna krasna, ale musis mat obchodnickeho ducha a srat na plany,pozerat sa na klienta.vtedy sa ten plan plni sam, lebo dostavas od klientov kopu odporucani a mas sufliky plne bombonier 😀 drzim ti velmi palce 🙂

careamell
28. jún 2013

Kočky ti napísali asi všetko, ešte jedna rada odo mňa, ak budeš mať modelovú situáciu, nepýtaj sa záporom. Napr. ,,Nechceli by ste si začať odkladať peniaze? ,,Nemáte chvíľu čas, ukázala by som Vám, aké máte možnosti napr. prefinancovania úveru" . V ľuďoch to evokuje automaticky odpoveď ,,nie". Veľa šťastia. 🙂

zuzanat
autor
30. jún 2013

ahojte, dakujem za reakcie...nakoniec som absolvovala tri kola pohovorov a vo strvtok mi volaliu, ze vybrali niekoho s praxou. takze som dost sklamana, na co ma teda posuvali do dalsich kol, ked aj tak chceli cloveka s praxou??? a ide mi na nervy, ako vsade vyzaduju prax! Kde ju mam ziskat, ked mi nikto neda sancu??!! 😢

kikatko
27. júl 2013

@zuzanat tak to si na tom ešte dobre- mna vybrali, riaditelka mi pogratulovala že za od 15. -teho vidime, personalne vypisalo papiere a potom nič. po mesiaci mojích nahananí a bombardovania otázkami čo sa deje- prišiel suchý mail že vybrali niekoho iného 😝

macka111
17. sep 2013

@weverka11 ahoj mozem sa opytat v ktorej banke pracujes? ak to nie je tajne

macka111
17. sep 2013

@weverka11 a tiez o com je mobilny bankar? ja som pracovala vo VUB pred materskou a skoncila som tam kvoli kolektivu alebo presne povedane kvoli diktatorke co bola nado mnou...ale inak nebola to zla praca...

argyro
17. sep 2013

@zuzanat ach, to mi je luto. Ale ber to tak, že máš skusenosť do života.

No a zaujímavé čítanie, prešla som síce len prvých pár príspevkov, ale mám dosť. Pýtať sa klienta prečo prišiel doobeda, či má dovolenku, či má poriešené bývanie a v akom časovom horizonte ho chce riešiť, aký má príjem.. zneužívať údaje z pohybov na účte (platba za podnájom, rodičovský príspevok, atd.) na odhadnutie aký typ produktu by mohol potrebovať...
fuj, nemohla by som to robiť 😖
A za seba poviem, že ked na mna v banke idu co i len s jednou takouto otazkou tak po mojej odpovedi je už až po ukončenie transakcie ticho. Je maximalne drze pytat sa cudzieho človeka na taketo osobne veci.

danim
17. sep 2013

@argyro ked sa ta clovek na ulici opyta na prijem.. ano je to drze.. ber to tak, ako ked sa ta gynekolog pocas tvojej navstevy pyta na info s touto temou spolocne.. , tak sa ta aj pracovnik banky pyta otazky ohladom financii ( si v banke..- v diskretnom priestore - na inom mieste uz by to bolo nevhodne samozrejme ). samozrejme vsetko ma svoju mieru... 😉 a aj potrebny sposob komunikacie...

kazdy je odbornik - teda mal by byt- v svojom povolani... dobry bankar vie klientovi velmi dobre poradit a usetrit / zhodnotit mu peniaze ( vela ludi je ozaj financne negramotnych a potrebuju taku pomoc... lebo si nedokazu usetrit ani na lieky napr , nerozmyslaju ani na krok dopredu financne- co je zle.. )

argyro
17. sep 2013

@danim ano ale idealne by bolo nechať na tych ludi aby prišli so ziadostou o pomoc a nie davat im nevyziadane rady a co si budeme nahovorat, tu ide o predaj a nie o charitu, ze ano.. a nie, nerozlisujem medzi tym ked sa ma to spyta niekto na ulici a ked sa ma to spyta bankar.. ale podla mna sa na to bankar aj tak pytat nemusi, lebo to vidi na mojom ucte 😝

danim
17. sep 2013

@argyro ak ti do tej banky nechodi prijem, tak to nevidi.. vela ludi ma ucet aj vo viacerych bankach..

vela ludi nepride so ziadostou o pomoc, lebo o banke vie len to, ze tam chodi platit najomne napr.. a ostatne seky stoji v rade na poste a nadava, ze je tam vela ludi a plati za to poplatky.. dobry bankar sa s nim o tom porozprava a nastavi mu na vsetky tieto seky inkaso z uctu a sms- aby mu o tom chodili info, aby mal prehlad a klient ma o tieto mesacne starosti v tomto smere menej ( nemusi na to vobec mysliet, platit poplatky navyse a stat v rade.. )- a by si sa divila koooolko ludi ( aj vzdelanych ) ani nevie, ze je to take easy... a o to ide.. chapes ?
jasne, ze aj o biznis.. bankovnictvo je podnikanie ako kazde ine- len s peniazmi..

andreah25
17. sep 2013

Ahoj @macka111, weverka11 pracuje vo VUB a je to moja šéfka 😀.
Práca mobilného bankára spočíva v tom, že nesedím na pobočke za prepážkou, ale si klientovi k dispozícii v podstate kedykoľvek a kdekoľvek a svoju pracovnú dobu si určuješ sama. Stretnutie s klientom riešiť na pobočke, alebo kdekoľvek mimo pobočky, alebo u klienta doma. Vieš mu riešiť takmer všetky produkty banky, nemáš plány, riešiš to, čo klient skutočne chce a potrebuje.

andreah25
17. sep 2013

@argyro Možno Ty si človek, ktorý keď potrebuje pomoc, tak sa spýta alebo ju vyhľadá.
Je však oveľa väčšie množstvo ľudí, ktorí neprídu vopred nič riešiť, na nič sa neprídu pýtať - veď oni to všetko vedia - no a prídu vtedy, keď už je neskoro a už ani najlepší bankár im nepomôže....

macka111
17. sep 2013

@andreah25 ahoj dakujem za odpoved ako sa k tej praci mozem dostat? A este jedna otazka ako ziskavas klientov sama?diky
.

argyro
17. sep 2013

@danim no tak to som netušila, že ľudia nevedia o tom, že nemusia stáť každý mesiac so šekom v ruke. akože trvalý príkaz tu máme dosť dlho, nie? aj internetbanking.. ok, to beriem, že poradiť takymto trdlam treba.

danim
18. sep 2013

@argyro no je to tak... hotova pohroma..ozaj.. kym clovek nerobi s ludmi, ma o nich taku vyssiu mienku 😀 😀 😉 v praxi sa nestiha divit ☹ ale existuju aj klienti financne gramotnejsi nastastie... 🙂

weverka11
19. sep 2013

@macka111 ahoj 🙂 No Andrejka ma uz predstavila :D... K takejto praci sa vieš dostať tak, že pojdeš na vyberove konanie 🙂 Neviem odkial si, ale ja som teamleader pre TT Kraj, ak by si bola z iného tak ťa nakontaktujem na prisluchajúceho teamleadra 🙂

macka111
19. sep 2013

No ja som z Trencina... odtial nepoznas kompetentneho teamleader? Dskujem

pufy125
19. sep 2013

weverka11 robia túto prácu aj chlapi ? :D. Popravde som si chcel dať žiadosť do bánk na pozíciu poradca klienta ale ako čítam skúsenosti tak sa mi to nepozdáva :D práca v teréne by mi vyhovovala, lenže nemám žiadnu prax 😒

dokonalepremeny
24. sep 2013

Ahojte 🙂
Chcem sa spýtať či niekto z Vás robil v banke operátorku call centra?
Za info vo pred všetkým ďakujem.

peta7711
3. okt 2013

@caspino
ahojte,ja by som sa rada dostala do banky,je to moj ciel uz dlhsi cas.v pondelok idem na pohovor do banky a mam si zo sebou priniest pisacie potreby.poradite mi prosim ako to tam asi tak bude prebiehat?velka vdaka 🙂

levica313
15. nov 2013

Ahojte, pracujem v banke 8 rokov ako klientsky poradca.Pracujem s mesačným plánom t.zn.môj mesačný plán sa skladá z 9 produktov a od plnení týchto 9 produktov závisí moja výplata.5 rokov som bola top predajca v tejto banke.Mám 44 rokov naozaj s výbornými komunikačnými a predajnými zručnosťami.Ale už nevládzem..nevládzem počítať dni do konca mesiaca koľko dní ti ostáva z ktorého produktu ti koľko chýba a keď máš aj 8 produktov splnených a 9.ty produkt sa ti nepodaril tvoja provízia v suchu.Neustále zapisovanie tabuliek obvolávanie klientov a pritom hala plná klientov celý deň...vždy som sa snažila aj plnila.moje posledné dva mesiace však sú slabé..a už sa nedarí,už som unavená z ľudí.chcem odísť, stačilo.keďže táto práca ma baví chcela by som naďalej pracovať v banke ale už nie ako otrok od nevidím do nevidím ale buď ako osobný bankár alebo mobilný bankár.myslím si že mám na viac.ak by mal niekto pre mňa zaujímavú ponuku,prosím dajte mi vedieť.som z okr.GA, pracujem v DS.

milyvamp
7. mar 2014

@monciky ahoj ako si dala vypoved... ja som v skusobnej a sice kolektiv sa zda byt zatial ok- No samotna praca a to vsetko okolo- nooo radsej chcem odist skor ako ma to ustve, normalne mi byva zle ked mam ist do prace. A to nove skolenie - samostudium rovna sa nulovy sukromny zivot. 🤐

monciky
8. mar 2014

@milyvamp
ahoj, ak si v skusobnej, normalne pisomne podaj vypoved svojmu nadriadenemu, nemusis udat dovod a hotovo, na nete je plno vzorov vypovede v skusobnej dobe....,
ja som bola minuly tyzden na byvalom pracovisku ako klient a ked som videla pana riaditela, tak sa mi dvihal tlak🙂 spomienky su stale cerstve...
drzim Ti palce a mrzi ma, ze sa potvrdzuju nase slova...

li_la
20. mar 2014

No práve som absolvovala takýto pohovor. Ráno som si čítala toto fórum a išla som tam v pohode... No teraz mám nejaké divné pocity. 😀 Teda počas "scénok" mi nenahrávali vôbec a vykreslili mi to tak, že by som sa hádam musela vzdať svojho osobného života 😀 Neviem, čo si o tom myslieť, táto práca by ma bavila, mám aj skúsenosti s predávaním produktov a služieb, nebojím sa komunikácie s ľuďmi, ale zdá sa mi divné, že chcú od človeka, aby poznal produkty, aj keď ho potom budú školiť.

chyacint88
25. mar 2014

@li_la Ahoj 🙂 môžem sa spýtať, že či si náhodou nie v Leviciach bola na pohovore? 🙂

janinulka
13. apr 2014

@zuzanat presne ta ta prax aprosim vasmate niektora skusenost aku skolu vyzaduju staci im maturita teda stredoskolske alebo musi byt obchodna akademia mne povedali v banke ze ci nechcem u nich pracovat nakolko mam obchodneho ducha pobocky to videla ak som ziadala o hypoteku

mark136
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikus1988
19. dec 2014

kočky poradte mi co mam napisat ked chcu v dotazniku odomna ze preco chcem pracovat vo VUB banke dakujem

dada1212
19. dec 2014

@nikus1988 a na akú pozíciu sa hlásiš? ak máš nejaké vzdelanie alebo kurzy s bankovníctvom alebo financiami, spomenula by som že si to vyštudovala a zaujíma ťa to, ak budeš klientsky pracovník tak možno skús niečo aj o tom že si komunikatívna atd, prípadne skús aj nejaké pozitíva priamo tej banky aby to nevyzeralo že chceš pracovať hocikde, je to veľká banka, má veľa produktov, tak možno by som spomenula aj to.

evabb35
19. dec 2014

@nikus1988 ja by som niečo v tom zmysle,že VÚB je stabilita na bankovom trhu a ponukou produktov obstojí v konkurenčnom prostredí,aké zaujímavé produkty ponúka...nastudovala by som si históriu a produkty...A niečo z toho tam rozpisala.