Práca na home office

lulula1990
11. aug 2022

Ahojte, možno mi poradíte tie, čo ste boli v podobnej situácii. Mám dve deti a potrebujem sa zamestnať na úplný/čiastočný home-office. Prácu na PC ovládam, pred MD som robila manažérsku pozíciu spojenú aj s náborom nových zamestnancov. Muž je pracovne vyťažený, čiže s deťmi mi nepomôže. Bola som na dvoch pohovoroch, ani na jednom mi nechceli posunúť pracovnú dobu. Začínam byť zúfalá - všade samé ponuky poisťovacích poradcov alebo call centrum kde musíte zase niečo predávať. Jazyky mám anglický, nemecký, ale roky som nehovorila a stále sa učím. Písomná komunikácia v cudzích jazykoch by ušla, ale pri ústnej mám hrozný stres. Počas RD som robila aj autorku odborných textov, seminárok a pod., ale je to skôr privyrobenie ako hlavný príjem. Takýto typ práce mi ale extrémne vyhovoval a dokazala som ho skĺbiť aj popri detoch, preto hľadám hlavne home-office. Myslíte že mám poslať ponuky aj firmám ktoré aktualne nehľadajú zamestnancov ?

evica17
11. aug 2022

@lulula1990 ja som poslala jednej čo nehľadala a pracujem tam už 4 roky 🙂 nič nestratis iba získaš ak pošleš.

lulula1990
autor
11. aug 2022

@evica17 no poslala som dvom zatiaľ a nič, uvidíme.

evica17
11. aug 2022

@lulula1990 uvidíš,posielaj aj tým kde hľadajú.
Ak máš čím zaujať, že vieš veci,máš skúsenosti a tak, tak to je fajn, prácu nájdeš

engynka
12. aug 2022

Skusila by som korporaty. Napr u nas sice inzerujeme pracu ako office ale aj tak sme vsetci na HO a ked je pottebne idem do officu samozrejme. Ale teda viac casu som na HO.
Co viem viac korporatov zostalo uz na HO len to nemusia mat uvedene priamo v ponuke ze 100%HO

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikusjk
12. aug 2022

@lulula1990 urcite si popozeraj spolocnosti typu Dell, Swiss Re, IBM a podobne, myslim, ze na vychode su aj ine, T-systems a AT&T tusim, niektore ponukaju aj pracu na uplny home office, niektore na ciastocny. Nieco ine moze byt v inzerate a ine sa mozes dozvediet na pohovore, mozno po zaskoleni a skus. dobe ponukaju viac home officu, to su uz veci, ktore vzdy zvazi manazer, ktory obsadzuje poziciu az na pohovore na zaklade dojmu a kvalit uchadzaca. A hlavne sa neboj komunikovat v AJ. Rozpravaj, ked treba, i ked s chybami, ale rozpravaj, je normalne, ak si par rokov na MD nepouzivala jazdyk, ze z toho trochu vypadnes, ale snaha sa velmi ceni a pri dennej komunikacii do toho velmi rychlo vhupnes ;) drzim palce!

ivusik8888
12. aug 2022

@ramzes1980 Dobrý deň,ponuka platí len pre autorku,či všeobecne? Vďaka

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik194
12. aug 2022

@ramzes1980 napises mi viac do ip?

ivusik8888
12. aug 2022

@ramzes1980 môžem vedieť viac o tejto ponuke?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
12. aug 2022

@lulula1990 urcite ano,ja som si tak nasla pracu.

lucik194
13. aug 2022

@bilberryday ja som robila v korporate, vsetka komunikacia napr na mojej pozicii bola mailom, nijako inak....

nika2406
13. aug 2022

@ramzes1980 mozem poprosit aj ja viac info do IP? Ďakujem

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucik194
13. aug 2022

@bilberryday nerozumiem preco smutne ? vsetkych partnerov som mala mimo SKK, ine casy, vsetko nahadzane v databaze plus, pisala som maily, citala maily, ..... nevolavala.....

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domi235
13. aug 2022

@lucik194 ake korporaty alebo firmy ponukaju zaskolenie a neskor na HO ? Viete poradit?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
14. aug 2022

@domi235 napr brat pracuje v att a ma 100% ho uz tri roky. Znamy robi v henkli, tiez ma len ho. Zavisi od pozicie, uvadzaju to

domi235
14. aug 2022

@evkamotka pracovala som v oblasti logistiky a chcem sa presmerovat viac na HO, z toho dovodu ze na logistike, ludia mi trosku dozrali nervy…nevravim ze nemam rada ludi rada pomozem a ozvem sa a poradim ale v oblasti logistiky som pocitovala stres, a najma ak nieco meškalo neprislo na cas ludia sa vedia nastvat za meskanie tovaru ale ta nervozita z ludi sa prenasala na mna a to mi vadilo najviac… preto chcem ist do toho HO kde si svoju pracu spravim sama za seba … viem ze stale je clovek napojeny nejak na tim alebo kolegu/ov ale stale lepsie jak byt nejaka spojka medzi firmami…prosim ta opytaj sa brata ci su pozicie kde ak clovek ktori nepracoval v it ma moznost sa dostat na nejaku poziciu… vdaka za radu 🤗

domi235
14. aug 2022

@bilberryday bohuzial nemam, preto sa pytam a hladam a skusam kde zacat a ake su kurzy alebo skolenia spravit

beata_k
14. aug 2022

@lulula1990 Daj si do vyhlavania remote wort. Ide o 100% HO.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domi235
14. aug 2022

@bilberryday v žiadnej praci to nie je med lizať

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucik194
15. aug 2022

@domi235 ja uz x rokov nepracujem v korporate, presla som do samospravy, kde mam ovela vyssi plat (naozaj ovela), robim odbornu pracu a hlavne menej odpracovanych hodin,

co ja viem tak napr. orange stahuje ludi do kanclov, to iste siemens (obe firmy co poznam par ludi to maju 2/3dni, IBM napr. co sa odclenili ti dlho tahali full HO), teraz neviem....

erika1220
15. aug 2022

@lucik194 mozem sa spytat aku mas pracu a ako sa ti podarilo prejst z korporatu do samospravy? Robila si si nejake doplnkove vzdelávanie? Kludne do IP...ja robim v korporate ale najradšej by som sa tam uz nevratila..

lucik194
15. aug 2022

@erika1220 lebo som z odbornej prace presla di korporatu kvoli znalosti jazyka a potom som sa na korporat vyprdla kvoli ponuke prace (po par mesiacoch) a vratila sa do samospravy 😅
ale ja mam taku specificku kombinaciu jazyka a odbornosti

lulula1990
autor
16. aug 2022

@beata_k dávam, viem čo znamená práca z domu a aj anglicky čo to viem, ale ďakujem 😉