Práca školníčku na ZŠ

monulienka242
12. sep 2020

Ahojte, žienky, pracujete niektoré ako školníčky v základnej škole ? Mám ponuku na takéto pracovné miesto na skrátený úväzok, čo všetko táto práca obnáša ... ?

karolinakr
12. sep 2020

Vieš čo, nerobim ale u nas školnik zamykal, odomykal školu, naháňal upratovačky, aby načas skončili pracu a opravoval rozbite pokazene veci, lavice stoličky opravit rozbité okno, volať udržbarov na poruchy.Vyhadzoval staré veci
Keď bola kalamita, odhŕňal sneh a posypával pred školou

lucka_ke
12. sep 2020

aj u nás, školník je hlavne opravár a odhŕňač snehu, to asi nie je pre ženu vhodná náplň práce

karolinakr
12. sep 2020

A ešte neviem čo by si za polovičnu pracovnú dobu stihla
Možno ti daju klúče a budeš na vratnici odomykat a zamykať branu.Lebo za 4 hodiny sa toho veĺa neda stihnut ak škola ma 3 poschodia po 15 tried + kabinety, zborovňa a kumbále.A ešte jedáleň a telocvičňa
Keď sa hajzel pokazi, aj to by si mala opraviť

tanyja
12. sep 2020

keď dostala ponuku na pozíciu školníčka, asi veľmi údržbárske práce robiť nebude, na také práce potom bude údržbár a školníčka bude mať na starosti odomkýnanie / zamkýnanie, prípadne bežné práce, vhodné pre ženu.

evakalna
12. sep 2020

Školník na našej základnej škole musí ihneď opraviť všetko čo je v škole pokazené: vodovodné batérie v triedach a na záchodoch, opravuje záchody keď sa upchajú, opravuje kľučky na dverách a oknách, kosí trávu v celom areáli školy, strihá konáre na stromoch a kríkoch, všetky ťažké konáre dáva na jednu kopu, keď treba niečo zavariť tak zvára zváračkou, ťahá a prenáša všetky ťažké veci v škole napr. regále s učebnicami alebo školské lavice alebo skrine, musí si poradiť s rozbitým oknom alebo dverami...
Takže je toto práca pre teba?

tanyja
12. sep 2020

@monulienka242 na náplň práce je potrebné opýtať sa priamo v škole

richelina
12. sep 2020

@monulienka242 v našej škole školnicka je na vrátnici, kontroluje zapísanie osob, ktoré vchádzajú do školy, k nej chodia deti si napr. prefotit materiály, ak ich učitelia pošlú. Dáva pozor vo vestibule aby žiaci 2.stupna nešli do časti 1. stupňa ak na to nemajú dôvod,atď.

karolinakr
12. sep 2020

@richelina Ja si tiež myslim, že toto bude ono, ale potom je to vratnik- informátor nie školník

evakalna
12. sep 2020

Ešte máme na škole vrátničku, ktorá sedí na vrátnici a rozdáva kľúče od šatní, zamyká šatne, dáva pozor vo vestibule. Zamyká a odomyká hlavný vchod do budovy školy. Keď je vyučovanie, tak vtedy upratuje prízemie: vestibul, schody, chodby a záchody...
Takže neviem, či chceš byť školník alebo vrátnička?

monulienka242
autor
12. sep 2020

@karolinakr
@lucka_ke
@karolinakr
@tanyja
@evakalna
@richelina Ďakujem za odpovede, akú-takú som predstavu o tom čo robí som mala, tiež si myslím, že je to práca vhodná pre chlapa ... len som chcela okrem tohto vedieť či niektorá žena túto pozíciu v pohode reálne aj zvláda ... 🙂 Pekný víkend !

laila22
12. sep 2020

@monulienka242 najlepšie Ti povedia náplň práce v škole, čo Ti prácu ponúka. Nikto na MK nevie aká je Tvoja budúca náplň práce.

tncka
12. sep 2020

@monulienka242 no ja neviem,ale ako zena by som to nedala. U nas je skolnik hlavne udrzbar. Netusim ako opravit zamok na dverach,vymenit,opravit svetlo,zachod trebars alebo odhrnat ten sneh, no hotovo. Ty to budes vediet?Nemyslim si ze potrebuju skolnika na odomykanie dveri trebars a evidencne zalezitosti,toby sa tam viac menej vacsinu dna iba motal. Toto bude nieco narocnejsie. Kolko ponukaju nastupny plat?

tilko
12. sep 2020

@monulienka242 my máme v škole školníčku. Ráno otvára školu a dokonca v šatni dohliada na deti (prvý aj druhý stupeň). Vždy sa jej nahlasujú také tie drobné opravy, prípadne výmena žiarovky, že tečie voda, upchatý záchod, navŕtať niečo do steny (ťažšie opravy či činnosti jej pomáha jej manžel. ale myslím, že to má potom on ako nejakú brigádu)....do veľkej prestávky býva v škole, deti si k nej na vrátnicu chodia po kriedy. Potom odchádza domov. Väčšie opravy vždy rieši nejaká firma a ona im len asistuje. Taktiež má na starosti výzdobu vestibulu, chodí na poštu, na malé nákupy čo treba do školy, maľovala, natierala radiátory...cez prázdniny polievala kvety, kosí trávnik, stará sa o zeleň na školskom pozemku, s VPP pracovníkmi natierali a opravovali oplotenie okolo celého školského areálu, a samozrejme odpratáva sneh a posýpa aby sa nešmýkalo....a keďže som dlhé roky odchádzala s učiteľského zboru takmer posledná, tak viem, že upratuje zborovňu a riaditeľňu...vysáva, vynáša odpadky, umýva umývadlo...

loginexistuje
12. sep 2020

moja mama bola skolnicka odomykas zamykas skolu upratujes riaditelnu a zborovnu riesis nejake pochodzky postu a pod objednavas nejake veci a pod

monulienka242
autor
12. sep 2020

@loginexistuje ďakujem za odpoveď

karolinakr
12. sep 2020

Toto čo tu píšete, asi každa škola ma iny poriadok.Skolnika som v živote nevidela s metlou; na zborovňu a riaditelňu mali vyslovene upratovačku, kt.okrem svojeho uväzku toto robila za par korun navyše
Že všetky opravy robili firmy zvonku - u nas prave všetko robil školnik
Asistovat firmam by si zvladla aj ty. Ale hovorim na polovičny uvazok asi nič nestihneš, to bude skor klučiarka na vratnici
Školnik chodil vždy posledný o 19.00 tam ešte bol.Kde by si na pol uvazku toto stihala??

monulienka242
autor
12. sep 2020

@karolinakr aj ja mám takýto názor .... 🙂

thoughtfulweirdo
12. sep 2020

Na ZŠ, kde chodí môj brat, je školník aj skolnicka a každý má inú náplň práce. Ja by som tipla, že to tak bude aj u teba, keď ti ponúkajú skrátený úväzok.