Práca v jednej firme s manželom

27. mar 2022

Ahojte

Zvažujem zmenu práce. Teraz robím v kancelárii za mizerný plat. Nová práca by bola pre mňa zmena aj povýšenie zároveň. Mala by som na starosti cca 20 ľudí-predavaciek/predajcov. Pred materskou som už robila vedúcu ale len 3 predavačkam.
Zaškolenia sa nebojím, prejdem si všetkým od piky-chvilu budem aj ja predávať aby som vedela o com to je.
Plat budem mat 3x toľko čo doteraz a hlavne nebudem v práci drepet do 17 ale len cca do 15 co mi pomôže viac sa venovať synovi, krúžky, koníčky......ALE.......
Nadriadený mi bude manžel....a mam obavu aby sa nám nenarusil vzťah. Je to dosť stresujúca práca, veľká zodpovednosť aj hmotná aj za ľudí...
Viem co to obnasa, sama som manžela podporovala keď sa rozhodoval pred rokmi ci to vziať. Vypracoval sa, postúpil a teraz by som robila ja to čo on volakedy. Firmu poznám, aj s majiteľmi sa poznám osobne.
Len aby sme si problémy z prace nenosili domov.....
Pracujete niekto takto? Funguje to?

petamich
27. mar 2022

nikdy viac 🙂 sme s manzelom kolegovia a raz v zivote sa nam stalo, ze nas dali na rovnaky projekt a ja som bola projektovy manazer = zodpovedna za budget, deadliny a manzel technicky lead projektu = ten co bol zodpovedny za ludi, aby to dodali a nacas, tak si to vies predstavit, tolko zbytocnych hadok doma aj ked sme si povedali, ze pracu domov netahame a to ja som nemala dosah na jeho plat okrem hodnotenia na pridelenie bonusov
navyse uprimne ja osobne si myslim, ze je neeticke a vo vacsine serioznych firiem aj zakazane, aby manzelia/partneri boli vo vztahu priamy nadriadeny a podriadeny a ver mi vzdy sa najde kolega, ktory ta bude ohovarat, napriek tvojim kvalitam - za mna teda jednoznacne nie 🙂

chelsey987
27. mar 2022

Máme čosi podobné. Obaja robíme v nemocnici. Manžel na sanitke, ja v labáku. Musíš počíta s tým, že problémy budeš nosiť domov a možno sa budete aj hádať. Tomu sa ťažko vyhneš. Môže nastať aj ponorka, keďže budete na jednom pracovisku.

luccija
27. mar 2022

Máš plusy vyšší plat a lepší pracovný čas.
Ďalšie plus je, že muž to robil a vie Ti poradiť.Ci manželia spolu robia či nie aj tak doma preberajú pracu a bude tak ako si zariadite

loginexistuje
27. mar 2022

Nie je to vhodne ak ma byt tvoj priamy nadriadeny je to nevhodne robila som s muzom osem rokov ale nebol moj priamy nadriadeni

panelacikova
27. mar 2022

ja osobne by som rada robila s manželom 🙂

diewcatqoo
27. mar 2022

Nie, nikdy by som nesla s partnerom do vztahu nadriadeny/podriadeny. Kedysi sme s manzelom pracovali v rovnakej firme, ale nie spolu. Keby sme pracovali spolu a este tak, ze by jeden bol nadriadeny druhemu, asi by sme sa pozabijali 🙂

janickacrazy
27. mar 2022

U nás vo firme je toto zakázané, takže za mňa určite nie. Poznám páry, ktoré spolu pracovali a bohužiaľ to nebolo vôbec dobré. Ešte keď v jednej firme a na iných oddeleniach, tak sa to dá. Ale takto spolu a aby ti bol nadriadeny, tak to je cesta do pekla.

nezabudka3391
27. mar 2022

osobne sa neviem vyjadrit ale kamoska tiez to ma tak ze muz je jej sef zatial sa nestazuje uz su spolu minimalne 10 rokov :D tak jeden par to zvlada iny nie je to individualne

54tinka54
27. mar 2022

Neviem či je toto dobrý nápad.. ja osobne by som nechcela s manželom aj pracovať.. bála by som sa ponorky a zbytočných hádok kvôli práci

certi
27. mar 2022

kamoska tak robi, ze riaditel firmy je jej muz a ona uctovnicka...robi iba z domu, aby nemusela byt s nim aj v robote🙂)

lienka.7
27. mar 2022

Nie vi všetkých firmach je možné toto. A uz vobec nie, aby to bol priamy nadriadeny tvoj muz . Teda ak to nie je vaša súkromná firma

janinah
27. mar 2022

Manžel je lekár v súkr. amb. semtam zaskočím za jeho sestričku,ako zamestnanec by som to nerobila ani za nič. Už sme tak raz chvíľu robili na odd. v nemocnici a tiež to nebolo dobré boli sme "ostro sledovaní" .

autor
27. mar 2022

No v práci by sme sa nevideli moc často. Skôr telefonicky by sme počas dňa riešili. On celu pracovnú dobu jazdí autom po predajniach a ja by som tiež ale po iných. Zodpovedal by za mňa ci to robím dobre, ci viem viesť ľudí tak aby plnili ulohy, aby bolo všetko ako má byť.

Mate pravdu, bojím sa trochu aj reči vo firme...ved to miesto by som získala ako keby cez posteľ 😂. Ale kolegov by som mala možno tak 2 a potom len pár zamestnancov na centrále. Ostatní by boli všetci len ti zamestnanci predajni.
A ešte, robila by som to na živnosť nie ako bežný zamestnanec.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mergimar
27. mar 2022

My tak fungujeme od oktobra. Sedime spolu v jednej kancelarii a este k tomu vedla seba. Asi pol metra nas deli. Mm momentalne sa zauca na miesto mojho nadriadeneho, ktory cochvila pojde do dochodku. Nasa praca je timova. Na kazdom jednom projekte robime spolu. Neda sa to obist. U nas sa zatial nic na nasom vztahu nezmenilo. A este vuac nam vyhovuje, pretoze ked o niekom alebo niecom z prace hovorim, uz je v obraze. Ked chcem ostat ja alebo on nadcas, nemusime si nic vysvetlovat. Spolu vstavame(sice to aj predtym) a spolu koncime. Takze pre nas zatial super.

deti95060810
27. mar 2022

moji rodičia pracovali v jednej firme... spolu chodili do práce a aj z práce. dokonca aj na obedy spolu.... každý na inom konci firmy, ani spolu nespolupracovali.... im to vyhovovalo.

gladys_07
27. mar 2022

Ja by som nesla, podla mna je to neeticke. Predstav si ze jeden z tych 20 ludi bude mat s tebou nejaky problem (ci uz objektivny alebo nie), s kym to ma riesit? Kam sa ma ist stazovat? Tvojmu muzovi?
Moja svagrina je veduca predajne, jej zastupkyna - jej dcera. Aj ked na to miesto boli aj lepsi kandidati. Spravili si z toho take svoje kralovstvo a ludia sa ich boja. Plus svagor doma nic ine nepocuva len co sa deje v obchode.

Ak ma muz vyssiu poziciu, predpokladam ze financne ste na tom v pohode. Hladala by som si pracu v inej firme

ledgerka
27. mar 2022

A to ta firma dovoluje nieco take? My robime s muzom v jednej firme ale kazdy v inom teame. U nas je to proti pravidlam aby manzelia robili spolu v jednom teame alebo boli priamo nadriadeny jeden druhemu.

tenty
27. mar 2022

My takto pracujeme. Už skoro 20 rokov. Sme spolu 24/7. Manželia skoro 15 rokov. Je to super. Pomáhame si, radíme si, aj domov si nosíme robotu, lebo v našej robote to inak ani nejde. Sú dni všelijaké, ale 90 % z nich je megasuper. Niekedy je nám aj málo 😊😊😊😊

zuzubb007
27. mar 2022

Urcite by som nerobila s muzom, kazdy ma svoju pracu, svoj klud, keby ho vidim aj v praci asi by mi to slo fajne na nervy

marca12
27. mar 2022

Kvoli platu by som isla a ked to nepojde vzdy mozes odist. Neviem,ake ste typy ludi a ci ste jesitni,hasterivi. Ale nepoznam manzelov,ktori by sa nehadali. Kamoska robi vo firme,kde su manzelia majitelia hadali sa az tak,ze zena odisla a isla robit inde. Mala som dve prace,kde boli manzelia a aj ti sa hadali neustale. Je dost pravdepodobne,ze vam to zasiahne do vztahu

mikadooo
27. mar 2022

Moja mama robila s ocom v jeho firme. Áno riešili často doma pracovné záležitosti. Ale nič dramatické. Oco bol šéf, tak keď sa jej pýtal na názor, tak mu ho povedala, on sa aj tak rozhodol podľa seba a ona to akceptovala. Podľa mňa vyskúšaj, veď vždy môžeš odísť, nie? Sami uvidíte, keď bude doma dusno kvôli práci, obaja"oddelenie" uvítate a keď to bude ok, tak si môžeš gratulovať k lepšej práci. Čo by som si s mužom sadla, tak jedine to, že ak budem cítiť, že doma hustne vzduch kvôli práci, tak proste odídem (z práce 😁), aby to potom akceptoval a neukecával ťa aby si ostala kvôli platu alebo čomu.

katren
27. mar 2022

my tak fungujeme uz 16 rokov....denno-denne sme spolu....ALE, riesime si svoje podnikanie iba my dvaja, muz je jediny spolocnik/majitel v sro, ja mu robim administrativu....my si to nevieme vynachvalit 😉

grankosko
28. mar 2022

No ako pokiaľ by ste boli len kolegovia tak ok ale veru nadriadený a manžel, to si nemyslím, že bude dvakrát ok 🙂

darkswan
28. mar 2022

tiez sa cudujem, ze je to pre firmu ok, nie je to eticke

lopka1313
28. mar 2022

Taky trosku iny pohlad. My sme robili s ocom v jednej firme. Kazdy z nas uplne inde, aj ine oddelenia aj ine mesta dokonca. Ale firma mala problemy a vtedy som si uvedomila, ze uz nechcem robit s pribuznym v rovnakej firme... 2 platy z 3 v rodine z 1 zdroja a kebyze firma skonci, tak sme takmer uplne bez penazi... Tak na to kvapku pozri aj z ineho uhla. Nakoniec to otec ustal, ja som dobrovolne odisla (s odstupnym) a robim inde a je to veru lepsie. A to sme ani spolu nebyvali, ale aj tak, vzdy budeme rodina a teraz kebyze niekto z nas pride o pracu, stale si vieme navzajom pomoct.

autor
28. mar 2022

@lopka1313 tak tento iný uhol mi moc nepomôže. Prácu ktorú robím si za ten plat nájdem kedykoľvek. Čiže strata zamestnania u mňa by nebola moc vážna. Horšie bolo by bolo keby stratí prácu muž. Môj plat by to nezachránil. Skôr premýšľam ze to miesto vezmem aby sme dokázali aj čosi viac nasetrit a po roku môžem odísť a hľadať si iné miesto. Už budem mať väčšiu prax a väčšiu šancu na lepšiu prácu ako len byt asistentkou....

Asi to pre majiteľov nie je problém, oni navrhli ci to nechcem robiť.
Ponorky sa nebojím lebo ako som písala, s mm nebudem spolu robiť. Uvidíme sa až doma ale budem sa mu zodpovedať. A bojím sa ci si vybudujem rešpekt zamestnancov....ale ak nevyskusam tak sa nedozviem. Za ten plat a pracovnú dobu to asi stoji

mirka9731
Odpoveď bola odstránená
Zobraz